Kontracepcija

Diane 35

Ivona117

Pozdrav!Prije dva mjeseca pocela sam uzimati lindinette 20 u svrhu kontracepcijske zastite.No,par tjedana prije pocele su mi se pojavljivati akne sto mi se do tada to nikada nije događalo.Taj mjesec kada sam pocela uzimati pilule blago sam krvarila cijelo mjesec, a lice mi se uzasno pogorsalo.Savjetovala sam se s ginekologicom te mi je preporucila da prestanem s piti tablete i odem kod dermatologa kako bi mi on prepisao diane 35.Tako sam i postupila i trenutno sam na 11-toj tableti,a pocela sam ih piti 1.dan menstruacije.No,i dalje blago krvarim te me zabrinjava da cu i ovaj cijeli mjesec krvariti.Lice mi je vec sada u boljem stanju,no bojim se da ce sve ponovo biti kao prije ako prestanem s tabletama.Također citala sam da su ta krvarenja normalna u pocetku ,no bas cijeli mjesec? Nikad nisam imala nikakva problema sa zdravljem,s krvi je sve u redu,također je i ginekoloski pregled bio u redu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve ste dobro pročitali. Riječ je o privikavanju na pilule. Nastavite s uzimanjem.

sanidica

Postovani, pila sam diane 35 jednu kutiju..sada je pauza medjutim meni je iscedak tamno braon nikako da krene prava krv. Da li je to normalno da li ce se unormaliti i krenuti orava krv ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Možda neće. Tako ponekad izgleda menstruacija tijekom uzimanja pilula.

Ne znam sta

Pozdrav doktore zanima me da li postoji razlika u zastiti od trudnoce izmedju logest pilula I diane 35? Tacnije da li postoji mogucnost da npr logest pilule bolje stite od diane ? Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. I jedne i druge dobro štite.

Ljljlj

Postovani,
Uzimala sam Diane oko 2 godine. Prestala sam da ih pijem pre mesec dana, cisto da bih napravila malu pauzu. Sada vidim da se mnogo bolje osecam kada ih pijem pa sam resila da nastavim da ih pijem. Da li mogu poceti sa novom kutijom bilo kog dana ili to mora biti prvi dan ciklusa IAKO ih ne pocinjem piti zbog zastite od trudnoce, jer nisam imala odnose duzi period a i ne planiram da ga imam u skorije vreme vec zbog koze i drugih razloga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite svakako s prvim danom menstruacije.