Kontracepcija

iscjedak

znatizeljna94

Dobro vecer, zadni put sam imala spolne odnose 27.4 bez zastite i momak nije svrsio u mene, medjutim danas mi se pojavio svijetlo smedji iscjedak i da li je to rani znak trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni iscjedak nije znak trudnoće i nije karakterističan za istu.

znatizeljna94

Dobro vecer, ima dva dana zapocela mi je menstruacija medjutim nije obilna kako je inace, vrlo je rijetka, a prije toga sam imala smedji iscjedak koji je trajao 7 dana, da trebam biti zabrinuta za to i sta to moze da znaci ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o cisti, pcosu, anovulaciji i sl.

matea22

Pozdrav! Imam 23god. Menstrualni ciklus mi traje 29-31 dan, menstruacija 4 dana. Spolno sam aktivna, koristimo metodu kontracepcije prekinutim snosajem. E sad, prosla menstruacija mi je dosla 26 dan ciklusa, trajala 4 dana. Sesti dan od pocetka menstruacije pojavio se smedji iscjedak koji je trajao 6 dana. To mi se nikad nije desilo do sad. Danas mi je 12.dan ciklusa i vec 2-3 dana osjecam bol u jajnicima. Da napomenem, pred1,5 mj sam bila na pregledu, i sve je ok, nemam nikakve ciste ni nista. Mozete mi rec sto bi moglo bit? Postoji kakva mogucnost trudnoce? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća. Možda cista, upala, polip. Sve je moguće. Vidjet ćete hoće li se iscjedak nastaviti dalje, a ako se nastavi javite se liječniku.

Littleblackdress

Pozdrav, vec nekoliko puta pokusavam da napisem potanje ovde ali mi ne uspeva nikako. Nadam se da sada hoce.
Zadnju menstruaciju sam dobila 19.11.(kasnila je 4,5 dana), normalna, kao i onace, trajala.7 dana. Nakon toga,dan-dva,osetim bol u stomaku kao da cu opet da dobijem, odem u toaleti vidim krv, od tada(danas 7 dana) imam braon iscedak, grudi me bole kao pred menstruaciju. Muz i ja ne koristimo zastitu,da li je moguce da sam trudna? Test sam kupila ali ne znam da li uradim odmah ili cekam jutro. Inace imam redovne menstruacije.
P.s. Imam 28 godina
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o menstruaciji. Test napravite tek tada ako će vam kasniti menstruacija.

barbara200

Doktore da li izostanak plodne sluzi, znaci da ovaj mjesec nije bilo ovulacije? Prosli mjesec sam bila kod dr i bilo je sve uredu, imam redovite menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo vjerovatno.

plavi cuperak

neznam dali vam je uspjelo stici.evo ovako pojavio mi se juce blaga sukrvica.i to samo pri mokrenju.danas sam imala malu kolicinu krvi nakasljala sam se i primjetila sam malu kolicinu krvi.koristim yaz kontracepciju vec 4 god.nikad ovakih problema nisam imala neznam sta se dogadja bolove nikakve nemam.zadnja menstruacija bila 06.12 molim vas da mi odgovorite jel sam u panici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom spoting krvarenju. Ne brinite i nastavite dalje s uzimanjem pilula prema shemi.

Littleblackdress

Postovani doktore,
Kod mene se radilo o vanmatericnoj trudnoci. Bila sam u bolnici prosli vikend, nista mi nisu radili, dva puta me zaboleo stomak pa sam se javila dr, pratili su mi hcg i hemoglobin, juce sam.zvala dr, hcg je pao od prosle nedelje sa 400 na 83, ahemoglobin je 7.7,opet radim nalaz 28.12. Ja se osecam dobro, krvarenje stalo. Ponekad me malo zaboli na desnoj strani(u desnom jajovodu je bilo), ali malo,nista posebno.
Od pocetka sam se osecala dobro, nije me bolelo niti sam krvarila mnogo. Ta dva puta kada me zaboleo stomak uspelo je da se smiri tabletom.... E sad, ponekad se zapitam da li je moguce da to samo ode, bez intervencije? Trudnoca je bila 4-6 nedelja...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o vanmaterničnoj trudnoći već o ranom spontanom pobačaju.

Littleblackdress

Mnogo Vam hvala na odgovoru. Vrlo je moguce da je bio spontani.... Ginekolog je video nesto u desnom jajovodu ali nije nikada potvrdio da se radi o vanmatericnoj....a opet s druge strane hteli su da mi daju metotreksat pa su se predomislili....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako morate dalje biti pod kontrolom dok se skroz ne isključi mogućnost vanmaternične trudnoće.

Littleblackdress

Da, za 7 dana ponovo radim hcg...ali ultrazvuk nisu hteli opet da mi urade. S obzirom da je krvarenje stalo,ja sada ocekujem menstruaciju... Hvala jos jednom na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Littleblackdress

Postovani doktore, da li je moguce da nadutost u stomaku,konstntna, kao i osecaj tezine nisko u stomaku, mogu biti povezani sa mojom prethodnom vanmatericnom/spontanim? Hvala

plavi cuperak

postovani

evo mene sa jos jednim pitanjem.jos uvjek imam spoting danas je deset dan.u ovih deset dana nekad ga bude nekad ne.ali recimo da je jos prisutno.u fazi sam pred menstruaciju zapravo danas mi je trebao biti prvi dan placebo dan tocnije kroz par dana sam trebala dobit menstruaciju ali sam prvi put u zivotu odgodila znaci umjesto placeba sam pocela danas sa novim blisterom u nadi da ce mozda taj spoting nestati.vec 4 god pijem yaz i totalno sam zbunjena po pitanju ovoga svega sto mi se dogadja.i sexsualno sam aktivna ali zbog citave situacije i izbjegavam to totalno sam zbunjena.unaprijed zahvalna za odgovor