Kontracepcija

diane 35

alenra1409

Postovani..

Pocela sam sa uzimanjem diane 35 prvog dana mjesecnice, petak 22.05. oko 17h, nekoliko sati prije toga uzela sam ketonal zbog bolova a kasno uvece sam konzumirala alkohol, kao i subotu vece. Nisam imala spolne odnos nakon toga, ali me zanima da li ce ucinkovitost kontracepcije biti smanjena ukoliko krajem ove sedmice budem imala odnose? Da li mi je potrebna i druga vrsta zastite? Jer ce proc 7 dana od konzumiranja alkohola. Pilule i dalje koristim redovno. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita, no ako ćete dalje konzumirati alkohol onda pilule nisu za vas.