Kontracepcija

ellaone

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa dakako postoji, no uzimanjem pilule za dan poslije sveli ste ju na minimalnu. Ništa nije stopostotna zaštita.

Paulamcb

Postovani.
Zadnju menstruaciju sam imala 08.01. Ciklus mi inace traje 26-27 dana. Po menstrualnom kalendaru pise da mi je ovulacija prosla 20.01. No, ja sam imala odnos 22.1 pri cemu nam je, ne znamo ni sami kako, iscurilo iz kondoma. Ja sam se odma otisla oprati iako znam da ispiranje iznutra nije dobro. 12 sati nakon odnosa sam popila pilulu ellaone. S obzirom da se ne mogu pouzdati u to da ce mi neka aplikacija izracunati dan ovulacije, imam li se razloga brinut? Nisam krvarila od te pilule nit imala ni jednu nuspojavu. Kolike su sanse za trudnocu. I dali se treba krvariti nakon pilule jer ja nisam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili i umanjili mogućnost trudnoće na najmanju mjeru. Pustite aplikacije. Svakodnevno vidim "moderne djevoke" koje koriste aplikacije i previše se uzdaju u iste pa im ne dođe menstruacija.

Pepito4

popila sam ellaone potpuno nepotrebno i nisam uopce bila sigurna jesam li imala ovulaciju ili ne.. poslije par dana uocila sam iscjedak slican onom u plodnim danima i bol u trbuhu i stvarno ne znam sta da vise mislim... kad dobijem menstruaciju, mora li ona trajati kao i obicno ili?? puno hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trajat će normalno. Mogla bi kasniti koji dan.

Pepito4

znaci bolovi u trbuhu i iscjedak je sasvim normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašoj situaciji je normalno.

Pepito4

pozdrav! 16.06 imala sam petting preko odjece i samozadovoljavala sam se prstom ali preko gaca, sto znaci da nisam imala kontakt svoje ruke sa spolnim organima. sljedeci dan iz panike sam popila ellaone imenstruaciju dobila 8.07 sto je po racunanju doslo jedan dan kasnije posto su mi zadnja tri ciklusa traja otprilike 35 dana... menstruaciju sam ponovno dobila 29.7 sto je dva tjedna ranije.. obje menstruacije su bile za mrvu manje obilne, pogotovo prva ali je tu i dalje bilo krvnih ugrusaka, a prva 4 dana sam uloske mijenjala svaka 3 sata..boja se kretala od svijetlije prema tamnijoj... mene sad zanima zasto je ova menstruacija dosla cak dva tjedna ranije bez ikakvih naznaka i mogu l u potpunosti iskljuciti trudnocu jer strah jos uvijek postoji i mora napomenuti kakocec drugi dan imam pritisaku trbuhu koji ne mogu opisati.. je li moguce da je dosla ranije zbog ellaoe i imam li razloga za brigu... hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što reći o vašem slučaju osim da se krenete educirati jer ovakvim postupcima narušavate svoje zdravlje.

nanana966

Postovani, posljednja menstruacija mi je zapocela 7.8.2016, a prestala 10.8., s tim da pijem komtracepcijske tablete Novynette. Nezasticeni odnos pri kojem je partner svrsio izvana, a zatim smo nastavili nakon sto je obrisao spremu desio se 19.8., te sam u subotu 20.8. popila Ellaone tabletu, otprilike 24 sata nakon odnosa, malo manje. Da li postoji mogucnost za trudnocom s obzirom da redovito pijem kontracepcijske pilule ? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji. Čemu pilula za dan poslije ako uzimate uredno kontraceptiven pilule?

franka2

Poštovani, imala sam odnos 4.8 i pukao je kondom te sam popila odmah nakon nekoliko sati ellaone pilulu. Dobila sam menstuaciju 7.8 kako je i trebalo.(ciklus je oko 30 dana) Zatim se opet to dogodilo 15.8(pukao kondom) i popila sam pilulu. Bila sam kod ginekologa na pregledu i on je rekao da se ne moram plasiti jer vjerojatno nece doc do trudnoce i da ih prakticki nisan trebala ni popit. Sad cekam menstruaciju(trebala bi biti danas) i jos nije dosla znam da je normalno ako kasni po tjedan dana, al sam napravila isto test danas i negativan je, valjda nije prerano. Dali je moguce da je doslo do trudnoce? Hvala puno unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da neće doći do trudnoće. Savjetujem oralne kontraceptive jer ovim načinom uništavate svoje tijelo.

franka2

Znam, hvala. Samo da jos nesto pitam, nakon te zadnje ella one nije mi bilo krvarenje kasnije, a sada imam bijeli iscjedak jos uvijek, al stomak me pocinje malo bolit vise neka nadutost i grudi naticat, jel to sve ok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je , smetnje su primjerene uzetoj terapiji.

franka2

Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim

franka2

Doktore, jos nisam dobila mjesecnicu i jos mi ide dosta bijelog iscjetka, dali da napravim test ili? Zato sto je ovo vec 8. dan, nekad mi ljeti znaju kasnit i do 15. dana, al razumin da san unila dosta hormona pa sad neznan, moze bit i od stresa jer se bojin da je mozda doslo do trudnoce. Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je uzimanja pilule za dan poslije.

anab355

Pozdrav, zadnju menstruaciju sam dobila 18.9. I ciklus mi je inače promjenjiv ali prosjek je 32 dana, zadnji ciklus je bio 32 dana a predzadnji 31. Trebala bi svaki dan dobiti menstruaciju jer uvijek me bole dojke tjedan dana prije menstruacije te ako mi ciklus bude 31 ili 32 dana onda vjerojatno kroz 2 dana bi trebala dobiti. Ja i decko smo jucer imali odnose prvo s kondomom i svrsio je izvan mene u kondom (provjerili smo nije pukao) i drugi put malo iza toga smo imali odnose bez kondoma (urinirao je i detaljno se oprao iako znam da mi ni to ne garantira nista). Svaki put kad imamo odnose bez kondoma decko ga izvadi dosta prije ejakulacije te mu treba jos malo da svrsi vanka. Pisem ovo zato jer jucer tijekom odnosa bez kondoma decko ga je izvadio da se dovrsi izvan i svrsi te sam ja vidjela nesto bijelo da mu je kapnulo s vrha penisa te smo se prepali da nije svrsio u mene iako kaze da nema sanse da je svrsio u mene i da je 100 posto siguran da nije. Ovo bi mi trebali biti neplodni dani i moje pitanje je ima li smisla da uzimam tabletu za dan poslije jer ako ima danas cu je uzeti pa bi molila odgovor. Hvala puno.