Kontracepcija

ellaone

Marinciii

Mogu li piti Utrogestan 100mg nakon uzimanja EllaOne, dakle nije mi još stigla menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. 3x1.

nataska15

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 19.11., spolni odnos sam imala sa dečkom 28.11. i pukao nam je kondom. Popila sam ellaone 14h nakon odnosa. Sljedeća menstruacija bi mi trebala biti 18.12. (ciklus mi traje 30 dana), imam bolove u jajnicima kao i prije svake menstruacije,ali nisam imala krvarenja. Kada mogu očekivati menstruaciju?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

nixy7

Postovani!!
Naime , ukratko. Godinu dana sam pila Diane, prestala sam ih piti jer su mi bile prejake, nakon toga sam pocela piti Lindylette, koje su mi pak postale
preslabe I pocela su mi se javljati probojna krvarenja. Otisla sam privatno I receno mi je da prestanem piti pilule, a radi sw o policisticnim jajnicima. I tako ja prrstala uzimati pilule proali mjesec jer aam vise os pola mjeseca imala probojno krvarenje. Tako u subotu (14-og) puce zastita.
Po mojoj nekoj racunici (nemogu tocno izracunati jer mi ciklus nije redovit varira od 24 dana, pa 28, pa cak I 32 dana) moguce da su bili plodni dani. Sva u panici trcim kod doktora privatno danas, skoro 48 sati nakon odnosa, I dobijem ellaone pilulu za dan poslije. Popijem pilulu I ne osjecam apsolutno nista. Dali je normalno da se nista ne osjeca, trebam li jos nesto dodatno uciniti od pretraga dok nije kasno. Dali imam razloga za brigu s obzirom da nemogu nista tocno izracunati. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Ne trebate ništa ni osjećati nakon popijene pilule.

Bojazna Lola

Postovani

Poslljednja menstruacija mi je bila 22/23Septembra.sinoc sam imala nezasticen odnos sa deckom,omaklo nam se i on je ejakulirao u mene.planiram popiti ellaone tabletu jer ne zelim jos uvijek proci kroz mogucu trudnocu,a ne znam da li je zaista potrebno ako bih pratila cinjenicu da mi jos uvijek nisu plodni dani.
Menstruacija je redovna,a ovo je odnos po prvi put nakon apstinencije od godinu dana.inace sam prije toga u vezi uvijek prakticirala koristenje yasmin tbl.
Molim za savjet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi redoviti bez većih oscilacija, radi se o neplodnim danima te ne treba postkoitalna zaštita.

Harare

Poštovani,
menstruaciju sam imala 03.05., 14. dan imala sam odnos pri kojem je pukao prezervativ. Tabletu EllaOne sam popila unutar 24 sata nakon odnosa. Dva dana poslije (20.05.) sam dobila krvarenje koje još uvijek traje (27.05.). Zanima me je li to krvarenje samo nuspojava tablete, kada mogu očekivati menstruaciju? Trebam li se zbog ovog krvarenja javiti ginekologu?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od pilule. Menstruacija će doći u očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

Brinetq123

Postovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 16.11, sinoc 24.11 sam imala spolni odnos pri kojem nam je pukao kondom. Decko dok je svrsavao ga je izvadio van, ali se bojim radi predejakulata i ako nije dio ejakulata ipak ostao unutra. Sat vremena niti toliko nakon odnosa sam popila ellaone hitna kontracepcija tablete. Prije sam imala neredovite cikluse, ali zadnja 3,4 mj je sve dobro i ciklusi su mi 28 dana, sto ako se ne varam znaci da mi nisu bili jos plodni dani, 9. dan ciklusa nisu plodni dani jelda? Da se brinem? Jesam li trudna? Jako mi je napuhnut trbuh i boli me kao da cu dobti
Pliz pomozite poludit cu

Brinetq123

8dan ciklusa*
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste ostala trudna. To čete vidjeti tek ako će vam kasniti menstruacija.

Brinetq123

A kolika je vjerojatnost da jesam? po vasem misljenju je li mislite da se trebam brinuti ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo, vrlo mala.

kralj123

Poštovani, imao sam spolni odnos sa curom u plodnim danima di nam je puknu kondom, popila je odmah nakon cca. 2 sata tabletu ellaone. Menstruacija joj je kasnila nekih 5 dana te ju je dobila i imala je krvarenje kao i inače. Sada nakon 5 dana od menstruacije zna joj biti loše samo od sebe ima mučnine ali ne povraća jeli moguće da je trudna ? I da valja napomenuti da smo radili test za trudnoću i to dva testa 4 dana nakon Šta joj je kasnila menstruacija i bila su oba dva negativna. Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije trudna.

lina30

Poštovani,
prvi dan zadnje menstruacije bio je 17.10, ciklus imam oko 30-31 dana. Nezaštičen odnos je bio 31.10, ellaone pilulu sam popila 53h nakon odnosa. Ja mislim, da sam imala na dan odnosa ovulaciju, imala sam bol u predelu jajnika i po kalkulaciji kada mi je ovulacija, ja mislim, da sam u pravu. Jel velika mogučnost, da sam ostala trudna zbog ovulacije i zbog toga, da sam pilulu popila posle toliko h?

Unaprijed hvala, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa u vašem slučaju postoji za trudnoćom, jer ste pilulu popili nakon ovulacije i dosta dugo od odnosa.

Phaeton

Pozdrav,

Ejakulirao sam u curu 12. ili 13. dan od prvog dana njene zadnje menstruacije, pilulu ellaone je popila nakon svega par sati od odnosa (manje od 6 sati), zanima me šansa za trudnoću, odnosno mogućnost da pilula ne djeluje s obzirom na odnos koji je bio u njenim plodnim danima. Nuspojave sam pročitao te me zanima krvaranje koje dolazi par dana nakon uzimanja pilule, je li to krvarenje uvijek kao nuspojava ili ne? Hvala unaprijed.