Kontracepcija

Diane 35

Bubamaraaaa

Poštovani, uzimala sam Diane 35 prije dvije godine dva mjeseca, po preporuci ginekologa,medjutim nije mi radio nikakve nalaze.
Imam jako neuredne menstruacije, ponekada i 60 dana ciklus mi traje.
Naime posto sam seksualno aktivna počela sam na svoju ruku ponovo da ih konzumiram. Startovala sam drugi dan ciklusa. Medjutim od jučer imam bolove u lijevom listu i butu, naizmjenično.. Kapilari su blago popucali. I uhvatila me neka panika i nisam jos uvijek današnju tabletu ni popila. Razmišljam da odustanem, danas bi mi trebala biti deveta tableta.
Koje su posljedice odustajanja na polovini blistera i sta biste mi Vi savjetovali?
S poštovanjem. Hvala najljepsa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odustanite bez obzira šo ćete neuredno krvariti iduće dane, dok se ne isključiti tromboza. Javite se liječniku,.

Bubamaraaaa

hvala puno na azurnosti.
Ja sam današnju ponovo popila.
Od sutra onda prestajem. Glavobolja i umor su konstantni zadnja dva dana. I bol u listu je prisutna i dalje. Kako bih nakon ovoga mogla pratiti ponovo ciklus? I koliko zaista ovo moze imati veze sa trombozom posto nisam u mogućnosti da se javim ljekaru? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da se radi o trombozi ali ipak prestanite jer imate nuspojave koje to zahtijevaju.

Bubamaraaaa

Prestala sam svakako.
Možete li mi samo molim vas reci nesto vise za ciklus nakon ovoga. 6.07 mi je prvi dan ciklusa bio i drugi dan sam pocela uzimati tablete. Krvarenje po prestanku jos nije nastupilo imam blage grčeve kao pred menstruaciju. Ako krene krvarenje da li od tada računam novi ciklus? Ili da ga računam od 6.07. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvim danom računajte taj dan kad prokrvarite.

pukili

Postovani, imala sam odnos prekjucer, do kraja blistera imam 7 tableta, uzimam ih redovno.
Vec 4 dana nemam nikakvu stolicu, smijem li uzeti ikakv laksativ, ne zelim da smanji djelotvornost pilula. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neki blagi laksativ možete.

User999

Dobar dan doktore happy
Dat mi je na recept antibiotik Siprobel ( Ciprofloksacin ), da li ce on uticati na djelovanje Diane 35?

pukili

Kupila sam u ljekarni blagi lakstaiv kojeg mi je magistra preporucila. Diane 35 uzimam u 8 navecer. Kad mi je najbolje popiti laksativ ?
I utjece li antibiotik (Sumamed) na djelotvornost pilula ? Hvala,pozdrav

pukili

Pitam Vas jer mi je to dala lijecnica jer imam upalu grla. A imala sam odnose zadnja dva dana. Preporuka je i da pijem 2 aspirina na dan. Pa se pitam smijem li jer ne zelim ostat trudna. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

User ne umanjuje učinak pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Laksativ barem 4 sata nakon popijene pilule.

Lumpi2008

Postovani,
Uzimala sam Yassmin 3 meseca, zbog akni u predelu brade. Stanje mi se od njih pogorsalo. Preporicili su mi da predjem na Diane 35. Interesuje me da li cu ponovo imati period navikavanja ili se njihovo dejstvo nadovezuje na dejstvo Yassmin tableta? Odnosno, receno mi je da optimalan period u kom bi trebalo da se primeti poboljsanje je tri meseca, pa me interesuje da li mi ispocetka krecu ta tri meseca? Ako je tako, pre bih ostala na Yassmin tabletama zato sto mi odgovaraju u svim ostalim segmentima. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Diane će brže postići učinak ako se radi o aknama. Kroz 3-6 ciklusa a onda nakon njih prijeđite ponovno na Yasmin.

pukili

Postovani, hvala za prijasnje odgovore.
Vec sam pitala za djelovanje alkohola i rekli ste da jednokratno mogu. Jel to jednom na mjesec ili cesce ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jednom na mjesec.