Kontracepcija

ella one tbl

damaja

Imam 34 god i do prije 3 mjeseca neredviti ciklus, nakon uzimanja duphastol tbl zadnja 3 mjeseca ciklus je uredan svako 26 dana. Zadnji je poceo 26.8. U subotu na nedjelju dakle 07./08.09. imala sam nezasticeni odnos ( po mojoj procjeni plodni dani). Partner je svrsio vani ali nismo sigurni je li "pobjeglo malo" jer je bilo " u zadnji tren". U ponedjeljak sam otisla u ginekologice i po preporuci popila tbl ella one , znaci unutar 36 sati od odnosa. Nemam nikakvih posebnih nus pojava osim bol grudi i donjeg dijela stomka sto mi je i uobicajeno za vrijeme ovulacije. Znaci jesam li pravovaljano popila tbl i kolike su sanse tj rizik za trudnocu. I mora li nastupiti krvarenje nakon ella one ili menstruacija dode kao i u obicno vrijeme? Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popila ste pravovaljano. Šanse za trudnoćom su male ali ipak postoje.
Dobit ćete krvarenje nakon sedam dana od pilule a menstruaciju u očekivano vrijeme ili do sedam dana kašnjenja.

damaja

Postovani, dakle proslo je 8 dana od kada sam popila pilulu elaone i nisam prokrvarila. Ocekivano vrijeme menstruacije je 20/21. 09. Je li nuzno krvarenje nakon pilule ili moze izostati te u ocekivano vrijeme doci menstruacija? Pomalo me vec hvata panika jer su simptomi pms prisutni ali isti mogu biti i simptomi trudnoce, da napravim test je prerano, pa vas molim za odgovor. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno da prokrvarite. Test napravite 21.9. ako ne dobijete menstruaciju do tada.