Kontracepcija

Duphaston, odgoda menstruacije

anatesa1

Postovani,
inace pijem Yaz kontracepcijske pilule i htjela sam odgoditi menstruaciju zbog toga mi je ginekolog propisao Duphaston. Pila sam 2x1 vec 4 dana medjutim danas (5. dan) je doslo do krvarenja. Nemam nikakve bolove kao inace kada mi dolazi menstruacija.
Zbog cega se to desilo? Da li da prestanem sa uzimanjem Duphastona ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prestanite s Duphastonom. Menstruacija se trebala odgoditi uzimanjem aktivnih tableta Yaza, bez uzimanja placebo tableta.