Kontracepcija

Hitna kontracepcija-trinovum

Diablo

LP
Imam jedno pitanje, u petak sam imala ovulaciju i doslo je do spolnog odnosa, nije svrsio u mene ali muci me predejakulat. U subotu u 19:00 sam popila prve 3 tablete hitne kontracepcije (Trinovum), zatim u 7:00 druge 3 tablete. Nakon sat i pol, znaci 8:30 povracala sam i nakon cijelodnevnih mucnina, u 16:00 popila sam jos 3 tablete.
Ima li mogucnosti da sam zakasnila s tabletama i da mozda nece djelovati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste zakasnila. Vidjet ćete uskoro.

Diablo

Dobra vecer!
Znaci popila sam hitnu kontracepciju kako sam vam navela gore,sad jos samo cekam mengu(do nedjelje moram dobit),ali sam u srijedu navecer dobila vaginalnu infekciju,a trebam mengu dobit,sta moze bit s tim ako dobijem mengu,a imam vaginalnu infekciju?
I zasto sam dobila vaginalnu infekciju,koji su moguci razlozi?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala rodnice može biti gljivična, virusna, bakterijska i ostalo.
Spolnim putem uglavno.

Diablo

Bez obzira na to,jel bi trebala mengu dobit normalno,tj. od petka do nedjelje zbog kontracepcijskih ili?
Jel zbog tog mozda postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete u redovito vrijeme menstruaciju.

Diablo

Znaci mengu bi trebala dobit u tom roku od 5-7 dana zbog kontracepcijskih ili kad normalno dobivam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme.

Diablo

Ako sam sinoc primjetila par kapi rijetke krvi i danas smeda krv/iscjedak, jel to racunam kao menstrualno krvarenje ili krvarenje izazvano hitnom kontracepcijom ili infekcijom?
Inace sam imala sve normalne simptome prije menstruacije i menstruaciju bi redovno trebala dobiti 4.4.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam. Vjerovatno će krenuti menstuacija danas-sutra. Strpljenja treba.

ivana01

Poštovani,

09.03. sam popila zadnju pilulu ( Trinovum ) i 12. 03. sam dobila menstruaciju koja je trajala do 16.03. Novi blister nisam započinjala jer sam htjela napraviti pauzu nakon 5 godina konstantnog uzimanja Trinovum kontracepcije. 04.04. u dopodnevnim satima sam imala spolni odnos, kondom nije pukao , ali nismo bili sigurni dali je možda prokapao ili se ejakulat možda malo izlio, jer nakon odnosa partner je ostao još koji tren u meni. S obzirom da nisam znala kada trebam dobiti menstruaciju ni kada su mi plodni dani ( računajući od zadnje menstruacije izađe 24. dan, ) , 14 sati nakon odnosa sam uzela Trinovum 3 bijele tablete i nakon 12 sati još tri bijele. 6 dana nakon uzimanja hitne kontracepcije Trinovum tj. jučer, sam dobila smeđi iscjedak, nije obilan, slab je, a danas se malo pokazuje kao krvav i također je i danas slab. Jesam li pogriješila sa uzimanjem Trinovuma kao hitne kontracepcije jer nisam ni sigurna dali mi je trebala. Dali taj smeđi iscjedak znači da su tablete odradile svoje i hoću li nakon ovoga dobiti normalnu menstruaciju ili se ovo računa kao menstrualno krvarenje? Da napomenem, tijekom uzimanja redovite kontracepcije sam također imala slabu menstruaciju. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste pogriješili. Dobit ćete menstruaciju.

patricija13

Poštovani,

5.dan ciklusa imala sam odnos sa partnerom, koristili smo kondom, međutim, puknuo je, a to smo primjetili tek. na kraju..e , sad ..s obzirom da su miciklusi neredoviti i uglavnom kraci ( traju od 22-26 dana), postoji mala, ali ipak dovoljna mogucnost za trudnocu. S obzirom da je nedjelja, do ginekologa ne mogu doci, a ostale su mi yasmin tablete, razmisljam da njih uzmem kao hitnu kontracepciju, 3 +3 tablete..

e, sada me zanima koliko je to opasno za zdravlje? Do sada se nikada nisam sluzila takvom kontracepcijon, pa ne znam ni kakve nuspojave mogu ocekivati? Inace. 26 mi je godina, pusac sam i redovito pijem caj od gospine trave radi lijecenja depresije ( do nedavno sam pila prozac i xanax, ali sam samoinicijatvno. odlucila prestati ih piti i pokusati sa nekim prirodnim rješenjem ).

Molim vas da mi sto prije odgovorite, srdacno vas pozdravljam i unaprijed se zahvaljujem !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite. Naravno da rizici postoje. Oni postoje i kod svakog drugog lijeka.

patricija13

Hvala vam na odgovoru...a što je s logestom...on bi se trebao uzimati 5 + 5 tableta? i da li je prema vašim saznanjima učinkovitija hitna kontracepcija ovakva, improvizirana ili pak pilula za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može i logest na taj način.
Pilula za dan poslije je svakako efikasnija.

patricija13

Stvarno? efikasnija je? a da li smijem danas, umjesto druge runde tableta nakon 12 sati popiti tu jednu pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

patricija13

Poštovani, opet ja happy

znači, nekih 22 sata od odnosa u kojem je došlo do puknuća kondoma popla sam 5 tableta Logesta, a 37 sati od odnosa tabletu Ella one. Prvih dana gotovo pa i nisam imala nuspojava, međutim, sada već par dana osjećam bol u trbuhu ( kako u donjem dijelu, tako i u gornjem sa lijeve strane). Osim toga, već drugu noć budi me užasno jaka bol u donjem dijelu trbuha ( usudim se usporediti ju čak sa trudovima) i obuzima me opća slabost i malaksalost. To sve traje neko vrjeme, možda sat vremena i onda prođe. E sad, zanima me da li je to nuspojava tableta ili se ipak radi o nečemu drugomu? Znam da vi bez pregleda ne možete sa sigurnošću znati, ali me zanima vaše mišljenje. Zadnja menstruacija bila je 16.09., odnos u kojem je puknuo kondom zadnji dan menstruacije 20.09., a tabletu ella one popila sam 22.09., znaći prije tjedan i pol.

Srdačni pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se od o nuspojavi od tableta. Vjerovatno ćete i prokrvariti uskoro.