Kontracepcija

Escapelle pilula

ninule30

Poštovani, imam 18 godina. Menstruaciju sam imala 20.06. koja je trajala do 26.06. Nezaštićeni polni odnos sam imala 26.06. jer mi je išlo manje krvi, jer je poslednji dan menstruacije. 27.06. sam uzela Escapelle pilulu, (25h nakon odnosa) iako nije bilo potrebe, ali sam bila skeptična i odlučila da je uzmem. Nije bilo nikakvih neželjenih dejstava, sve do sinoć, 01.07. kada sam primijetila krv na donjem vešu. Danas sam stavila uložak i krv ide manje nego kod menstruacije, ali opet je ima. Da li je ovo posljedica Escapelle tablete i da li ću ovog mjeseca dobiti menstruaciju 20., kao i inače (jer mi je uvijek tačna) i ima li razloga za brigu od trudnoće? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema brige zbog trudnoće. To je najvjerojatnije posljedica tablete.