Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem, ali ipak napravite test.

sibenkica

Pozdrav,zadnja menstruacija mi je završila 18.4 a odnos sam imala 20.4 bez zaštite i mislim da je svršio unutra ,kolika je mogućnost trudnoće i dali mogu dobit hitnu kontradcepciju tj ima vremena.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad vam je počela menstruacija. Možete dobiti tabletu za dan poslije. Čim prije je uzmete šansa za trudnoćom je manja.

sibenkica

Poštovanje,početak menstruacije je bio 15.4,bila sam kod ginekologa i on mi je rekao da ne bi trebalo biti ništa tj ne bi trebalo doći do trudnoće.Ali još uvijek mi nije prepisao pilule .Inače Papa test je napravljen a ostalo je sve u redu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

kelebek

Zdravo
Pisala sam vam nedavno na temu vodena cista na jajniku(spominjem to cisto da ne izostavim nesto), bila sam kod ginekologa na ultrazvuku,trudnoca iskljucena,pila dabroston 7 dana s tim da sam 5-ti dan dobila,2 dana prije lagana sukrvica te 5-ti dan krenula piti diane35,spolni odnos sam imala 20.05 Prvi put bez zastite s tim da je ejakuirao van mene,zanima me da li je moguce da na taj nacin dodje do trudnoce? I da li kontracepcijske pilule koje sam dobila su pocele da djeluju? Zadnji dan mjesecnice je bio 19.05.
Hvala vam puno na vasem odgovoru kao i svim predhodnim happy

kelebek

Zaboravila sam dodati samo da je cista na desnom jajniku velicine mandarine,jake opne i guste tekucine,takodjer visak muski hormona. Te sam od prve mjesecnice imala ne redovan ciklus koji je znao kasniti najvise 4 mj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

anonimac7

Lijep pozdrav poštovani doktore

Imam pitanje, naime djevojka i ja imali smo spolni odnos bez zaštite, no vrlo kratko, te nisam uopce ejakuirao. Mislim da se radilo o plodnim danima,no ciklus joj je neredovit, pa ne mozemo sa sigurnoscu potvrdit to. Nije dobila menstruaciju, no pošto gotovo nikad ne dobije na isti dan, ne brine nas to već to što je 2 dana za redom mislila da je dobila,a ispostavilo se da nije. Znaci kao menstruacija,ali u puno blažem obliku. Čitao sam prošle postove,te ste u sličnom slučaju naveli da je to predznak da će je i dobiti,pa me zanima dal ima razloga da brinemo oko neželjene trudnoće? Naime,da napomenem prije kojih 2-3 tjedna koristila je antibijotike,zbog jake zubobolje,što se kao razlog kašnjenja menstruacije kod nje znao dešavati i prije,te je bila prisutna dosta velika doza stresa te poremečeni bioritam, ima dana kada gotovo pa ni nije spavala.No problem s blagim krvarenjem nije joj se nikad prije dešavao, pa me zanima Vaše stručno mišljenje o čemu se točno radi, i dal ima mjesta panici.

Nadam se Vašem što skorijem odgovoru, te Vam se na njemu ujedno i ljubazno zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće prema opisanom. Vjerovatno će nastupiti za koji dan.

anonimac7

Znaci blaže krvarenje je stupilo kaj predznak buduće mentruacije koja će nastupiti, te se nikako ne radi o krvarenju prilikom trudnoće? Pošto se ejakulacija nije uopće desila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. LP

acam

Poštovani, moja djevojka i ja smo sinoc imali seksualni odnos. Odnos smo zapoceli bez kondoma i nakon nekog vremena kad sam osjetio da se blizim ejakulaciji stavio sam kondom i nastavili smo. Ejakulirao sam u kondom izvan vagine. Ona se nalazila u plodnim danima. Postoji li šansa za trudnoću i treba li popiti pilulu za dan poslije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne postoji i nije nužna pilula za dan poslije.

kameliowa

Postovani,
Jucer smo imali odnos, prvo sa kondomom, kad smo zavrsili skinuo je kondom oprao splovilo i poceli smo ponovo bez kondoma. Nije ejakulirao u meni prekinuli smo snosaj. To mi je bio 18i dan ciklusa, dakle iducu menst trebam dobiti za 10-12 dana. Ima li potrebe da pijem pilulu dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

Adisa98

Posljednji dan menstruacije mi je bio 19.6. a sutra dan sam imala sex sa momkom bez zastite koji je trajao oko 40 sekundi, on tvrdi da nije bio ni blizu predejakulacije ili ejakulacije. Vec 2 dana mi kasni mjesecnica i jako sam zabrinuta, da li postoji mogucnost da sam trudna jer je sex bio na plodan dan ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema vašem opisu ne. No ako vam kasni menstruacija napravite test.

micika1

Pozdrav,imam frendicu koja je imala odnos bez zastite,tacnije decko joj je usao samo do 1/3 ili 2/3 vagine,nije ejakulirao u nju ali je ejakulirao van nje. Odnos se desio 10/11 dan nakon prvog dana menstruacije i trajao je nekoliko minuta. Da li postoje mogucnosti da ostane trudna?

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 41
Naprijed