Kontracepcija

escapelle

daca91

Postovani pozdrav! Imala sam nezasticen odnos sa momkom,tabletu escapelle sam popila nakon 12 sati.Ciklus mi nije kasniio,dobila sam ga na vrijeme,danas je prvi dan,ali je dosta umanjeno krvarenje,pa me zanima da li je od tablete?Ili nesto drugo?Da li postoji mogucnost od trudnoce?Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Dobili ste menstruaciju.

salallaa

Postovani, imala sam odnos nezasticeni 22og februara, pa sam zbog toga popila escapelle tabletu nakon nekih 60 sati. Par dana nakon toga, 4-5 dana sam dobila krvarenje koje je trajalo nekih sedam dana, a zatim jedno nedelju dana nisam krvarila, da bi opet posle toga u trajanju od dva dana krvarila ponovo. Da li je to u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Ne radi se o trudnći.

beba123

Postovani,

zadnjumenstruaciju sam imala 9.3, a odnos s deckom danas 24.3, gdje je on ejakuliaro u mene. Obzirom da su mi menstruacije uvjek izmedju 29 i 33 dana, a danas mi je bio 16. dan (a bila sam uvjerena da mi je 25. ) u plodnim danima sam. Escapelle sam popila pola sata nakon odnosa.
Da li imam razloga za brigu i kada najranie mogu napraviti test na trudnocu? Da li onaj iz utina ili krvi?
Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u vrijeme očekivane menstruacije. Dakle ako vam je ciklus do 33 dana, onda tada.
Iz urina je dovoljno.

beba123

Da li to znaci da postoji mogucnost da tableta ne djeluje iako sam je popila pola sata nakon odnosa? Da li se test na trudnocu iz krvi moze ranije napraviti. Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može, test se može napraviti 10 dan od oplodnje. Escapele nije stopostotno učinkovit.

salallaa

Postovani imala sam nezasticeni odnos 22og februara, pa sam nakon 60 sati popila escapelle tabletu. Nakon par dana dobila sam krvarenje koje je trajalo nekih sedam dana, zatim jedno sedam dana nisam krvarila, da bi nakon toga u vreme redovne menstruacije(12.03) dobila krvarenje u trajanju od dva dana, tj, najpre smedjkast iscjedak a potom i normalno krvarenje. Sledeca je trebala biti 12.04, medjutim jos uvek nije bila. Inace pre nekih 20 dana sam napravila test za svaki slucaj, i bio je negativan. Da li je u redu sto mi kasni vec par dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne znam što se događalo od 12.3. do 12.4 u tom intervalu. Da li je tu bilo rizičnih odnosa.
Ako da, i ako vam kasni menstruacija, napravite test sada. 12.3. vam je bila menstruacija, dakle onaj dio sa postkoitalnom pilulom zaboravite jer to nije relevantno za ovu priču.

salallaa

U redu, hvala na informaciji, a inace tom intervalu (12.03-12.04) nije bilo rizicnih odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakle, onda ni trudnoća nije moguća.

salallaa

Postovani imala sam nezasticeni odnos 22og februara, pa sam nakon 60 sati popila escapelle tabletu. Nakon par dana dobila sam obilno krvarenje koje je trajalo nekih sedam dana, zatim jedno sedam dana nisam krvarila, da bi nakon toga u vreme redovne menstruacije(12.03) dobila krvarenje u trajanju od dva dana, tj, najpre smedjkast iscjedak a potom i normalno krvarenje. Sledeca je trebala biti 12.04, medjutim jos uvek nije bila. Inace pre nekih 20 dana sam napravila test za svaki slucaj, i bio je negativan. Da li je u redu sto mi kasni vec 10 dana? Inace u periodu 12.03-12.04 nije bilo rizicnih odnosa, a vec par dana imam simptome menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Savjetujem da pričekate menstruaciju još par dana a onda ako en nastupi posjetite svog ginekologa.

free

Postovani,jutros sam imala nezasticen odnos,pri cemu je doslo do pucanja kondoma.10 sati nakon toga,popila sam escapelle.Problem je u tome sto su mi od danas plodni dani (to sam sama izracunala). Da li to znatno smanjuje dejstvo tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuje. Dobro ste postupili.

senka67

zadnju menstruaciju sam imala 28.6. a ovulacija je pocela 2.7. i na taj dan mi je decko stavio svoj penis ali samo i glavic i izvadio ga nakon par sekundi te pritom nije svrsio. ranije mu se digao ali ga je stavio nakon sto se spustio. popila sam escapellu 22h nakon toga te je ovulacija prestala. postoji li mogucnost da sam trudna? ovo pitanje sam vec postavila ali iz straha vam se obracam opet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Uzet knjigu biologije i malo ponovit što je ovulacija i menstrualni ciklus.

senka67

greskom sam napisala, menstruacija je zavrsila 28.6.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste ni trebali uzeti postkoitalnu zaštitu. Neće doći do trudnoće.