Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Covjekkojisebrine

Ja i djevojka smo imali odnos takav da sam ja usao u njen spolni organ vrhom penisa na 5 sekundi i nije doslo do ejakulacija nit sam joj probio himen.Jel trudnoca moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Mrk94

Devojka i ja smo sinoc imali odnos bez zastite, nisam svrsio u nju ali ona kaze da je osetila spermu na spojlnom delu vagine,sto je moguce jer sam svrsio ka njoj,ima li razloga za brigu?
Popila je sat vremena posle toga Escapelle tabletu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
pošto je djevojka popila tabletu za dan poslije nemate razloga za brigu

Mrk94

Hvala vam puno! Lakse se dise

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu

Andja123

Da li je moguce da test pokaze krivi rezultat nakon skoro dva i po mjeseca?Naime, prije dva i po mjeseca imala sam jedan kratak nezasticen odonosa (pola minute) u kojem nije bilo direktne ejakulacije u rodnicu, u kojem nije doslo do puknuca himena kod djevojke te je nakon 37 sati od istog odnosa popijena tableta ellaone za vecu sigurnost?Nakon toga, vise nije bilo odnosa nikako, to je bio jedini.Da li rezultat mogu smatrat pouzdanim iako su menstruacije neredovne, dolaze nekad nakon mjesec ipo, dva, tri cetiri mjeseca? dakle, da je li moguca trudnoca u ovom slucaju i je li moguce da je test pokazao krivi rezultat poslije skoro dva i po mjeseca i da li iako je pokazao negativno i dalje moze znaciti da je djevojka trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nakon toliko vremena nemoguće je da test pokazuje krivi rezultat.

Andja123

Hvala vam puno na odgovoru.Dakle nemoguce je da pokaze krivi rezultat cak i bez obzira na sljedecu neredovnu menstruaciju tj ovulaciju jer sam citala da se hcg moze ocitovat tek nakon ovulacije tj pocetkom naredne menstruacije a moja je neredovna, ne znam ni kada ce doci?I zbog toga se bojim ako postoji trudnoca da ce test pokazati plus tek u vrijeme kad je trebala doci moja naredna menstruacija.Valjda me razumijete sta sam htjela reci.

Tomac543

Poštovani,
Situacija je sljedeća: djevojka i ja smo imali nezaštićen spolni odnos za vrijeme plodnih dana (naglasavam da taj dan nisam ejakulirao prije odnosa) koji je bio takav da bi ja usao u nju i nakon nekoliko sekundi izasao nakon sto bi postalo "predobro". I tako smo to radili par puta(nijednom nisam bio skroz blizu ejakulacije ili da je kritično) i kad su se strasti malo smirile odlucili smo se zadovoljiti rukama tako da sam ejakulirao vano daleko od vagine. Sad me zanima ima li razloga za brigu? Citao sam mnogo o predejakulatu i sad jedni tvrde da se moze zatrudnijeti samo ako u uretri ima preostalih spermija, a drugi da i sam predejakulat sadrzi spermije pa sam se sada nasao totalno zbunjen. I da primjetio sam da mi rijetko kad curi predejakulat prije ejakulacije.
Hvala na Vasem vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Tomac543:
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

Tomac543

Hvala Vam doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Andja123

Javljam se opet u vezi moje situacije pa ako mi mozete pomoc.Dakle, djevojka je radila test dva dana od odnosa i bio je negativan.Neki dan uzimala je duphaston deset dana po dvije tbl na svoju ruku, jer je pregled kod ginekologa prekasno zakazan, samo da bi sto prije izazvala menstruciju jer su joj neredovne.I dobila je menstruaciju, bila je poprilicnog inteziteta mislimo da je bila prava menstruacija, no trajala je samo tri dana, obicno traje 5,6,7 doduse, zadnji dani su slabo krvarenje.
Zabrinjava nas zasto je trajalo samo tri dana, da li je moguc razlog da endometrijum nije bio toliko debel pa da menstruacija zato nije trajala tri dana?
Jel moguce da je djevojka trudna i dalje???

Andja123

Ispravka, dva mjeseca od odnosa je radila test*

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko je test negativan, a menstruacija je došla nakon Duphastona (bez obzira koliko je trajala) sigurno se ne radi o trudnoći.

Andja123

Hvala vam puno.Mi smo mislili da se mozda radi o laznoj menstruaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Salica96

Lijepi pozdrav, oprostite na smetnji imam jedno pitanjce...
Naime moja djevojka i ja smo imali spolni odnos danas navečer, s time da je ona jučer zaboravila popiti kontracepcijsku tabletu, imali smo zaštićeni odnos, ali nakon prve ejakulacije (izvan vagine) samo sam oprao penis, obrisao ga maramicom te stavio novi prezervativ, do druge ejakulacije nije došlo. Djevojka je odmah poslje odnosa popila dvije tablete (jučerašnju i današnju), ali je i dalje zabrinuta, dali postoji mogućnost da ostane u drugom stanju?
Hvala unaprijed, lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
budući da ste koristili prezervativ do trudnoće nije moglo doći. Ako je od zaboravljene tablete prošlo manje od 12 sati kontracepcijska zaštita nije smanjena tako da ne može doći do trudnoće i u slučaju ejakulacije.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 41
Naprijed