Kontracepcija

ellaOne

DRAGANA77

Postovani,
28. oktobra sam imala odnos sa deckom i pukao je kondom. To mu je vec bila treca ejakulacija. Nismo na vrijeme vidjeli da je kondom pukao, ali ni on nije siguran da li je ejakulirao u mene. Popila sam tabletu ellaOne nakon 2 sata. Zadnja menstruacija je bila 13. okt i trajala do 18. Sledecu bih trebala dobiti 10 novembra. Da li postoji mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ovulacija nastupila šansa postoji.Dakle ništa nije apsolutna zaštita.

DRAGANA77

A da li krvarenje mora biti otprilike 7 dana nakon uzimanja pilule ili moze da izostane i da se samo javi menstruacija kada se ocekuje?
Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može izostati.

Upitnik23

Postovani, pitanje. Frendica je popila tabletu ella one za vrijeme prosle ovulacije, na ovoj ovulaciji nije sigurna je li joj decko u potpunosti svrsio van nje (panicari jer joj im je zadnji put pukao kondom pa je sad strah icega). Smije li opet popiti tabletu ella one obzirom da se radi o 2 menstrualna ciklusa. Hvala na odg.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije sigurna da li je došlo do ejakulacije u rodnicu neka je popije.

smilealways11

Poštovani, zadnju menstruaciju dobila sam 25.12, a 12.1 imala sam odnos u kojem je decku pukno kondom, međutim nije svršio. Svejedno sam popila ella one 2 dana poslije i evo danas (19.1) sam dobila smeđi iscjedak, i bole me grudi kao inace kada trebam dobit. Zanima me je li to neki znak da je tableta djelovala (zbog tog iscjetka) i je li taj iscjedak ustvari menstruacija ili bi je trebala dobiti kroz nekih 7 dana?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije su to nuspojave tablete. Prava menstruacija bi trebala uskoro nastupiti.

smilealways11

Hvala na odgovoru. Evo od jučer popodne nema smeđeg iscjetka nego je bas krvarenje, ali nije jačine kao inače. S obzirom da mi menstruacije nisu nikad u dan točne mislite da svejedno to nije menstruacija nego treba doci? Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Onda se vjerojatno rdi o menstruaciji koja je nastupila ranije, što je moguća nuspojava tablete, isto kao i kašnjenje.

dea99

Poštovani,15.01. sam imala odnos i pukao je kondom.Pošto su bili plodni dani sutradan 16.01. sam popila ellaone,Ovulacija je trebala nastupiti 17.01.Međutim pojavilo se krvarenje slično menstruaciji samo je trajalo kraće.Ciklusi mi inače traju 32-33 dana.Jučer,22.01. sam ponovo imala odnos i ovaj put nije bilo problema sa zaštitom ali ipak se bojim da bih mogla ostati trudna jer ne znam u kojem dijelu ciklusa se nalazim.Da li je to krvarenje bilo prava menstruacija koja je došla ranije ili je nuspojava tablete? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli kada Vam je bila zadnja uredna menstruacija prije uzimanja tablete. Navodite da se pojavilo krvarenje u vrijeme ovulacije, a to može samo biti ovulacijsko krvarenje.