Kontracepcija

Diane 35

MegiS

Postovani! Doktor mi je UZV pregledom utvrdio policisticne jajnike i propisao mi Diane 35. Proslu menstruaciju imala sam 19.3. I tad sam pocela s koristenjem i nakon 15 dana isla sam s deckom do kraja bez ikakve druge zastite. I tako jos 2 puta nakon par dana. Sad sam na pauzi i vec 4 dan mi ne dolazi menstruacija. Imam bijeli iscjedak, ponekad i peckanje vagine, bole me grudi i jajnici. Da li mi se tijelo navikava na pilule ili je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija. ne radi se o trudnoći.

Klaudija25

bila sam kod ginekologa jucer zbog bolova u trbuhu i zbog kasnjenja menstruacije nekih dva mj i doktorica me je pregledala i radili su mi pretrage krvi i eritrociti u mokraci su mi bili 30 i ona mi je rekla da mi je sad dosla menga i pokazala mi je krv kad je zavrsila s pregledom i rekla mi je da pocnem piti diane 35 i ja sam popila ali menge uopce nema i dalje a ona mi je rekla da ce doci tijekom dana a vec je drugi dan prosao a od toga nista,jel mi mozete dati neki savjet u vezi toga ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je to bila menstruacija onda ste dobro postupili. Ako nije a očito nije onda niste.
Sugeriram da prekintet s uzimanjem do dolaska menstruacije.

tj991

Poštovani,

zbog produženog krvarenja (poslednje je trajalo 42 dana) i problema sa hormonima (DHEA mi je 13,9) doktor mi je prepisao DIANE 35 tablete da pijem tri meseca.

Poslednju tabletu iz prve kutije sam popila 22.07.2016. (subota), sada sledi 7 dana pauze, što nači da bih narednu kutiju pocela sada 30.07.2016. (subota), tako pise i u uputstvu- 21 dan se piju, 7 dana pauza pa onda nova kutija. Ja menstruaciju još nisam dobila, peti dan mi je danas pauze, sinoc mi se pojavila tačkica, dve rozikaste- crvene boje i danas isto tako, pa da li je to normalno i da li to mogu da računam kao menstruaciju?

Međutim, ono što mene zbunjuje je to što moj dr uporno govori da ja narednu kutiju DIANE treba da počnem 5. dana menstrualnog ciklusa (znači nezavisno od tog pravila košitenja koji je opisan u uputstvu 21, pa pauza 7, i odmah sledeća), nego kad budem dobila menstruaciju da sačekam 5 dana i krenem tek tada novu kutiju. Pa sam htela da Vas pitam da li DIANE 35 smeju tako da se piju? Pošto već imam ozbiljan problem sa ciklusom i hormonima, ne bih da ga još pogoršam. A još više me brine što nisam dobila menstruaciju kako treba u punom obimu, već mi je on rekao da čekam da se desi takva pa da pređem na novu kutiju. I da li pri takvom korištenju gubi kontraceptivno dejstvo DIANE 35?

Unapred mnogo zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju. Dakle 7 dana pauze a osmi dan krenite s novim blisterom.

pukili

Postovani, idem na more ali mi se poklapa sa mjesecnicom. Mogu li nastaviti piti novi blister bez pauze od 7 dana, mogu li imati nezasticene odnose s partnerom ? Lijepi pozdrav, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

1.da
2.da