Kontracepcija

jesam li trudna?

Loki94

poštovani, nisam imala spolni odnos ali smo se medusobno zadovoljavali, kada je on svrsio, obrisao je maramicom ruke, poslije toga (nakon 5-10 minuta) mene je zadovoljavao, na kratak trenutak tom rukom, ima li sanse da su ostali spermiji na ruci iako ih je obrisao i iako je ruka bila suha? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne postoji.

Loki_7

Poštovani, zadnja menstruacija je bila od 20.-24.rujna, očekivana za 9 dana 25. listopada, 13.listopada dečko i ja smo se zadovoljavali i on je ušao u mene dva puta dok se ostalo vrijeme Ajmo reci ‘trljao’ u mene, ali nije ulazio, inače imam simptome menstruacije 10 dana prije no sad ništa, može li to biti zbog prehlade ili postoji mogućnost za trudnoćom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Halo

Poštovani, prije dva dana dečko i ja imali smo odnos zaštićeni, par sekundi prije nego je svršio izvadio je svoj spolni organ iz mene. Da li je moguće da sam ostala trudna? Unaprijed sa vam zahvalna na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Enaluna

"Pozdrav, imam 22god, neredovne mjesecnice, zadnju sam imala od 15 do 25.4 s tim da sam 11.4 imala smeckasti iscjedak a 12.i 13.4. oskudno krvarenje, dan nakom sto mi je stala menstruacija radila sam test na trudnocu i bio je negativan, prije toga sam imala odnose 28.3 pri cemu je kondom skliznuo, na spolovilu je bilo sluzi, no decko nije bio blizu kraja. Grudi me bole na pritisak, i napipala sam nekololiko zadevljanja i pokretljivih kvrzica, anemicna sam. Postoji li sansa da sam ipak trudna ili je rijec o nekom hormonalnom ppremecaju zbog stresa i problema sa zeljezom? Unaprijed hvala"

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonski disbalans.

Lilika25

Postovani,
Mjesecnica mi kasni sad vec cetvrti dan i trebala bi pomoc da znam dal' da sumnjam na trudnocu ili ne. Ja i decko imamo redovite odnose vecinom nezasticene( osim za vrijeme plodnih dana onda uvijek imamo zasticene) te ni jedanput kroz cijeli mjesec nije zavrsio u meni nego stalno vani te sperma nije imala kontakt s mojim otvorom. Nemam inace uobičajene simptome mjesecnice. Dali postoji sumnja da sam trudna? Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da Vam menstruacija kasni, a imali ste odnose postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da uradite test na trudnoću.