Kontracepcija

Diane 35

elisa

Dobara dan postaovana doktorice ......Hvala vam na proslom odgovoru bili ste upravu i bila je infekcija grla ispila sam lijekove i dobro sam....Jos jednom hvala..ali imam novo pitanie pijem vec drugu kutiju Diane 35 sve je bilo dobro dok nisam dosla na pola table Diane pocela sam bit nervozna mrzovoljnja veliko zamaranje prilikom hodanja jako lupanje srca bol u plucima kao neki teret jake nesnosljive glvobolje ujutro sitne cvorice po nogama koji se pretvore u modricu da li to moze bit od Diane i sta trebama imam jos mozda 7 dana do pazuze...Unaprijed zahvalna...Veliki pozdrav....

acerar

Pozdrav!
zanima me mogu li piti diane 35 i istovremeno uzimati omega 3 tablete?
imam povišen kolesterol (nemam problem s težinom) i astmu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prekinite uzimati Diane. Imate ozbiljne nuspojave lijeka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, acerar možete uzimati.

elma92

Poštovani,
imam 21 godinu, imam pitanje vezano za nuspojave Diane35. Počela sam piti Diane35 2012. godine zbog policistickih jajnika i akni na licu. Pila sam ih otprilike godinu dana pa sam onda imala pauzu od 3 mj. Poslije te pauze napravila sam ginekološki pregled sa ultrazvukom i papa testom, s tim da mi je ginekologica rekla da je sve uredu i da nema policističkih jajnika, pa mi je stoga dala blaže tablete Belaru. U medjuvremenu akne su se vratile i bilo je sa Belarom sve gore. Posavjetovala sam se sa ginekologicom i rekla mi je da se vratim na Diane35. Pijem ih vec 3 mj, i lice mi se bas posebno ne popravlja, s tim da sam jos primjetila da mi pucaju kapilari na nogama, i pojavljuje mi se celulit jako puno u kratkom vremenu. Visoka sam 179 cm, a teška 60 kg, tako da mi celulit nije prestavljao problem do sad, tj.nisam ga imala. Pa Vas molim da mi odgovorite, da li je moguce da su policistički jajnici nestali? i da li su popucani kapilari i celulit povezani sa Dianom35?
Unaprijed Vam hvala!
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Problemikoje navodite povezani su s Dianama, isto kao i celulit. Nastavite s Dianama dalje jer za potpuni efekt treba još nekoliko mjeseci uzimanja.

sara4132

Poštovani,
Radi kašnjenja recepta nisam bila u mogučnosti krenuti sa redovitim uzimanjem tableta Diane. Prvu sam tabletu trebala uzeti u subotu (5.4.) Da li da sa novom karticom krenem prvog dana sljedeće menstruacije ili mogu početi sa uzimanjem već sutra (10. 4.)?
Da li ću u tom slučaju poremetiti hormonalni balans i smanjiti kontracepcijski učinak? Tablete pijem radi PCOS-a i radi kontracepcije.
Zahvaljujem se na odgovoru!
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s prvim danom iduće menstruacije, tako je nabolje i što se tiče terapije i liječenja pcos-a.

Noel

Postovani, pijem Diane 35 vec 3 godine... sada pijem novu tablu i osalo mi je jos 8 tableta da ispijem. Idem na put i termin kada bi trebala da dobijem menstruaciju mi nikako ne odgovara, da li bi smjela sada prekinuti piti ili moram ispiti do kraja.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite do kraja i bez pauze krenite na novi blister. Tim načinom nećete imati menstruaciju.

jankovic

Postovani,
Mozda ce ovo pitanje nekome biti glupo, ali da li je moguće da se od diane dobije karcinom grlica?

Upravo sam saznala da je zena nakon 2god dobila upravo to radi njih.

koje sve pretrage trebam raditi redovno, ako koristim ove tablete, a koristim ih vec godinu dana bez pauza sem onih od 7 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Glupost. Jedno s drugim nema veze.
Radite jednom godišnje papa test.

jankovic

Poštovani, dianu pijem nesto duže od godinu dana.
Naime, desilo mi se da sam u prvoj sedmicu greškom Popila dve tablete. Sada ce mi na kraju faliti jedna, tj 21-va tableta.

Smijem li na kraju trece sedmice zadnji dan posto necu imati tu jednu tabletu napraviti pauzu 7 dana i 8 poceti opet piti? Ako bi tako napravila onda bi umesto u ponedeljak kako sam pila do sad, krenula u nedelju sa tabl. Da li ce zastita biti smanjena?

Ili je bolje da uzmem novu kutiju i Popijem jednu koja fali a ostale moram baciti jer ce mi
Uvek faliti jedna? I Napravim Pauzu?
Ali Onda ako to uradim Popila sam 22 tablete za 21 dan.

Bas sam zbunjena i ne znam kako da postupim a da ne pokvarim zastitu. A ne bih
Bas da pijem dve kutije bez pauze ako ne moram.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte svih 20 a nakon toga sedam dana pauze a osni dan krenite s novim blisterom.

jankovic

A da li ce zastita biti smanjena ako tako uradim s obzirom da pravim
Pauzu od 20og a ne 21 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

tontabubili

Postovani.....idem neplanski na more,u to vrijeme bi trebala dobiti ciklus,pijem diane 35,popila sam ih 9 i prestala piti nadajuci se da cu je dobit,no nje jos nema,kada da pocnem
Novu turu nakon tjedan dana pauze ili cekati ciklus

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte menstruaciju.

petra10690

Poštovani,

pošto mi je ginekolog na godišnjem do daljnjega a meni hitno treba savjet ,obraćam se Vama.
Pila sam Diane 35 dvije i pol godine, nakon toga napravila sam pauzu koja još traje( već 5 mjeseci ne uzimam pilule). Pilule mi nisu izazivale nikakve nuspojave, čak su mi pomogle oko problema s kožom , menstrualnim i ostalim tegobama. Prestala sam pošto mi više nije bila potrebna kontracepcija.
Zadnju menstruaciju dobila sam 4.7. a slijedeću očekujem 4.8. , i to baš kada krećem na more i zaista ne bih htjela punih tjedan dana po plaži nositi higijenske potrepštine i držati se hlada.( tampone ne preferiram zbog osjetljivosti i sklonosti upalama) . Stoga me zanima postoji li mogućnost da odgodim menstruaciju na tjedan dana sa Diane 35? Kod kuće imam još ne potrošeni blister , a čula sam da se to može učiniti na način da se pilule počnu piti nekoliko dana prije očekivane menstruacije i da se na taj način može pravilno odgoditi menstruacija na tjedan dana , tj . da tek prestankom uzimanja pilula nastupa menstruacija.
Je li ovo jedna od ispravnih metoda? Ukoliko je, molila bih Vas da mi ukažete ukoliko trebam već večeras popiti prvu pilulu.
Napominjem da do ginekologa nemam kako...

Unaprijed hvala na Vašem vremenu i odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s uzimanjem Diana, s prvim danom menstruacije. Nakon što popijete blister do kraja ne radite pauzu sedam dana već odmah krećete s novim blisterom. Na taj način nećete imati menstruaciju.