Kontracepcija

diane 35 i moguća trudnoća

točkica22

poštovana doktorice!

menstruacija mi je oduvijek bila neredovita, tako da sam nakon što mi je kasnila više od 6 mj. otišla kod gin. i otkrilo se da imam policističe jajnike..

gin.mi je dao duphaston tablete da potakne menstruaciju koja je dosla nakon 4 dana, točnije 14.09.te sam tada pocela uzimati diane 35.
menstruacija je trajala dosta dugo (do 5.10)..zadnju diane sam popila 4.10. a 7.10 mi je opet nastupila menstruacija (zapravo spojila se s prvom) i trajala je do 12.10. i tada sam pocela opet uzimati diane 35.. između 12. i 15.10 imala sam virozu i proljev, 2-3 puta na dan, recimo ujutro i navecer oko 20h, a diane pijem u 17h.

16., 23, 24 i 29.10 imala sam spolne odnose sa dečkom i on je svršio u mene...zadnju tabletu popila sam 1.11. (pon), a danas je 4.11. i još nisam dobila menstruaciju, dal je moguce da sam trudna?uzimala sam tablete redovito u isto vrijeme.

hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne bih sumnjala na trudnoću i kada ste povračali prošlo je dosta vremena od kad ste popili tbl. Prošla je došla tri dana od zadnje pa još pričekajte , doći će i sad.

kikicaaa

poštovana doktorice!

zadnju sam mjesečnicu dobila 24.9., i sada je prošlo 45 dana otkad nemam.
imala sam odnose na datum očekivane mjesečnice i svršio je u mene.
inače mjesečnicu dobijem svako 28 dana a često i ranije.
napravila sam i test u 1h ujutro i bio je negativan (nakon 14 dana kašnjenja)
jeli ipak moguće da sam trudna?
unaprijed hvala.

točkica22

poštovana doktorice!

moja menstruacija jos nije stigla, proslo je vec 6 dana od zadnje popijene tablete...

1. prije koristenja tableta decko i ja uvijek smo imali nezasticene odnose uz prekinuti snosaj, i tako tri god. uz moje neredovite menstruacije, i policisticne jajnike i nikad nije bilo problema, i sad ne znam kako i dali je moguce da sam zatrudnijela uz tablete?

1. da li da pocnem u utorak normalno sa slijedecim pakiranjem diane ili da se ipak sutra obratim svom ginekologu?

2. da li je mozda neki drugi razlog zbog cega je menstruacija izostala, a da nije trudnoca? i sta bi to moglo biti?

hvala puno.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako će Vas to smiriti javite se da napravi UZV.

točkica22

dobila sam jucer navecer, sad je sve u redu.

hvala puno!
veliki pozdrav.

izadora78

Postovana doktorice!

Pijem Diane godinu dana. Desilo se da sam sad u 1. nedelji zaboravila tabletu 4. po redu i popila sam je tek sutradan ( u sredu) nakon 18h zakasnjenja, sto znaci vise od 12 dozvoljenih sati. Odnos sam imala nakon 5 dana ( u ponedeljak). Kolika je sansa da sam u drugom stanju kad znam da je prvih 7 dana kriticno i da li je rano da uradim test jer je danas 11. dan od nezasticenog odnosa?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate raditi test, pijete ih godinu dana.