Kontracepcija

Izgubljena Yaz pilula

Jojcimojci

Postovani, izgubila sam 14. tabletu iz pakovanja, koju treba sutra da popijem.. Da li mogu samo da nastavim da pijem, tj da popijem 15. umesto nje i tako dalje, ili je potrebno da kupim novo pakovanje i uzmem 14. iz njega? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete tako kao što ste naveli.

Jojcimojci

Da li pijem do poslednje bele, pa odmah nastavljam sa roze tableticom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako.

Jojcimojci

Postovani, uradila sam ovako kako ste rekli, i danas treba da popijem 17 tabletu iz kutije, tj moju 16. jer sam izgubila onu. Problem je sto ja vec dva dana imam krvarenje i bolove u stomaku,iako ne treba da dobijem sad. Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem . Ne brinite.

Jojcimojci

Do poslednje bele, ili da izbacim skroz bele? Inace ovo mi je tek drugi mesec da pijem. Citala sam vidim da se desava slicno vecini

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bijele bacite a umjesto njih započnite s novim blisterom.

Jojcimojci

Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Duffy

Pozdrav,samo da mi potvrdite ako sam dobro shvatila:naime,pijem prvi blister yaz-a i ispala mi je osma tableta,pa sam popila devetu.Pijem ih uvijek u isto vrijeme,nikakvih odstupanja,nemam rezervni blister,da li da prekočim bijele ili da kupim rezervni blister i nadoknadim izgubljenu tabletu(obzirom da je u sve 24 aktivne isti omjer hormona?)?Zahvaljujem na odgovoru,lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne preskačete. Popit ćete 23 aktivne i 4 bijele te nakon toga novi blister.

Duffy

Super happy znači ta jedna tabletica manje u prvom mjesecu uzimanja neće utjecati na pouzdanost zaštite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

uplasenka

Poštovani,
U zurbi uzimanja ispala mi je 11 pilula pa sam odmah uzela 12. Dali sam postupila pogresno,te ako jesam sto mi savjetuje?

P.s. dali je sigurnost sada smanjena?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ciklus će se skratiti za jedan dan, a kontracepcijska učinkovitost neće biti smanjena.