Kontracepcija

Iscjedak

maja2809

Poštovani, bila sam prosli petak kod ginekologa radi svrbeza i osipa, doktorica mi je dala kremu fusicutan plus 20mg/g+1mg/g kremu,rekla je da mazem dva tri dana izvana. A za unutra da je stanje u redu da nema nista sta bi ona liječila. Medutim,to je prosli izvana ali ja imam svijetlo zuti obilni iscjedak,nema mirisa.to sam imala i prije nego sam isla njoj a ona je rekla da je sve u redu.mene to malo iritira i zanima me da li se radi o kakvoj infekciji i da se opet vratim ili moze bit od hormona ili nesto slicno. I pijem lindynette 20 vec godinu i pol..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radi o infekciji, najvjerojatnije gljivičnoj. Obzirom da uzimate kontracepciju iscjedak ne bi bio povezan s hormonima. Trebalo bi provesti terapiju vaginaletama.

maja2809

Da li mogu kupiti nešto na slobodno da se ne moram narucivati opet kod ginekologa?
Da li mogu pomoc probalans vaginalete?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Možete u ljekarni kupiti neki od vaginalnih antimikotika. Njih možete dobiti bez recepta. Probalans može pomoći u održavanju vaginalne mikroflore kada se upala izliječi.

g12345t

Postovani, pijem logest vec 1.5 godinu. Jutros su mi se na vesu pojavili smeckasti tragovi. Nema nikakve sluzi samo smedje tackice. S tim da sam sinoc zaboravila uzeti 3. tabletu novog blistera,koju sam popila odmah jutros. Dosada nisam imala iscjetke tokom uzimanja logesta. Je li moguce da se spotting javi i nakon duzeg uzimanja pilula? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Probojno krvarenje se može uvijek javiti, a vjerojatno je potencirano propuštenom tabletom.

Teri93

Poštovani!
Već dva tjedna imam obilan žuti iscjedak,ne svrbi i ne peče,miris nije intenzivan ali nije ni uobičajen,rekla bih kiselkast. Osjećam bol samo pri početku odnosa,odnosno na ulazu u rodnicu.Posto sam na sezoni i radim cijeli dan nisam u mogucnosti posjetiti svog ginekologa. Molila bih vas ako mi možete preporučiti neke vaginalete iili kremu koju mogu uzeti u slobodnoj prodaji. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam Geonistin vaginalete koje djeluju i na gljivice i na bakterije.

Teri93

Poštovani!
Preporučili ste mi za iscjedak geonistin vaginalete,ali one idu na recept,a ne u slobodnoj prodaji. Pa su mi u ljekarni dali canesten vaginalete...unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Može i canesten. Geonistin je šireg spektra djelovanja, ali i canesten će imati povoljan učinak.

Teri93

Poštovani!
Zanima me vaše mišljenje o candigynol vaginaletama..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, candigynol su vaginalete na biljnoj bazi koje pomažu u prevenciji i liječenju bakterijskih i gljivičnih upala rodnice, te povoljno djeluju u održavanju normalne vaginalne mikroflore.