Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Nahla123

Help! 9-tog ovog mjeseca ( 9.6.) sam se malo više upustila u maženje s dečkom. Naime, naši spolni organi su se dodirivali, a kad je trebao svršiti uradio je to u ruku. Znaima me je li ikako moglo doći do oplodnje ako je iz organa nešto prije curilo. Napominjem da sam nevina i da sam zadnju mjesečnicu imala 18.5. velika sam paničarka :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Ne brinite.

suky777

Zdravo.Sa deckom sam kritican odnos imala tri dana pre nego sto sam trebala da dobijem menstruaciju(ponekad imam neredovne cikluse).Nismo koristili nikakav vid kontracepcije,ali smo oboje 100% sigurni da nije svrsio unutra... Kasni mi vec 4 dana pa sam veoma zabrinuta jer trudnoca ne dolazi u obzir...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

kokoroko55

dobar dan

imam pitanje. zadnja menstruacija je bila 15.4. ciklus traje 33-36 dana. Sljedeca menstruacija je trebala doci oko 20.5. Kasni vec 10 dana. Nije doslo do spolnog odnosa, no bilo je petinga (tj prst je usao u vaginu), bez ejakulacije. da li je moguce zatrudnjeti ako je na prstu bilo one sluzi ili predejakulata? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju trudnoća nije moguća.

KaVo

Postovanje,
Imam jedan upit..
Naime, imao sam spolni odnos s djevojkom koja ima neredovite menstruacijske cikluse, nekad joj kasni 7 dana, nekad 10,12..
Imala je menstruaciju u trajanju od 7 dana i 2 dana nakon prestanka te menstruacije smo imali spolni odnos bez kondoma. I to 2 dana zaredom..
Nisam svrsio u nju, niti priblizno!!
Strah me da nezeljene trudnoce, pa me zanima imam li razloga za strah!?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije. No ako ne želite trudnoću djevojke zaštitite se jer neredoviti ciklusi u praksi često završavaju neželjenom trudnoćom.

Andjelica95

Postovani, imala sam odnos sa deckom, prije par dana, tj. prosli petak, i sa vanjske strane kondoma kada ga je izvukao iz mene je bio jako bijela tecnost, prvo smo pomislili da je pukao kondom medjutim provjerili smo i sperma nije curila iz kondoma. Ja sam juce trebala dobiti,imam sve predznake menstruacije (vrtoglavicu,nadutost, gasove, bol u grudima,bubuljice i ostalo), medjutim stomak me jedino ne boli toliko,samo na dodir,tj. kada stisnem jajnik. Da li imam razloga za brigu ili je sve u redu? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je od vaše sluzi ili iscjetka. Neće doći do trudnoće.

Idili

Poštovani, zanima me da li postoji mogućnost trudnoće, naime, imala sam odnos s dečkom, bio mi je prvi dan plodnih dana, koristili smo kondom tokom većine sexualnog odnosa, ali bilo je trenutaka kada smo ga makli pa bez njega... Nije ejakulirao u mene, naime uz to još imam jako veliku cistu na desnom jajniku..?? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije, neće doći do trudnoće.

Idili

Hvala vam!!

Imam jos jedno pitanje, s obzirom da na desnom jajniku imam cistu veličine 16 cm, što je jako veliko, menstruacije su mi redovite ali ponekad dobim nakon 28 dana, ponekad nakon 30-31, tako da zapravo nemogu nikad ni biti sigurna kada su mi plodni dani, da li ima potrebe da uopće popijem tabletu za jutro poslije?

još jednom zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije. Ali s obzirom na cistu te veličine potreban je opertivan zahvat čim prije.

Lorrea

Postovani. Posljedni odnos bio je 10.07. s time da se radilo o analnom sexu. Moje pitanje glasi da li je moguce zatrudnit, ako mala kolicina sperme klizne do vulve....inace to mi je bio 5. Dan ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nije moguće.

Ante95

Pozdrav!
Ja i moja djevojka smo imali seksualni odnos nekih 12 dana poslije njene zadnje mensturacije. obicno se uvijek zastitimo i pazimo, a ovaj put smo bili neodgovorni i probali bez. Ja sam ga izvadio nekoliko sekundi prije ejakulacije, u to sam siguran 100%, i zadnji put kada sam ejakulirao je bilo oko ponoci proslu vecer, znaci proslo je od toga sigurno 12 sati. Prije dva dana se moja djevojka sjetila toga i pocela se bojati. 8 dana od odnosa je proslo i nema nikakve simptome, samo veli kao da ima neki uteg u donjem dijelu trbuha, i da osjeca neki pritisak koji nije konstantan nego samo ponekad presjece. Ona se stvarno boji, a ja sam sigurna da nisam ejakulirao u nju, nego da sam ga izvadio na vrijeme. Trebam li se brinuti o mogucnosti trudnoce? Da li je predejakulat mogao pokupit ista ostataka sperme od prosle veceri i kolike su sanseda pokupi nesto cak i poslije npr. dva sata poslije zadnje ejakulacije?

Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne proizlazi od odnosa prije 12 sati već od ev. predejakulata zadnjeg odnosa.

Lorrea

Postovani! Je li moguca trudnoca iz sljedeceg? Znaci spolni odnos je bio 18.07, ali decko nije svrsio u mene..menstruaciju bi trebala dobit pocetkom sljedeceg mjeseca, imam nestalne cikluse 25-29 dana...zahvaljujem se

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije šansa je mala. Rizik postoji od opetovanih odnosa i predejakulata.