Kontracepcija

escapelle

tresnjin cvet

Poštovani,
poslednju menstruaciju sam imala 16. novembra, a nezaštićen odnos 01. decembra (po mom proračunu u plodnim danima ili čak na dan ovulacije), pri kome moj partner nije ejakulirao u mene (makar kako kaže i koliko sam ja videla). Popila sam Escapelle nakon 7h od rizičnog odnosa. Između ostlog ja pijem lekove protiva anksioznosti. Nakon popijene escapelle pilule imala sam male neugodnosti u vidu vrtoglavice i slabog bola na dnu karlice. To je prestalo nakon dva dana. Od juče opet imam blage bolove na dnu karlice. Sledeću menstruaciju bih trebala dobiti do 14. decembra. Interesuje me da li su ovi bolovi znak nastupajuće menstruacije i da li je moguće da piliula pored ovih lekova protiv anksioznosti nije uspela da deluje?

Unapred hvala na odgovorima,
Srdačno,
trešnjin cvet

tresnjin cvet

oprostite,

zaboravila sam da navedem koje lekove protiv anksioznosti pijem: Seroxat 20 mg, Lorazepam 1mg i rivotril.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije ne razumijem zašto ste pili Escapelu?
Svakako se ne radi o trudnoći. menstruacija može kasniti do sedam dana od Escapelle.

tresnjin cvet

Izvinite, pretpostavljam da sam nešto propustila u obješnjenju. Naime, koristili smo metodu prekinutog snošaja. Dakle došlo je do ejakulacije, samo mene brine taj procenat zatrudnjivanja metodom prekinutig snošaja. Pri tom moj partner kaže da ne treba da brinem... iz tog razloga sam popila Escapelle. Evo baš sada dok Vam kucam poruku imam strašnu glavobolju i bolove na dnu karlice. Molila bih Vas da mi još odgovorite koliko lekovi koje sm u prethodnoj poruci navela utiču na dejstvo Escapelle.

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja vas ne razumijem. Ako ste imali odnos metodom prekinutig snošaja dakle nije bilo ejakulacije u rodnici.
Zbog toga vam nije ni trebala Escapela.Dakle ne radi se o trudnoći.

markoni0

Moja devojka je popila Escapelle tabletu posle 34 sati od odnosa.. Danas je drugi dan od kad je popila, ima bolove u stomaku i boli je kicma.. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Posljedica je uzimanje escapele.

markoni0

A kazite mi, nakon escapelle tablete ona treba da dobije menstruaciju u periodu od koliko dana otprilike?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

makilence

Postovani,
Zadnju menstruaciju imala sam od 06.04 do 11.04. Tokom seksualnog odnosa koji je bio 24.04 u vecernjim satima, imali smo nezgodu da je kondom nakon zavrsenog cina kliznuo i ostao u vagini. Kondom je jutro posle sam ispao. Escapelle sam popila nakon 16h od odnosa. Redovnu mensteuaciju bi trebala da dobijem za 3-4dana. Da li da ocekujem kasnjenje?
trenutno imam jake bolove u donjem dijelu stomaka, osjecaj kao da sam bomba
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će doći na vrijeme ili nekoliko dana kašnjenja.