Kontracepcija

escapelle

malabernardica

Poštovani, imam problem... menstruaciju sam imala oko 20.7, a spolni odnos koji je bio nezasticen 3. 8 oko 4 ujutro (nije svrsio u mene, ali se bojim ) .Escapelle sam popila istog dana oko 15 sati. prokrvarila sam 7.8 , prva dva dana normalno, a od 9. 10. 8 slabije, smečkasti isjedak, danas je prestalo. zanima me jesam li bila u plodnim danima? kako da znam da li je tableta djelovala?? postoji li usprkos tableti mogucnost trudnoce?? je li to krvarenje menstruacija iili? napominjem da zadnja dva dana me svrbe grudi, jel to jos djelovanje tableta ili?? zabrinuta...molim vas da odgovorite na sva pitanja, hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudni ako ste imali menstruaciju. Smirite se. Da li ste u plodnim danima to ne znam. A da se konzultirate sa svojim ginekologom o boljem načinu kontracepcije?

malabernardica

Zanima me da li su bili plodni dani za vrijeme spolnog odnosa posro sam menstruaciju imala oko 20.7 ?kao sto rekph nakon 4 dana od uzimanja escapele sam prokrvarila,znaci li da je to bila menstruacija? I sigurnnost da nema trudnoce??? napominem da nisam imala bolove kao inace kad dobivam.. i kad mogu ocekivati slijedecu?molim vas odg,hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju bi trebali dobiti na vrijeme kao inače ili koji dan ranije ili kasnije.

morigan

Poštovani.
Imam 40 godine. Kontracepciju ne koristim već više od 10 godina. Ciklusi su mi redoviti, 26-28 dana. Posljednja menstruacija je bila 22. srpnja 2012. Nezaštićeni odnos sam imala 6. kolovoza 2012., te sam 7. kolovoza, nakon 14 sati, popila Escapelle. E, sada, nisam imala nikakvih nuspojava glede djelovanja tablete niti je nastupilo bilo kakvo krvarenje u međuvremenu koje bi trebalo (7-10 dana). Danas je 10. dan od dana kada sam popila Escapelle i ništa se ne događa. Danas sam trebala dobiti i menstruaciju (26. dan je, ako sam dobro izračunala). Postoji li mogućnost da sam trudna? I, je li moguće da menstruacija kasni zbog Escapelle?
Molim za odgovor jer sam u velikoj panici i ne koliko dugo trebam čekati to krvarenje. Što ako se menstruacija uopće ne pojavi? sad
Od srca hvala,
Ivana

morigan

Ispričavam se, opet ja. Napominjem da već 3 dana imam simptome PMS, bole me jajnici i križa i svaki tren osjećam kao da ću dobiti.
Oprostite na smetnji i "davežu" i puno vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da je djelovala. Dobit ćete menstruaciju vjerovatno za koji dan. Trudnoća je isključena u vašem slučaju.

morigan

Poštovani doktore,
Vašim ste mi odgovorom skinuli s leđa teret veličine planine Mount Everest. Puno, puno, puno hvala na brzom odgovoru. Ovo je mi je prvi put u životu da sam imala nezaštićen odnos i to u ovim godinama (sramota lol). Nikada si više to neću dopustiti. Čovjek uči dok je živ, zar ne? happy
Želim vam puno uspjeha u vašem radu.
Veliki pozdrav!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lea33

Poštovani,
zadnja menstruacija 7.11.....nezaštićen odnos 23.11...uzela sam escapelle nakon 11 sati od odnosa.Nisam imala nikakvo krvarenje do danas ujutro.Prvo se jučer pojavio žućkast iscjedak,danas blago smeđkasto krvarenje.Misleći da je to menstruacija (koju očekujem ovih dana)popila sam cilest jer se pije prvi dan ciklusa.Kako u toku dana nije bilo pravog krvarenja nego više iscjedak smeđe boje neznam jesam li pogriješila s Cilest...jeli trebalo popiti ili čekati pravo krvarenje?Imam pms simptome kao i pred svaku menstruaciju...ili možda trudnoće?? Ispočetka sam mislila da su simptomi trudnoće ,međutim grudi nisu ni napete ni bolne šta mi je inače prvi znak trudnoće.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru...lijepi pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

lea33 ,

učinite test i kod negativog nalaza nastavite Cilest

l.p.