Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


diane 35


Autor Poruka

ana

05.04.2006. 17:24

Poštovani, imam 22 godine i uzimala sam diane 35 godinu i pol zbog liječenja akni. Imam policistične jajnike, kako se to liječi? Koliko je najduže vremena potrebno nakon kontracepcije diane 35 da zatrudnim i da li one izazivaju neplodnost? Unaprije zahvalna.

doc. dr. sc. Branko Radaković

13.04.2006. 12:52

Uzimajući Diane 35 Vi ne možete "izliječiti" policistične jajnike, već sam umanjiti pojavu akni što je posljedica policističnih jajnika. Kada budete željeli zanijeti prestat ćete uzimati Diane 35 te se javiti u ginekološku kliniku gdje će Vam se postupkom poticanja sazrijevanja folikula (indukcija ovulacije) pokušati pomoći.

jt2010

30.07.2017. 21:05

Postovanje,pijem Diane35 već deset dana i osjecam konstantan umor i malaksalost, trenutno ih pijem ujutro u 9.10 pa me zanima, s obzirom, da mi je receno da ih moram piti uvjel u isto vreme da li mogu da pomerim to za u uveče? Da li moram da cekam da popijem čitavu tablu ili ne, i koje ce posledice promrna satnice imati, da li ce biti smanjena zaštita? Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

31.07.2017. 12:30

Poštovana, slobodno pomaknite vrijeme uzimanja. Kontracepcijska učinkovitost će se smanjiti tek ako s pilulom zakasnite više od 12 sati.

Ljiljana1234xyz

04.08.2017. 00:15

Poštovani,21.07.2017. mi je bio prvi dan mjesečnice, s tim danom sam počela piti i diane 35. sad, unazad dva dana imam smećkasti iscjedak koji je sinoc bio i blago krvav. Slijedeću mjesečnicu bi trebala dobiti 17.8. moje pitanje je : dali je to normalno s obzirom na uzimanje diana jer sam imala nekoliko odnosa pa da nije došlo slučajno do trudnoćei dali bi trebala biti zabrinuta. Po kalendaru bi sad trebala biti u ovulaciji .od simpotma imam samo bolne grudi. ovo je moje prvo korištenje diana. zahvaljujem sae na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

04.08.2017. 23:15

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju koje je uobičajeno u početku uzimanja kontracepcije. Nema razloga za brigu.

Klaudija25

11.08.2017. 15:25

pijam diane 35 vec skoro godinu dana bez prestanka zbog policisticnih jajnika, unazad par mjeseci kao da mi se menstruacija poremetila, dva dana prije obicno mi se javlja neki smedi iscjedak i poslije toga dode menstruacija i nakon sedam dana polako prestane ali cijeli taj tjedan poslije menstruacije prisutan je opet taj smedi iscjedak, zbog cega se to dogada i imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

12.08.2017. 13:35

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju zbog relativnog manjka hormona. Nema razloga za brigu, ali bilo bi dobro razmisliti o drugim kontracepcijskim tabletama.

milkicica97

22.08.2017. 01:35

Dobar dan, pijem Diane 35 od juna, nisam imala nikakvih problema tokom prva dva meseca, nisam osetila nikakve mučnine promene u kilaži i slično. U avgustu sam načela treću kutiju posle menstruacije i počela sam da osećam male grčeve u stopalu, do treće pilule za mesec avgust imala sam velik bol u listu i teško disanje prestala sam da uzimam pilulu i simptomi su prestali s tim što i dalje osećam manji bol u listu, kao da mi je noga natekla. Pokušala sam da odem kod svog lekara ali nazalost termin mi je zakazan tek za dve nedelje. Ne znam da li treba da brinem, da li da se obratim nekom drugom?

Ivo Balenović, dr. med.

22.08.2017. 23:45

Poštovana, prema simptomima koje navodite postoji mogućnost da se radi o trombozi. Savjetujem da se javite u hitnu internističku ambulantu radi obrade. Prestanite s uzimanjem tableta u potpunosti.