Kontracepcija

Izostanak menstruacije?

Markoa

Postovani,
pijem tablete Yaz od prvog dana menstruacije koja je trajala oko 10ak dana, svaku vece u 19h, bez zakasnjenja. Danas sam popila poslednju bijelu (28. tabletu) i nisam jos dobila. Tokom mjeseca sam imala odnose bez dodatne zastite. Da li je moguce da menstruacija izostane i da li se radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz navedene pilule do 30 posto izostaje menstruacija a da se ne radi o trudnoći.