Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji no nije velika u praksi. Nema takvog testa.

isnogud

Postovani, ovako, cura je imala poslednju menstruaciju 14.09., posle toga tacnije 08.10. smo imali peting i ja sam ejakulirao u wc solji i obrisao se maramicama, posle nekih pola sata mi je pruzila oralni seks i oblizala je glavic, posle toga sam jednom usao u njenu vaginu i to NE do kraja. Prema kalendaru koji koristi pise da joj nisu plodni dani i da je mogucnost trudnoce veoma nizak. Zanima me da li trebamo popiti tabletu za dan posle ili ne, s obzirom na to da bi sledeca menstruacija trebala da bude opet 14.10. HITNO POTREBAN ODGOVOR

HVALA UNAPRED

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba pilual za dan poslije.

dejanna

Dragi doktore, imala sam peting sa dečkom, njegov penis je ovlažio, verovatno od semene tečnosti, opipala sam njegov penis i prsti su mi bili vlažni i odmah sam prešla rukom preko svoje vagine ali nisam gurala prste u nju, nego samo prešla, postoji li mogućnost za trudnoću ako su na ruci bili spermatozoidi? Molim vas za brz odgovor, jako sam zabrinuta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem pitanju i o sličnim pitanjima toga tipa.

shashavic

postovani
imala sam odnos, gde decko nije svrsio, i samo malo na pocetku nismo koristili kondom, posle je stavio. mokrio je pre odnosa. ja sad osecam bol u donjem delu ledja, i osecala sam prekjuce poput upale misica u besici koje moze mozda biti zbog igranja na zurki, na ustajanje zaboli, a nosila sam kratku majicu na hladno vreme mozda zbog nahladjivanja...sad vec kao neku tezinu u stomaku grgljanje u crevima...ali ne kao osecaj da dolazi mesecnica, inace mi je neredovna, a ne osecam ni jedan drugi simptom, ne bole me grudi...poslednja mesecnica mi je bila 25 septembra...i desavalo se da prodje po mesec dana i vise dok ne dobijem drugu. u junu sam imala neku upalu pa sam pila vaginalete, i imam ranicu na grlicu. da lipostoji mogucnost da su ovi simptomi trudnoce iako nije bilo ejakulacije?
hvala iizvinite na ovako zbrda/zdola pitanje

kate7

Postovani pre 2 mes imala sam neke vrste petinga sa decko ali na kraju je svrsio na moj stomak tako da mozda je isteklo malo sperme i tamu dole.Nakon toga sam dobila 2 menstruacije ali ova treca sad kasni.Znam da uvek kazete da ako ima menst nema trudnoce medjutim svuda po netu pise da to moze da se desi u prvo tromesecje i da imamo normalne menst cikluse iako smo mozda trudni.Isto me interesuje dali postoi sansa ako sperma istece tamu dole ali bez penetracije nego onako kad decko svrsi u blizinu vagine.Molim vas ova dva pitanja su mi vrlo vazna da bi znala kako dalje da sekusalni zivot.Od srca vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kate ne umišljajte si . Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Shasavich ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće. No mladi ste i neiskusni pa ipak za svaki slučaj napravite test.

malisha

dragi doktore imala sam sex sa deckom u cini mi se plodnim danima, bez zastite kada je osetio da ce uskoro da ejakulira, izvadio ga je ali nije ejakulirao...jel moze da mu curne ejakulacija malo a da on to ne oseti? zabrinuta sam i oko one tekucine koja izlazi tokom odnosa, koliko je ona opasna za trudnocu? hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od predejakulata no šansa u vašoj situaciji nije velika.

Brinetq123

Postovanje,

Jucer 22.11 mi je bio 10.dan ciklusa, a ciklus mi traje 28 dana, znaci plodni dani. Imala sam spolni odnos pri kojem je decko svrsio u kondom i sve je bilo uredu i onda nakon toga se otusirao i popiskio. Drugi spolni odnos je bio pola sata nakon toga. Normalno je sve bilo, dok nismo promijenili pozu i tu ga je stavio par puta i skuzio da je pukao, kaze da nije jos bio ni blizu da svrsi. Je li postoji sansa da sam trudna? Da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da je trudnoća moguća samo u teoriji.

qwer1234

Imao sam oralni seks s djevojkom pri čemu sam ejakulirao. Nakon 5-10 min imali smo snošaj uz korištenje kondoma ali je isti puknuo.. ne znam točno kad ali nije bilo ponovne ejakulacije "unutra". Djevojka inače redovito uzima kontracepcijske pilule. Postoji li mogućnost neželjene trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji ni najmanja šansa.

svire

imala sam odnos bez zastite, ali pre nego sto je svrsio izvadio je i masturbirao oko pola minuta/ minut i tek onda svrsio, imam li razloga za brigu?

cvijet16

Postovani,
U srijedu 2.12.decko i ja smo se zadovoljavali, nije bilo odnosa, nakon cega je on svrsio ali se obrisao i oprao. Sljedecu vece, ponovno smo se zadovoljavali, on je nekoliko puta isao u wc zbog pišanja, ali nije svrsio nikako. Da je moguce da je od prethodne noci ostalo sperme koja se mogla prenijeti prstima u moj spolni organ ? Naravno, redovno je brisao svoj spolni organ i prao ruke. Ali svejedno, brinemo se . s napomenom da je mojs posljednja menstruacija bila 8.11. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svire nemate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cvijete šansa ne postoji. Educirajte se jer je to bolje za vas.

Peps06

Zanima me postoji li mogucnost trudnoc u slucaju da smo parter i ja imali spolni odnos za vrijeme plodnih dana, ali parter nije ejakulirao u mene.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 41
Naprijed