Kontracepcija

Jesam li trudna

lorigens

Postovani, pijem lindynette prvi put. Pocela sam ih puti prije 5 dana kad sam dobila menzis. Jucer mi je menzis zavrsio i imala sam odnos s deckom on je ejakulirao u mene. Zanima me da li postoji bilo kakva mogucnost da odtanem trudna s obzirom da sam ih tek pocela piti ima 5 dana. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

d123

Poštovani doktore,
Možete mi napisati da li je moguće da test na trudnoću rađen 34. dana ciklusa pokazuje negativno, a ustvari postoji trudnoća? Samo da napomenem da je nezaštićeni odnos bio 14. dana ciklusa, dakle pred 20 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
99% urinskih testova na trudnoću pokazuju sigurnu trudnoću oko tjedan dana po izostanku menstruacije. Preporučio bih da učinite i ultrazvučni pregled.

Jenna1020

Pozdrav,

Zadnja menstruacija bila mi je 13.2. a mjesec prije 18.1. Imala sam par nezasticenih odnosa s deckom kako u plodnim tako i u neplodnim danima, jako pazimo i nijednom nije ejakulirao u mene, znalo se desiti i da smo par puta za redom u razmaku od pola sata no prije toga ga je svaki put oprao. Postoji li sansa da sam trudna jer mi menstruacija kasni 3 dana s tim da mi je u veljaci dosla 5 dana prije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
jedini način da provjerite da li ste trudni je test na trudnoću.

Jasmina jas

Postovani prosli mj sam popila ellaone i poslije toga je menstruacija kasnila inace imam 28 dana a sada je bilo 33(vjv posljedica te pilule) iii sada ovaj mj imala sam kratak odnos par sek usao je u mene i prekinuli smo zato sto je mene strah pa si je sam odradio do kraja i svrsio iii za par sati ponovno isto par puta usao citala sam.da moze nakon ejakulacije moze ostat nesto sperme..znaci zadnja menstracija mi bila 11.3 al ja si nemogu odredit ovulaciju jer nemam onu sluz..pa po kalendaru sam si stavila 33 dana pa bi zadnji plodni dani trebali bit do 31.3 a damas je 3.4 kolika je sansa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
odnos je bio izvan plodnih dana, a prema navedenom mala je šansa da dođe do trudnoće i u vrijeme plodnih dana.

Nikiii

Pozdrav! Postoji li mogućnost trudnoce ako sam imala nezasticeni odnos za vrijeme dok sam bila u pauzi od koristenja kontracepcije 6 dan a ne namjeravam pocinjat sa novom kutijom kontracepcije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
šanse za trudnoću su minimalne, ali teoretski postoji mogućnost ukoliko ne nastavite s kontracepcijom. Nemoguće je znati kada će nastupiti ovulacija.

Nikiii

Sanse su minimalne zbog menstruacije? I moze li kucni test za trudnoću pokazat vec sad da li je pozitivno ili da pricekam jos par dana?

Majica_22

Poštovani!
Kontracepciju koristim treci mjesec zaredom. Zadnja menstruacija je bila 22.03, a spolni odnos sam imala 31.03.-02.04. Pijem Triquilar i redovno ih koristim (otprilike u isto vrijeme u danu), ali me sad uhvatila panika da sam trudna! Kolike su sanse za to?

Tinkerbell96

Poštovana, posljednju mjesečnicu imala sam prije 44 dana. Dečko i ja imali smo nezaštićen odnos s tim da on nikada nije ejakulirao u mene, već uvijek izvan. Simptomi mjesečnice (bolne dojke) pojavili su se prije otprilike tjedan dana, i traju još uvijek. Od jučer imam pojačan smeđi iscjedak (ponekad s malom tragovima krvi) u kojem se tu i tamo nalaze i sitni komadići. Spolni odnosi mi inače znaju biti bolni, te mi je mjesečnica prošle godine također kasnim 2 tjedna, nakon čega je došla. Posljednjih par mjesečnica popraćeno je s navedenim smeđim iscjetkom na početku, nakon čega nastavlja nitmalno. Pošto je još uvijek nema (više od 2 tjedna kašnjenja), jutros sam napravila test za trudnoću koji je negativan. O čemu bi se moglo raditi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nikiii;
šanse su minimalne jer su tada neplodni dani. Ukoliko ste odlučili prekinuti s kontracepcijom ovulacija bi trebala nastupiti oko 14. dana, što znači da će plodni dani biti otprilike od 11. do 17. dana ciklusa. Test na trudnoću je najpouzdaniji tjedan dana po izostanku menstruacije, ali većina će pokazati točan nalaz u vrijeme kada očekujete menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Majica_22;
ukoliko redovno uzimate kontracepcijske tablete ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tinkerbell96;
ukoliko je test na trudnoću negativan dva tjedna po izostanku menstruacije ne radi se o trudnoći. Uzroci neredovitih menstruacija su mnogobrojni. Od hormonskih, psihičkih, nutricijskih poremećaja do promjena u tjelesnoj težini ili prekomjerne fizičke aktivnosti. Preporučio bi ginekološki pregled i terapiju (Duphaston) koji će potaknuti krvarenje i regulirati cikluse.

succi

Poštovani,
pijem Yaz pilule pet godina bez prestanka i bez ikakvih problema. Prosli mjesec sam dvaput zakasnila s uzimanjem pilule, jedan dan 12 i po sati (uzela sam pilulu pola dva popodne, pa onda u dva ujutro), drugi dan 15sati. U upustvu pise da je ok zakasniti manje od 24 sata sa uzimanjem sljedece aktivne pilule. Menustracija je došla ali nikad nije bila ovako oskudna i bradavice su mi bolne, sa bijelim kvrzicama po sebi koje se nikad nisu pojavljivale za vrijeme pms-a ili menustracije. Zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna? Mozda se i paranoisem, ali vec jednom sam imala nezeljenu trudnocu, ciji prvi simptom su bile osjetljive crvene bradavice.
Unaprijed hvala na odgovoru

succi

Opet ja. happy
Primjetila sam da na posljednja dva upustva sto dodju uz yaz pilule pise da je moguca smanjena zastita od trudnoce tek ako se ne uzme pilula vise od 24 sata. Na ranijim pakovanjima yaz pilula je oisalo je da se smanjuje zastita od trudnice ako se ne popije tableta manje od 12 sati. Vidim i na internetu da u opisu yaz pulule pise da se smanjuje zastita ako se ne popije unutar 12 sati a na novim pakovanjima yaza pise unutar 24 sata.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako kasnite više od 12 sati s uzimanjem tablete kontracepcijska zaštita može biti smanjena. Mislim da ovih par sati koje ste zakasnili neće utjecati na zaštitu ako ste do sada redovno uzimali.

succi

Poštovani,hvala Vam na odgovoru. Samo da potvrdim, dakle trebam da ignorisem sta pise u upustvu koje dodju s Yaz pilulama. Tamo pise da tek ako se zakasni vise od 24 sata je moguca smanjena zastita zato se nisam narocito dosad brinula vjerujuci tome sto pise u upustvu. happy Upustvo ocito pogresno navodi.