Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

idekica17

Hvala na odgovoru. Uvijek koristimo zaštitu! Zanima me samo može li doći do nekakvih problema ako se tako nastavi?

Natalija Beljo, dr. med.

Kod nas u medicini 2+2 nikada nije 4 , pa pazite.

zekoslav

Postovana, sinoc sam bila s deckom. Oralno sam ga zadovoljavala, nije svrsio, ali bilo je dosta vlaznosti, odnosno predsjemene tekucine.Nakon toga uzeo ga je i obrisao maramicama i nakon 5 minuta prstima usao u moju vaginu nekoliko puta. Ono sto me zanima jeste da li je moguca trudnoca s obzirom na to da je moguce da je na njegovim prstima mozda ostalo predsjemene tekucine pa ju je unio u moju vaginu? Menstruacije zadnjih nekoliko mjeseci su 1.1, 1.2, 1.3. Znaci da sam sad na nekoj sredini ciklusa i prema plodnim/neplodnim danima, ja sam u plodnim. Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

anerii

Poštovani!
ovako mislim da je glupo pitanje ali ide ovako... jučer sam zadovoljila dečka, i nakon toga je mozda za nekih pola sata - sat on pokusao bez zastite ali to je bilo jako kratko nekih par puta gore dolje, i nije svrsio, pa me zanima dali je moglo sta ostati od prije na njemu, jer u svim postovima pise drugačije za vrijeme prestanka "dijelovanja" spermija na zraka, ili da li je u tome kratkom vremenu mogla mi sta napraviti njegova tekućina, s tim da napomenem da mi nisu plodni dani da bi trebala dobiti u roku od 2-3 dana ali pitam posto budem li čekala mengu bit ce mi kasno za onu hitnu pilulu..... hvala nadam se lijepom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani neplodni su vam dani samo zbog toga nije moguće.

manuela16

poštovani, imala sam jučer odnos sa dečkom, i dok je bio u meni kondom je skliznuo do pola,ali na njegovom vrhu penisa još je bio,čim smo skužili prestali smo,nismo odma skužili ali kad smo skužili stavili smo novi kondom, ejakulacije nije bilo kad je taj kondom skliznuo tek nakon nekih 10 min je došlo do ejakulacije(tad smo vec imali drugi kondom) ali nije u meni vec vani, sad mene zanima dali ima kakve mogucnosti ostati trudna dok smo imali spolni odnos a taj kondom skliznuo, sigurna sam da ejakulacije nije bilo ali brine me ona sluz neka i tekucina :/ zadnju menstruaciju dobila sam 6.10. po izračunu ovo su mi neplodni dani,ako sam dobro izračunala. unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Nije bilo ejakulacije.

Zoey7

Postovani,
u plodnim sam danima, jucer sam imala nezasticeni spolni odnos ali s prekinutim snošajem gdje sam apsolutno sigurna da je do ejakujacije došlo izvan mene.
Kolika je šansa za trudnoću tj. je li potrebno odlaziti kod doktora po pilulu za dan poslije?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa ako ste u potpunosti sigurna.

cr7

da se nadovežen na pitanje, djevojka je dobila mengu dan poslije. postoji li mogućnost da zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako je dobila menstruaciju, onda trudnoća nije moguća.

she123

Poštovani,
imala sam nezaštićeni odnos na početku plodnih dana. Dečko ga je izvadio i rukom dovršio vani nakon cca 15sek. Jel trebam brinuti? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije u rodnici onda nema razloga za brigu.

Dieantwoord

Postovanje doktore, ne radi se o problemu ili konkretnoj situaciji, voljela bi samo jednu procjenu sa strucne strane i savjet amo smatrate da je potreban....
Dakle radi se o sljedecem. Ciklus mi je ponesto neredovit, uglavnom traje oko 30 dana, nerijetko i 35. Menstruaciju sam dobila danas, 6.12. I kraj ocekujem 12. Ili 13.
Zanima me ukoliko zelim odnos bez zastite 13. Ili 14. 12. Dakle 7. dan ciklusa, da li bi mogle biti sanse da zatrudnim, najprije bez pa i uz ejakulaciju unutar rodnice.
Iako je pomalo bahato pitati ovakvo pitanje, voljela bi samo strucan odgovor koliko su to preporucljive radnje ako se tokusiramo samo na problem nezeljene trudnoce a onaj o spolno prenosivim bolestima potpuno iskljucimo. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer se radi o neplodnim danima.uz pretpostavku da na godišnjoj razini ciklus ne oscilira više od 12 dana.

anonimus0310

postovani,
Svaki put kad bih svrsio s curom,svrsio sam joj ili u usta ili u ruku te nije bilo nikakve penetrcije u vaginu.Brine me samo jedno a to je da smo jednom pokusali analni sex,nije islo..al penis mi je jednom "proklizao" naprjed..i bilo je one prozirne tecnosti...i sad me zanima..ako je tokom tog "proklizavanja" nesto od te prozirne tecnosti uslo u rodnicu..moze li zatrudnjeti? Bila je na kraju plodnih dana.
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće u opisanom slučaju.

mirsi115

Pozdrav,imala sam oralni seks s partnerom nakon kojeg je on ejakulirao ,nakon kojih 15 Min par puta je usao u mene ali ne potpuno najvise kojih 5 cm i to je bilo dan prije mojeg prvog plodnog ja mislim. Pa me zanima koja je vjerojatnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vlo mala, no ne može se u potpunosti isključiti.