Kontracepcija

jesam li trudna?

ivanagljvana99

Dobar dan, zadnja menstruacija bila mi je 22.6. Kasnije 15.7. imala sam spolni odnos bez zastite i 23.7. takoder bez zastite, ali decko ni jednom nije svrsio u mene, nego van i to par minuta nakon sto ga je izvadio, ne u zadnji tren nego je svrsio stimulacijom rukom jos par minuta. Menstruacija mi kasni vec 8 dana i jako sam zabrinuta, inace mi takoder nije redovita, a i dosla sam na more prije 15 dana, mozda je promjena klime i stres.. zanima me postoji li mogucnost trudnoce jer se jako bojim? Unaprijed se zahvaljujem.

kmm14

Postovani, prije par dana imala sam s deckom peting, samo smo trljali spolne organe i to u odjeci (donje rublje i hlacice). Nije bilo ejakulacije, samo ponekad jako malo predejakulata u deckovom donjem rublju. Kasni mi menstruacija 3 dana,iako imam menstiacijske bolove jos nisam dobila, ponekad imam mucnine i vrtoglavice. Postoji li ikakva sansa za trudnocu?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ivanagljivana69, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za kmm14, prema navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Ana995

Postovani,
imala sam sa deckom peting, ejakulirao je po meni te je dio toga završilo na mom vanjskom spolovilu. Odmah nakon toga sam se istuširala. Inace sam nevina te nikada nisam imala odnos sa deckom.
To mi je bio 6. dan ciklusa, uobičajeno mi ciklus traje 28 dana. S obzirom da sam se jako uspaničila sutra dan sam uzela ellaone.
Mjesečnica mi kasni već 4 dana, prije nekoliko dana sam imala natečene grudi i trbuh, te sam osjećala bol u donjem dijelu trbuha, kako mi to inače bude prije mjesečnice ali mjesečnicu još uvijek nisam dobila, jako sam panična zbog toga...
Molim vas ako bi mi mogli reci koji bi razlozi mogli biti za kašnjenje mjesečnice te dali u takvoj situaciji postoji ikakva mogućnost za trudnoćom?
U naprijed se ispričavam na dužini posta, te vam unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

n_15

Postovani, pila sam diane 35 3 mj i prestala ovaj mj. Prije 72 h imala sam dva uzastopna spolna odnosa prekinutim snosajem u razmaku od pola sata 2 dana prije ovulacije. Kolika je mogucnost trudnoce i je li prekasno da popijem pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta za dan poslije može se uzeti do 5 dana nakon odnosa. Obzirom da je odnos bio u vrijeme plodnih dana preporučio bih da uzmete tabletu.

Nina22

Postovani,
Imala sam spolni odnos 8 dana prije menstruacije,odnos je bio nezasticen ali je snosaj bio prekinut...
Ima li sanse da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate redovne menstruacije od 28 dana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Ako još k tome nije bilo ejakulacije u rodnicu ne postoji šansa za trudnoću.