Kontracepcija

jel moguca trudnoca?

vanesa14

Molim pomoc! Imam 14 godina. Nedavno sam pokusala prvi spolni odnos s deckom. Bila sam jako uplasena. Dvaput me nesto dolje zaboljelo ali mislim da njegov penis nije probusio moj himen ili pak je,to stvarno ne znam. Odmah smo prestali zbog mojih bolova. Samo znam da mi nije curila krv,nije bilo ni kap krvi. On tada nije ni svrsio. Nakon toga vise nista nismo pokusavali jer je mene onda previse boljelo. Mengu sam trebala dobiti 24 a dns je 27 ja jos uvijek nisam dobila. Uplasena sam jer ne znam bas puno o sexu i bojim se da sada nisam trudna. Imam bolove u grudima,kao i kad trebam dobiti. Dolje me sve pece i mislim da sam prehladila jajnike i mjehur,moze li mi menga zbog toga kasniti? Inace meni menga nikada ne kasni. Ne znam,mozda sam stvarno prehladila jajnike pa mi zbog toga kasni ili sam pak trudna?! Molim vas pomozite mi!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Nije došlo do ejakulacije. Upala svakako može odgoditi nastup menstruacije
Molim vas da pročitate postove na našoj strani vezane uz kontracepciju, ginekologiju. Naći ćete puno informacija u svezi problema koji vas zanima, jer ovaj site prvenstveno služi za edukaciju i spolni odgoj.

vanesa14

Vas odgovor da nisam trudna me je jako usrecio. Znaci ne moram se bojati da sam trudna? Mislite li da je moj himen probijen?? Naravno,sve cu procitati tj prouciti. Mislite li da se to moze nazvati kao moj prvi spolni odnos? Hvala vam sto ste odgovorili.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam odgovorio. Mladi ste, educirajte se, zato ova stranica i postoji.

ndog

Pozdrav. Imam pitanje, da bi bolje razumjeli da malo pojasnim. Djevojci kasni, trebala je dobiti 03.08., do sada redovne cikluse. Al je nedavno otkrila da ima povecane zlijezde na lijevoj dojci, pa je pod stresom velikim, slabo je jela, krv oslabila, a u međevremenu smo imali odnos, prvi put, al nije islo jer je bolilo, pa sam samo ja svrsio na nju, jer moguce da je nesto zavrsilo. Bila je na UZV, prije mjesec dana, tada je imala povecan lijevi jajnik, al tada je vec saznala za bolest kakvu ima. Trosi tablete za pojacanje imuniteta i terapiju za ublazavanje povecanja zlijezdi na dojci.
E sada da li je moguce da je trudna ili je neki poremecaj?

vanesa14

Jos jednom hvala sto ste odgovorili. Ako se ne radi o trudnoci ne moram se uopce brinuti. Zelim vam lijep i ugodan ostatak dana.

vanesa14

Ispricavam se na smetnji,ali htjela sam vas jos nesto pitati u vezi toga. Tog dana kada smo pokusali spolni odnos meni je bio zadnji dan plodnih dana,a on nije svrsio,jel moguca trudnoca iako on nije svrsio?

petra10690

Poštovani!

Uredno pijem Diane35,te sam upoznata sa time da alkohol smanjuje učinak tablete.Čitala sam da se Diane 35 prvenstveno koriste kao lijek, a da im je kontracepcija tek nuspojava,pa sam skeptična zbog toga. Naime, rizični spolni odnos dogodio nam se 25./26.8., u vrijeme mojih plodnih dana(po kalendaru sam tako izračunala), s time da sam toga dana uredno kao i svaki dan u 20h popila tabletu,ali sam konzumirala malo veću količinu alkohola tokom večeri. Osobno poznajem slučaj trudnoće koji se dogodio čak i uz kontracepciju(pilule) ,zato me zanima je li moguća trudnoća u mom slučaju? Može li kućni test na trudnoću ispravno pokazati iako koristim kontracepciju,te trebam li pričekati sljedeću menstruaciju ili se testirati kroz par dana? Često čujem da kontracepcija u ženi izaziva ''umjetno stanje'' pa me zanima ,u slučaju da žena i ostane trudna, dolazi li uopće do izostanka menstruacije kod korištenja pilula,ili je i menstruacija svaki mjesec ''umjetno'' izazvana pa to ne može biti pokazatelj? Nestrpljivo očekujem Vaš odgovor,
Hvala na Vam na pažnji!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ndog ne radi se o trudnoći, bila je na pregledu kod ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanesa: nije moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana odgovorio sam (Petra)

mateaaa

Poštovani,

imam prvenstveno pitanje vezano uz kontracepcijske pilule. Kako mi je uobičajeni ciklus trajao 23 dana, ginekologica mi je preporučila pilule, pa sam 11.06., na prvi dan menstruacije, počela piti prvu kutiju Lindynette 20 kontracepcijskih pilula (piju se 21 dan i zatim 7 dana pauze). Prvo pakiranje, odnosno svih 28 dana sam krvarila, barem jednom dnevno sam imala iscjedak koji je izgledao kao zadnji dan menstuacije. S drugom kutijom sam započela 09.07. i od tog dana više nisam krvarila. Zatim sam 28.07. dobila menstruaciju koja je trajala 6 dana (dakle ciklus je trajao 48 dana). Sa trećom sam kutijom započela 06.08. i završila 26.08. Ako ćemo se držati 28 dana ciklusa kakav bi s pilulama trebao biti, menstruacija mi sada kasni, odnosno trebala sam ju dobiti u petak 24.08. Na papiru s uputama koji se dobije s pilulama piše kako je krvarnje koje se kod mene javilo moguće nekoliko mjeseci te da može biti potrebno nekoliko mjeseci da se ciklus stabilizira. Moje prvo pitanje je da li je normalno kako to zasada funkcionira?
Drugo, 03.08. sam imala seksualni odnos od kojeg su šanse minimalne, ali uvijek postoje, da sam ostala trudna. S obzirom da je snošaj bio prekinut i da pijem kontracepcijske pilule kojlike su šanse da mi menstruacija izostaje zbog trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
lijep pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći. Ciklus će se kroz par mjeseci normalizirati. Neće biti probojnog krvarenja i menstruacije će dolazit na vriheme.

tsmarta

Pomoc! 3 dana prije menstruacije imala sam prvi spolni odnos s deckom, kaze da nije siguran jeli svrsio u meni.. sada mi drugi dan kasni... jeli moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti, ne radi se o trudnoći.

tsmarta

Poštovani!
Nisam sigurna jesu li mi redoviti, ako sam dovoljno upoznata sa svim, onda cu reći da su mi par mjeseci redoviti a onda kao da se sve poremeti pa preskocim jednu do dvije menstruacije. Jako sam zabrinuta. Nismo koristili nikakvu zastitu. Koliko znam plodni dani su nakon menstruacije ali ne i par dana prije nje. Iako je sve moguće... ispričavam se na dodatno postavljenim pitanjima. Unaprije Vam se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije, neće doći ni do trudnoće. No s obzirom na neredovitost ciklusa savjetujem pregled i terapiju za normalizaciju istih.

ajooj

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 7. veljače, trajala je do 11. veljače. Međutim, 1.3. imala zam zaštićen odnos (kondom) pri kojem je nakon kratkog vremena dečko provjerio kondom, a na njemu je bila bijelkasta tekućina. Odnos smo prekinuli, nije ejakulirao, te smo provjerili kondom i nije bio oštećen. Zanima me od čega je ta tekućina, tj. je li od mene, jer bila je samo na vanjskom dijelu kondoma? Je li moguće da je to iscjedak uslijed ovulacije?
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sluzi je. Ne brinite.

xxx111

Poštovani, partner i ja smo imali zasticeni spolni odnos, kondom nije puknuo, ali je skliznuo do pola..partner je svrsio, ali ne dok je bio u meni...zanima me da li je moguca trudnoca? HVALA!!