Kontracepcija

Diane 35

tk222

Postovani,
Pijem diane 35 vec 6 mjeseci. Pijem ih uredno svih 6 mjeseci u 20:00 sati. Nekad sam zakasnila s pilulama 2 ili 3 sata ali to je rijetko. Radim normalno pauzu od 7 dana. Uz pilule koristim i dodatnu zastitu. Uvijek procitam da su pilule najpouzdanije ako se koriste uredno. Ja smatram da sam ih tako i pila. Ali zanima me samo jedno. Procitala sam na forumu ako poslije uzimanja pilula imam proljev da se mora popiti jos jedna tableta jer se pouzdanost izgubi. Ja nisam o tome razmisljala jer sam uz pilule i dodatnu zastitu koristila i uredno sam menstruacije dobila. Ali imala sam slucaj ejakulacije prije tjedan dana. Kondom nam je pao i nismo primjetili tokom odnosa. Naravno malo sam zabrinuta. Isla sam citati po forumima sve o diane 35 i procitala to o proljevu. A nisam sigurna dali sam prije toga odnosa imala proljev(jer dodatnu tabletu nisam onda popila jer nisam znala). Za tjedan dana moram dobiti menstruaciju i vec sad imam bolne grudi kao i inace prije menstruacije. Imam li razloga za brigu? Sad pazim na probavne smetnje ali moram pitati da za ubuduce znam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

Dasha11

Poštovani,
pijem Diane 35 već 4 godine, bez pauze. Nastojim ih piti otprilike u isto vrijeme svaki dan (navečer oko 01:00 h), no često se desi da popijem tabletu sat-dva kasnije ili ranije nego prethodni dan. 5. tabletu sam trebala popiti 18.12. oko 01:00 h, no zaboravila sam i uzela sam je tek 19.og oko 16,17 h. 19.og uveče sam imala odnos bez kondoma i dečko je ejakuirao u mene. Iduću (6.) sam tabletu popila tek 20.og oko 10h ujutro.
Pošto je to bilo tek 8. ili 9.dan od početka zadnje mjesečnice (ciklus mi traje oko 28 dana), to ne bi trebalo biti razdoblje plodnih dana, no kako nisam baš dosljedna oko vremena uzimanja tableta, postoji li mogućnost trudnoće? Ako da, da li se može uzeti neka 'pilula za dan poslije' unutar 72 sata od snošaja ili neka druga metoda da se osiguram od neželjene trudnoće ?

Unaprijed hvala na brzom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da neće doći do trudnoće.

silvijaka

počinjem prvi puta piti diane 35 i zanima me dali ako dobijem mjesečnicu ujutro, mogu li pilulu popiti navećer. doktorica mi je rekla da počnem odmah piti čim dobijem mjesečnicu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da možete. Ako ju uzmete navečer onda cijeli ciklus uzimajte u isto vrijeme.

Alekks

Poštovani,
Pijem Diane 35 već 4 godine, zbog PCOs, i u poslednjih godinu dana imala sam iregularna krvarenja, te mi je sada receno da predjem na Legravan ili Mycroginon. Pošto sam poslednju pilulu popila u nedelju, i sada sam na pauzi od 7 dana, ne mogu da počnem sa novim pilulama kako je navedeno u uputstvu - "prvu tabletu uzeti odmah nakon završetka prethodne kontraceptivne terapije". Da li postoji mogućnost da počnem sa Mycroginonom u ponedeljak, nakon pauze od 7 dana sa Dianama, dakle samo umesto što bih inače uzela Diane, uzmem Mycroginon? Ako ne, da li biste mi predložili da ne uzimam ništa dok ne dobijem prirodnu mesecnicu i onda s prvim danom da krenem sa novim pilulama, ili, da uzmem još jednu kutiju Diane pa da napravim prelaz prema uputstvu, dakle bez pauze od ijednog dana, ako sam dobro shvatila uputstvo? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite s DIanama u ponedjeljak.

guesss

pozdrav, pijem diane 35 vec par mjeseci i uzimam ih redovito..znam da je pitanje mozda glupo ali imala sam odnos sa deckom na minutu doslovno bez prezervativa i nije doslo do ejakulacije, da li postoji kakva sansa za trudnocom, sto se sve mora poklopiti za takvo sto ? (predejakulat, nedjelotvornost tableta..)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

kelebek

Zdravo,
Ovako,koristim Diane 35 već 5 mjeseci kao kontracepciju i zbog cista na jajnicima,te zbog ne redovnih mjesečnica (kako koristim kontracepciju redovne),zadnju mjesečnicu sam imala 16.02 a zadnji odnos 14.02. Sa novom tablom pilula sam krenula 20.02. Pilule pijem redovno svako jutro u 11:30,medjutim danas sam imala proljev oko 17:00 i jako me bolio stomak,naručiti donji dio,jajnici,mokraćni mjehur,te sam oko 22:30 primjerima blago crven iscjedak(inače imam jak sekret) imam li razloga za brigu zbog tog crvenkastog iscjedka i da li je pilula djelovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovala je , ne trebate brinuti. Zanemarite iscjedak.

la_la

Postovani, pila sam pilule Diana35 tri godine posljednjih osam mjeseci sam se naglo pocela debljati, kada popijem pilulu osjecala sam neku tezinu u stomaku. Odlučila sam prekinuti s njima i uraditi nalaze jer sumnjam da imam hormonski disbalans. Molim Vas za informaciju na koji se nacin lijeci hormonsku disbalans i da li su pilule mogle dovesti do toga? Da li se u ovom slucaju mogu piti neke druge pilule za kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok uzimanja DIana kod vas. Diane liječe hormonski disbalans a ne stvaraju ga.
Postoje i druge pilule ako iste ne podnosite.