Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

andry994

Postovani, nisam imala odnose skoro cetiri godine i danas sam se odlucila na tako nesto ponovo. Poslednju menstruaciju sam dobila 28. juna i prestala mi je sad u ponedeljak 4. jula. S tim deckom sam odradila dve "runde", s tim sto je prva runda bas kratka bila, verovatno zbog velikog uzbudjenja (kako on kaze "skidam ti ponovo nevinost"blunk i, kako smo tokom akcije razgovarali, u jednom trenutku je izvukao penis i video da je on zapravo vec bio svrsio, ali je kondom ostao ceo, nije pukao niti skliznuo, zajedno smo ga detaljno pogledali nakon sto ga je skinuo. E onda smo pravili pauzu od 10ak minuta i jos jednu rundu odradili gde se obrisao pa je uzeo novi kondom i tu nismo dosli do kraja, trajalo je bas dugo i generalno oboje nismo imali snage vise. big-smile Kondom je ostao na mestu i nije bilo zavrsetka nikakvog. happy Mene sad zanima da li je potrebno da ja "drmnem" tabletice za jutro posle zbog ove prve runde ili da se ne cimam uopste jer ipak nisam jos uvek u plodnim danima, ipak je sve ostalo na kondomu, itd? Hvala puno unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba pilula za dan poslije. Zaštita je bila adekvatna i cjelovita.

0502pt

Poštovani,

s djevojkom sam pokušao imati spolne odnose u utorak(2.7.). Bila je nevina i svoj glavic sam gurnuo 2-3 puta sto je trajalo oko 30 sekundi. Nisam koristio kondom ali nisam ni ejakulirao. Ona je menstruaciju dobila 26.6. te joj je ovo bio 5. dan. Da li je moguca sansa za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema ako niste ejakulirali niti bili blizu ejakulacije.

0502pt

Hvala na odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Seks za vrijeme plodnih dana uz uporabu extra safe kondoma. Da li postoji ikakva sansa za trudnocu ako se uredno ejakulira u kondom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji, jer kondom može spasti, puknuti, tako da zaštita nije stopostotna.

genxdok

Poštovani,
Na 15. dan ciklusa došlo je do toga da je vanjsko spolovilo kontaktiralo sa prstima za koje postoji mogućnost da je na njima bilo sasušenog ejakulata. Pročitala sam Vaše ranije odgovore da su šanse za trudnoću minimalne u ovom slučaju, no brine me niska bazalna tjelesna temperatura. Prošlog mjeseca bt poslije ovulacije bila mi je 36,8/36,9 stepeni Celzija no ovoga puta iznosi 36,2. Interesira me ima li ovo kakve veze sa situacijom? Ciklusi su mi na 29 dana, no prošli mjesec je (najvjerojatnije uslijed stresa) trajao 31 dan.
Unaprijed hvala na odgovoru i izdvojenom vrijemenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Niža bazalna temperatura znači da vjerovatno ovaj ciklus niste ovulirali.

xD

imam spolne odnose s dečkom svaki drugi tjedan bez zaštite. izvadi 5 minuta prije ejakulacije i očisti rukom i nakon 20-ak minuta opet. postoje li šanse za trudnoću? jednom smo imali odnose dok su bili plodni dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opetovanim odnosima šansa dakako postoji.

xD

neka vrsta pilula...nečeg?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vas.

Elsa_123

Postovani

Trebamo pomoc?
Djevojka i ja nismo imali odnos,ali moj se penis digao pa mi je ruka zavrsila u gacama.I onda sam stavio ruku na njene hlace,ali jedan prst je dodirnio vanjski dio vagine.Postoji li mogucnost trudnoce?
Bili su joj plodni dani.
Vec nekoliko dana da je boli trbuh.
Nije bilo ejakulacije.
Jako smo zabrinuti.
Unaprijed hvala.

Mini95

Imala sam odnos sa deckom bez prezervativa,nije svrsio u mene.Plodni su mi dani pa me zanima da li ima neke sanse da zatrudnim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elsa trudnoća niej moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mini ako ste uvjereni u svoju priču onda je mala šansa za trudnoćom.

ZoranaNN

Da li je moguce da ostanem u drugom stanju ako smo ja i decko imali odnos koji je trajao najvise dva minuta, ubacio ga je samo par puta pa smo prestali, nije doslo do ejakulacije uopste? Da li postoji neka sansa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije niti blizu ejakulacije neće ni doći do trudnoće.

Dipling

Postovani,

Jako sam zabrinuta,pa Vas molim na savetu. Naime, imali smo odnos sa kondomom danas i kad smo promenili pozu,on je primetio da ima drugaciji osecaj i kad je izvadio penis,videli smo da je kondom pukao, to menjanje poza pa sve do momenta uvidjanja stanja proslo je 30 sekundi. Nisam bas sigurna da se samo pucanje kondoma nije dwsilo i malo ranije.
Ja sam menstruaciju imala od 1. do 6.jula,prethodne dve sam dobijala na 45 dana (sto je verovatno ppsledica prestanka uzimanja jazza u decembru).
Kolika je sansa za trudnocom i da li da uzmem pilulu za jutro posle?
Hvala najlepse na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus vam je neredovit. Uzmite pilulu za dan poslije ako je bilo ejakulacije u rodnici.

Nazad
1 ... 27 28 29 30 31 32 ... 41
Naprijed