Kontracepcija

jesam li trudna?

doktorice imam jedno pitanje za vas..naime imala sam odnos s deckom 14.10,koristili smo kondom al on je pukao i svršio je u mene..zadnj mjesecnicu sam imala 16.9 tako da po mom racunanju plodni dani mi nisu bili...kolika je mogucnost da sam trudna?????????

Natalija Beljo, dr. med.

Ako bi kasnila napravite test, ali nisu bili plodni dani.

poiuz

Pozdrav doktorice

Djevojka mi je imala zadnju mentsruciju 7. 10. 2010. Spolni odnos smo imali 15.10.2010. Do sada smo koristili zastitu, ali ne i posljenji put, jer se desilo iznenada.
Sada je problem sto ona misli da je trudna. Na vrijeme sam izvadio, ali, vjerovatno sam prvi "mlaz" prsnuo po vagini. Da li je moguce od toga da je ona ostala trudna. Sada hoce da radi test, a ja joj kazem da je jos rano, jer se testovi rad tek kada menstruacija kasni.
Hvala

mima161088

poštovanje! imam 22god i stupila sma u spolni odnos 25.9, 2 dana prije menstruacije, dobila sma 27. 9 mengu kao sta je i trebala doc i trajala je do 2.10..ali imala sam odma spolni odnos nezastićen 6.10 i 7.10, menstuaciju bi trebala dobit 27.10, nije svrsio u mene...ali me zanima dali sam ja mogla ostati trudna..ubiti imam bolove u ledima slabe..nekad ih osjetim a nekad i ne.., i ponekad cudan osjecaj u donjem dijelu trbuha, kao i prije najava da ću dobit mengu uskoro ali i pojacani bijeli iscjedak koji izlazi samo kad obavljam nuzdu, ubiti kad se obrišem...dali su mogući tako rani simptomi trudnoće..inace nemam nikakve druge simptome..a pojacani odlazak na wc uvijek imam prije nego sta trebam dobit tako da stvarno neznam sta da radim i mislim.. ubiti zanima me kad najranije mogu pocet simptomi trudnoće nakol koliko tjedana..jel po ovome ako sam ja trudna simptomi su poceli jako rano.. hvala na odgnovoru!!!

puma

pozdrav,imam par pitanje...zadnja menstruacija mi je bila 29.9...spolni odnos sam imala 15.10..svrsio je u meni..rijetko mi kad kasni...ugl..mi cilus traje 28 dana,ili mi dode ranije dan ili dva..nikad ne kasni..dali je moguca trudnoca??jer ako sam bila plodna 14.dan..24 sata je proslo...a to je 14.10...??..ako sam to dobro izracunala??...koliko je sigurno brojenje plodnih i ne plodnih dana..???

Natalija Beljo, dr. med.

poiuz Tako je tek kad kasni napravite test.

mima161088 To ne moraju biti simpt. trudnoće, ali ako sumnjate i ako kasni mjesečnica napravite test.

puma Po nekim novim istraživanjima ispada da računanje plodni7neplodni više i nije tako sigurno. Tako da u vašem slučaju ako kasni napravite test.

poiuz

hvala Vam

a je li moguce da je nakon samo 3 dana dobila prve simptome? Kaze da cesto ide na WC i da ima grceve ispod stomaka, kao kad bole jajnici

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne .

aseveri5

Pozdrav!
Dečko i ja smo imali odnos, ciklus mi je u zadnje vrijem nepravilan,ali po onome što sam računala poslije snošaja mislim da je taj dan trebao biti plodan. Imali smo dva snošaja za redom bez ikakve zaštite,ali nije svršio u men,ali je vjerojatno ostalo. Dobila sam menstruaciju,ali imam bolove u trbuhu, inače ih nemam, ili imam jako slabe bolove. Postoji mogučnost da sam trudna i da zbog toka imam bolove?

verdandi

pijem yaz pilule. 12.10. sam dobila menstruaciju i drugi dan sam započela s novim pakiranjem pilula. 16. 10 sam zaboravila popiti pilulu pa sam 17. popila 2 odjednom. S 15. na 16. sam imala spolni odnos s dečkom a i menstruacija mi je još trajala. i nastavili smo imati odnose
sada se osjećam čudno. imam bolove u donjem dijelu trbuha nešto slično kao kada trebam dobiti menstruaciju ili kao da imam ovulaciju i grudi mi od menstruacije nisu prestale biti napete i bolne. Zanima me jesam li mogla ostati trudna ili je to nešto drugo.

Natalija Beljo, dr. med.

aseveri5 Ako nije kraća od prethodne nema brige sve je OK.
verdandi Sad možete prestati piti ili preskočite bijele i početi s novim blisterom.

mima161088

htijela bi nesto pitati, dali mi zene mozemo imat pojacani gusti bijeli iscjedak a da nismo trudni?!
i sta znaci bijeli gusti iscjedak, i samo bijeli iscjedak koji nije gusti?! dali su to neki simptomi trudnoće?!
kada trudnica moze osjetiti neke simtome trudnoće?! u kojem tjednu.. dali je moguće u 2tj?! hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Iscjedak nije povezan sa trudnoćom, iscjedak imamao inače i različitog je izgleda ovisno o fazi ciklusa. Pojačani iscjedak neugodnog mirisa znači da je riječ o bakterijskoj vaginozi. Simptomi trudnoće se ne javljaju tako brzo.

ela1221

Poštovanje!
Čitala sam vaše odgovore, i nisam naišla na problem koji muči mene. Neću se izvinjavati zbog pitanja koje ću postaviti jer po meni nije glupo sve ono što me zanima i uznemiruje. Molila bih vas kad bi mi mogli odgovoriti, a ne predložiti da još malo pročačkam po internetu i forumima ili već datim vašim odgovorima, nego da mi jednom zauvijek bar Vi razjasnite ovu dilemu. Imam 20 godina i u vezi sam 3 i pol godine. Nisam imala sexualne odnose iz vlastitih razloga, ali sam se zadovoljavala sa svojim dečkom. Naime bilo je više puta kad bi mi dečko prstenjačio i zanima me jesam li mogla tako izgubiti nevinost. Još uz to, bavim se gimnastikom i zanima me je li mi tako mogao puknuti himen? Ali nikada mi dečko nije stavljao penis u vaginu. zadnji put kad smo se mazili otišli smo malo dalje i trljao mi je svojim penisom vaginu i zanima me je li moguće da sam na taj način iako je bilo kratko mogla ostati trudna zbog vodice koju penis ispušta. Znam da ste već sto puta odgovorili na ovakvo pitanje, ali u mom slučaju nisam spavala s dečkom i nikada nismo išli tako daleko da mi stavi penis u vaginu. Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru.
Pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Himen ste svakako izgubili iako niste imali klasičan odnos, ako je partner penetrirao u Vas i ako su bili plodni dani postoji mogučnost trudnoće.Nažalost, možda odgovor nije sto posto jasan, ali kako ste i naveli i preejakulat u sebi ima sjemena-sperme. Sad , ako mjesečnica kasni napravite test( ako se sve odvijalo u vrijeme plodnih dana).

Cvijet23

pozdrav happy
evo javila se jedna paranoja.
m mi inače ima ciklus 33-35 dana. zadnju sam dobila 9.9
dakle, danas je 57.dan.
dečko i ja svaki put smo koristili kondom, nikad nije puknuo. svejedno smo bili paranoični zbog one blesave
opcije 'što ako je na njegovom prstu bilo, a išao je unutra bla bla'.
test sam radila prije 2 tjedna, bio je negativan (one step, treba li u njega imati manje povjerenja?)
stvar je da je ajmo reći tek od trećeg mjeseca meni menga redovita (nemam još 18).
a ovo ljeto, kad smo prvi put bili paranoični, od pustog stresa došla je tek nakoh 46-47 dana.
prije desetak dana bio je tu čudniji, gušći bijeli, čak i sluzavi iscjedak (bi li to mogao biti simptom ičega?)
jednostavno je ova menga postala kao iščekivanje Godota, ma već sam i prestala mislit da će doć.
postoji li slučaj da ona eto samo tako, preskoči? i koji bi bili uzroci tome.
samo me strah, pošto je prošlo već osam tjedana...još imamo niti 4 u slučaju da je ipak pozitivno.
trebam li radit još jedan test ili se trebam samo opustit i biti 100% da nije ništa jer su nam razlozi uobičajeno blesavi.
hvala puno :/

Natalija Beljo, dr. med.

Koristili ste kondom koji nije puknuo pa ne treba stvarati paniku . Test bi pokazao da je riječ o trudnoći. Moj savjet je da napravite UZv kako bi se vidjeli vaši janici i probalo naći rješenje za tako dug ciklus.

ela1221

Taj nas "odnos" bio je 31.10., a ja sam dobila jutros, dakle 8 dana kasnije. A inace mi je neredovan ciklus i uvijek dobijem u razlicitom periodu, tako da ne mogu izracunati plodne dane. Zanima me iako sam dobila mjesecnicu ima li ikakve mogucnosti da sam ipak trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko mjesečnica nije slabija ili kraća nije trudnoća.

metvica

Da se nadovežem na svoju poruku.. Kupila sam test u ljekarni i pokazao je negativno, prije 7 dana..