Kontracepcija

ellaone i duphaston

miga

Poštovani,
Za regulaciju neredovitih ciklusa od 25 dana ciklusa pila sam duphaston 2x1 kroz 7 dana. Inače imam neredovite cikluse cca 35 dana. Imam blago policistične jajnike, te mi je ginekologica prepisala duphaston od 20 dana ciklusa kroz 4 mjeseca. 20.svibnja2016. – dakle 32 dan ciklusa uzela sam Ellaone pilulu radi nezaštićenog odnosa – prvo je odnos bio sa kondomom ali nakon ejakulacije smo kratko imali odnos bez kondoma pa sam zato uzela ellaone pilulu na 32 dan ciklusa(dakle nije bilo direktne ejakulacije). To je bio i ujedno prvi dan nakon zadnje popijene tablete duphastona. Par sati nakon što sam popila ellone primjetila sam smečkasti iscjedak (tako nekako uvijek moja menstruacija započinje – par dana smečkasto i crvenkasto i onda dođe menstruacija). U nedjelju 22.05. počela mi je menstruacija. Mene zanima, je li ova menstruacija zapravo krvarenje uzrokovano duphastonom ili probojno krvarenje ellaone? Je li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstruaciji. Poklopilo se i krvarenje od duphastona i od pilule za dan poslije.

miga

Dakle- mislite da je okej -da je to normalna menstruacija i da ne moram brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da, da.