Kontracepcija

jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može no učinak je umanjen.

bugzi

postovani
inace imam neredovite menstruacije no zadnja 3 mj je uredno.
zadnju sam dobila 16.2. te jos uvijek nemam simptome menstruacije (bol u stomaku, bolne grudi itd)
u medjuvremenu smo decko i ja bili intimni u vidu petinga dva puta (4.3. i 11.3.)... dakle nije doslo do penetracije penisa nego su prsti u pitanju... na poslijetku je njegova sprema zavrsila na mojoj guzi
bojim se da sperma nije dosla do rodnice, je li uopce moguce zatrudnjeti na takav nacin?
primjetila sam u zadnjih tjedan dana pojacan iscjedak, ima li to neke veze sa sexualnom aktivnoscu ili je pak povezano s prehladom koju imam?
unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ejakulat nije došao do rodnice trudnoća nije moguća. Ako niste sigurni preporučio bih test na trudnoću. Što se pojačanog iscjetka tiče on može biti znak upale.

Bubili2

Imao sam spolni odnos s curom i to za vrijeme neplodnih dana bilo joj prvi put i nismo koristili zastitu ali do ejakulacije nije doslo ja cim sam osjetio bar mali uzitak sam izvadio
Menstruaciju bi trebala imat kroz.par dana
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko su bili neplodni dani i nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Ivona444

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 6.2 i zavrsila mi je 11., a dan kasnije sam imala zasticeni spolni odnos s deckom. (Kondom + prekinuti snosaj).. Bili su neplodni dani.
Sljedecu menstruaciju sam trebala dobiti 7.3, ali jos uvijek nista. Kasni mi 12 dana. Napravila sam prvi test nakon 3 dana kasnjena, drugi nakon 9 dana i oba dva su bila negativna. Takoder u 2.mj sam imala gnojnu anginu i pila antibiotike Ospen... Sada zadnjih par dana imam iscjedak kao u vrijeme ovulacije... Da li je moguce da su antibiotici uzrok izostanka mjesecnice ili je nesto drugo u pitanju? Postoji li ipak mogucnost trudnoce iako su testovi negativni?
hvala unaprijed

Laady0211

Poštovani doktore
Zadnju menatruaciju sam imala 11.02., odnose sam imala 19.02 bez zaštite s tim da je ejakulacija bila izvan rodnice tačnije sa prekinutim snošajem, koliko se razumijem u plodne dane mislim da su bili neplodni.
Menstruacija mi kasni 6 dana mada nikad nije ni bila baš redovna, uvijek je kasnila 3-4 dana.
Da li je moguća trudnoća s obzirom da su po mojim proračunima bili neplodni dani?
Vec 2 3 dana imam glavobolju, osjećam blagu bol u donjem dijelu leđa (krstima) i imam otvoren apetit, da li su to simtomi pms-a?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ivona 444
uza sve metode kontracepcije ne postoji mogućnost trudnoće što potvrđuju i dva učinjena testa. Razlozi neredovitih menstruacija su mnogobrojni: od stresa, tjelesne težine, fizičkih napora, bolesti itd., stoga bi Vam preporučio pregled da se ustanovi uzrok ovog kašnjenja menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Laady0211
prema navedenom bili su neplodni dani, ali postoji mogućnost i ranije ovulacije, stoga bih Vam preporučio da učinite test na trudnoću.

Laady0211

Poštovani
Uradila sam test kako ste i rekli i bio je negativan
Ima li potrebe da ponavljam test?
Hvala

Mikael123

Postovani
Cura i ja smo imali pokusaj spolnog odnosa
To je obojima bilo prvi puta
Imao sam kondom al nisam probio, tocnije ne znam jer je nju bolilo jako pa smo brzo prestali i krv nije isla
I u jednom trenutku mi je kondom malo skliznio ne skroz
Stavljao samo joj malo prste al nisu bili u doticaju sa spermom
Svrsio sam poslije po njoj al ne blizu vagine
Tada je imala plodne dane
Jel postoji ikaka mogucnost za trudnocu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Laady0211,
nema potrebe za ponavljanjem testa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Mikael123,
ne postoji mogućnost trudnoće.

Lady.02

Postovani doktore
Pisala sam na jos jednu temu pa da pokusam i ovdje
Menstruaciju sam dobila 29.06.17 s tim da je kasnila 6 dana, moguce zbog stresa a mjesec dana prije je bila redovna
03.06.17, tj. 6 dan ciklusa sam imala nezasticene odnose ali je decko slucajno ejakulirao unutra
Da li su to neplodni dani, ima li sanse da sam ostala trudna i ima li potrebe da uzimam tabletu za dan poslije?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Mogućnost trudnoće je minimalna, samo ako dođe do ranije ovulacije. Za sigurnost možete uzeti tabletu za dan poslije iako je mogućnost za trudnoću samo teoretska.

123maja

Dobar dan, molila bih Vas za misljenje. Imam 39 god. Prije dva mjeseca ginekolog mi je rekao da imam cistu na lijevom jajniku. Povremeno osjecam bolove. Do sada sam imala redovite cikluse u prosjeku od 30 dana. Zadnja menga mi je bila 22.5. Interesira me dali postoji mogucnost trudnoce ako je bio odnos 3.6 sa ejakulatom unutra. Dali cista predstavlja problem zacecu ?
Ovo je nalaz..lijeva adnexa bolna i zadebljana. St.cl 2. Uterus u avf, normalne velicine homogene strukturemiometrija. Endometrij pravilan, hipersonoran. Lijevi ovarij s bilokularnom cistom velicine 69x46mm. Anehogenog sadrzaja i glatke cahure. Desni uredne velicine i oblika. U predjelu adnexa, nema patoloskih odjeka. Hvala

Nina22

Poštovani,
Imam par pitanja u vezi toga jeli moguce da sam trudna...
28.4.sam imala zadnji spolni odnos koji je bio zasticen kondomom,10.5.sam dobila menstruaciju koja je trajala krace nego inace nekih 2-3 dana imala sam uzasne grceve i bolove u donjem dijelu trbuha.Sljedecu menstruaciju sam dobila 10.6.koja je bila popracena uzasnim bolovima u donjem dijelu trbuha ali je opet trajala 2-3 dana..Inace imam gastritis i problema s mjehurom,koristim tablete emselex i ninur..Prije zadnje menstruacije su me uzasno boljele grudi 10 dana ranije ali s dolaskom menstruacije su prestale..Je li moguce sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za 123maja, cista sama po sebi ne bi trebala biti problem za trudnoću. Benignog je izgleda ali bilo bi dobro da je redovno kontrolirate.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nina22, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Nina22

Poštovani,
Htjela bih se nadovezati na proslo pitanje...
Kolika je vjerovatnost da sam trudna ako sam imala 2 menstruacije koje su dosle na vrijeme ali su bile malo krace nego inace i pomalo oskudnije? Bolovi su bili jednaki kao i prije,mozda cak i jaci.Bol u grudima se s proslom menstruacijom smanjila,ali jos je uvijek pomalo pristuna.Ponekad osjetim bol u desnom jajniku.Smatram da je odnos bio siguran jer perzervativ nije pukao a i bio je prekinut snosaj.Sto bi moglo biti?