Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Salica96

Ivo Balenović, dr. med.
Hvala Vam na brzom odgovoru.
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

Andja123

Oprostite zbog ponovnog javljanja.Naime, djevojka je dobila menstruaciju nakon duphastona ali nas brine sljedece:dva dana prije dobivanja menstruacije doslo je do mazenja te je decko zadovoljavao djevojku prstima na kojima postoji mala mogucnost da je bilo sperme jer je decko bio svrsio.Nije ulazio duboko, samo dakle dodirivanje na samom ulazu.Jel moguce da je u tom trenutku i na taj nacin moglo doci do zaceca?A ponavljam djevojka je dva dana nakon toga dobila menstruaciju.Ovo nas sada brine iz razloga sto je danas trinaesti dan ciklusa i djevojka je imala neki blagi smeckasti iscjedak sa vrlo malo krvi.Jel moguce da je taj iscjedak vezan za trudnocu?Ona inace imam neredovne menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je nakon toga nastupila menstruacija trudnoća nije moguća. Krvarenje koje opisujete odgovaralo bi ovulacijskom krvarenju.

Andja123

Jeste li sasvim sigurni da nije moguca?Da li je moguce da je zacece npr bilo tek treci dan od odnosa, dakle nakon pocetka menstruacije i da je u tom trenutku menstruacija prestala? Djevojka ima ucestalo mokrenje i povremenu bol u jajnicima i jos taj krvavi iscjedak nas je jako zabrinuo.Sad nestrpljivo cekamo iducu menstruaciju ali se bojimo da li ce uopste i doci .

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je nastupila menstruacija trudnoća sasvim sigurno nije moguća.

Andja123

Evo ona je danas i povratila.Zaista nam nista nije jasno ako kazete da nije moguce otkud ovi simptomi trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
povraćanje može biti simptom mnogih bolesti, a ne samo trudnoće. Ukoliko nakon menstruacije nije bilo odnosa trudnoća nije moguća. Preporučio bih da učinite test na trudnoću zbog mogućnosti da to nije bila prava menstruacija. Krvarenje je moguće i u ranoj trudnoći i prilikom ovulacije.

Andja123

Nije bilo odnosa poslije niti tokom menstruacije, dakle samo dva dana prije mogucnosst da je sperma unijeta prstima, nikakav odnos nije bio.Mislimo da je to bila prava menstruacija jer je dosla nakon uzimanja Duphastona, trajala cetiri dana normalnog intenziteta, a peti i sesti dan slabije.Hvala vam doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila prava menstruacija i nije došlo do trudnoće.

IHopeNot

Krivo sam rekla, danas mi je 3 dan menstruacije i moze li biti da mi se poremetio ciklus jer tek od proslog mjeseca prakticiram sex? Ili da je mozda sex bio prejaki?

IHopeNot

Decko i ja smo imali nezasticeni spolni odnos i 15 min prije nego sto je svrsio, izvadio ga je i svrsio van. Meni je menstruacija dosla 21dana ciklusa i ja sam napravila test za trudnocu 23dana ciklusa za svaki slucaj ako je implantantsko krvarenje (procitala sam da se i tokom krvarenja moze napraviti test za trudnocu). Inace mi menstruacija uvijek dolazi tocno 26-28dana. Dali je moguce da ovo zapravo nije menga (danas mi je cetvrti dan) vec implantantsko krvarenje i da sam prerano obavila test (ispao je negativan). Ili je mozda sex bio pregrub pa je dosla mens ranije? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
implantacijsko krvarenje je puno slabije od menstruacije i traje 2 do 3 dana. Menstruacija nema veze sa grubim seksom. Preporučio bih da ponovite test za trudnoću radi sigurnosti.

Majs_69

Ja i decko imamo odnose vec dulje vrijeme i uvijek dobijem mjesecnicu ali uvijek urani oko tj dana i traje 3-4 dana imali smo odnos dva dana nakon mjesecnice prvo sa zastorom zatim bez zanima me da li je moguce da sam trudna makar ga je obrisao i obukao se pa smo se tek kasnije ponovno a nije svršio u mene nego puno kasnije na sebe. Veliki sam panicar sto se tiče toga. Hvala na odgovoru unaprijed.

Andja123

Dobar dan.Moje pitanje je, u slucaju trudnoće, moze li duphaston izazvati menstruaciju, dakle npr oskudnu ili laznu menstruaciju, ili u slucaju trudnoce ne moze je nikako izazvati vec samo ucvrstiti plod kako sam citala?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos za vrijeme neplodnih dana, a i prema ostalom navedenom šanse za trudnoću su gotovo nikakve,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Andja123,
Duphaston ne može izazvati krvarenje u trudnoći. On se daje kao terapija kod krvarenja u ranoj trudnoći.

Goodgirl

Postovani,
Prije svega zelim napomeniti da su mi ciklusi redoviti i da traju 28 dana s time da imam bolne menstruacije koje traju 7 dana.
Menstruacija mi je zavrsila 6.4. I 8.4. Sam stupila u prvi spolni odnos, nazalost nezasticen jer se dogodilo spontano.
Ejakulacija se dogodila van rodnice, ali sada me zanima postoji li mogucnost za trudnocu ili se ne trebam za to brinuti?
Unaprijed hvala Vam na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su Vam ciklusi redoviti po 28 dana imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu mislim da se ne trebate brinuti.

tratincica98

Postovani, na zadnji dan mjesecnice smo partner i ja imali odnos i puknuo je kondom. Nije doslo do ejakulacije no zanima me kolika je sansa za trudnocu. Sto se tice mjesecnice, uglavnom je redovita, eventualno sa odstupanjima dan/dva.

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 41
Naprijed