Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost za trudnoću.

xD

Poštovanje,
imam redovite mjesečnice, međutim prošli mjesec sam imala odnos sa dečkom..nismo koristili zaštitu ali nije ejakulirao u mene i dobila sam 5-6 dana ranije...a ovaj mjesec... sam dobila mjesečnicu u vrijeme kad' i prošlu međutim smanjeno je krvarenje.. da li postoji razlog za brigu?
napominjem da sam imala upalu mokraćnih kanala prije posljednje mjesečnice, pila sam Bactrim te me upala još nije do kraja popustila kad' sam dobila zadnju mjesečnicu.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema nikakvog razloga za brigu.

xD

Hvala Vam mnogo, zabrinula sam se jer je odnos bio bez zaštite, tako da me zabrinuo predejakulat, s obzirom da smo to prije posljednje mjesečnice dva puta uradili u dva sata... da li postoji postotak sperme i kolike su šanse za trudnoću od toga?

Ivo Balenović, dr. med.

Čim je nastupila mjesečnica ne može se raditi o trudnoći.

tratinčica91

Postovani,
imala sam nezasticen odnos sa partnerom koji je trajao mozda oko pola sata, on nije svrsio pa me zanima da li ipak postoji razlog za brigu zbog neke predtecnosti,sluzi ili necega slicnog?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Magellaniccloud

Poštovani, posljednju mjesečnicu imala sam 7.8. , 27.8. prvi odnos imali smo s kondom i nakon odnosa partner je oprao spolni organ i nakon 15ak minuta smo imali opetovani odnos. (koji je trajao 10ak sekundi). Jučer sam napravila test na trudnocu koji je bio negativan, također sam jučer trebala dobiti mjesečnicu koja mi sad kasni 1 dan. Mislite da je bilo prerano za test ili nemam razloga za brigu?

Magellaniccloud

Evo danas sam napravila još dva testa i oba su bila negativna.
Pošto imam simptome pmsa pretpostavljam da mogu isključiti trudnoću? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti.

Ccrr

Pozz, ovako imam par pitanja ako nije prob.. da mi odgovorite spavao sam sa djevojkoj imali smo sexs bez zastite pazio sam nisam svrsio u nju nego na nju iotisli smo se istusirat nakon otprilike 2 h smo opet imali sex ali onako vise iz dosade nisam uopste svrsio nikako drugi put.. menstruacija je inace19-20 u mjesecu nije kasnila ni dana.. proslo je oko 40-ak dana ona je uradila test i test je pozitivan pa smo zabrinuti oboje zbog nezeljene trudnoce... ako joj ke menga 19-20.. mi smo spavali 29. Ne razumijem se u te plodne dane pa cak mislim i da su joj bili plodni dani iako na pocetku nisam pitao za to...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio 9.-10. dana ciklusa što spada u neplodne dane, ali uvijek postoji mogućnost da ovulacija nastupi koji dan ranije. Kod redovnog 28-dnevnog ciklusa plodni dani su od 11. do 17. dana ciklusa. No, nikada se sa sigurnošću ne može znati kada će doći do ovulacije.

Ccrr

Ok, hvala vam. Jos me samo zanima dal je moguce da test nije dobar(jedva se vidi druga crtica) ili da mozda nije dobro uradjen.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se vidi druga crta najvjerojatnije se radi o trudnoći. Ako niste sigurni ponovite test.

SlimShady

Pozdrav. Imam neredovne cikluse, od 35 do 45 dana traju. Zadnjih nekoliko menstruacija se smanjio taj raspon. Međutim, mene zanima da li se pomijera ovulacija, kada kasni mjesečnica? Odnosno, ovulacija je 14 dana prije prvog dana menstruacije, da li se pomijera dan ovulacije svaki mjesec, jer nikada mi ne dođe mjesečnica u dan. Trenutno mi kasni menstruacija, već je 40-ti dan, imali smo zaštićene spolne odnose(kondom,sa prekinutim snošajem), ali ne znam da li je to bilo u plodnim danima i da li postoji šansa za trudnoćom? Radila sam test i negativan je.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test negativan ne radi se o trudnoći. Menstruacija nastupa 12 do 14 dana nakon ovulacije. Prva faza ciklusa, dakle od menstruacije do ovulacije može varirati. Znači ako taj ciklus kasni menstruacija, kasnije je došlo i do ovulacije.

Hamletovabae

Pozdrav.
Danas sam deckom imala odnos bez zastite ali nije doslo do ejakulacije unutar jer je izvadio na vrijeme. Bio mi je dan ovulacije i zanima me da li mogu ostati trudna od preejakularne tecnosti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

hp94

Postovanje,
Kasni mi menstruacija 7 dana,.a tek rijetko osjetim simptome mjesecnice. Sa momkom sam imala nezasticen odnos, bez ejakulacije, prekinuti snosaj. Na 3 dan kašnjenja sam napravila prima test i bio je negativan. Kako se mjesecnica nije pojavila jutros na sedmi dan kašnjenja sam napravila cyclotest, također negativan. Postoji li mogućnost trudnoće? Svakako sljedeći tjedan idem ginekologu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Nazad
1 ... 32 33 34 35 36 37 ... 41
Naprijed