Kontracepcija

Kada ponovno poceti piti?

makronka

Vecer!!
U strci sam oko faxa tako da sam zaboravila popiti pilule...neznam ni kada mi je bila zadnja ni koliko ih nisam popila te sam ih sada totalno prestala piti i cekam menstruaciju kako krenula ispocetka. Ono sto me zanima, jer nisam sigurna...da novo pakiranje ppocnem piti na 1. dan menstrujacije ili kako? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je s prvim danom menstruacije.

dora_s

Poštovani doktore,

Nisam bila u mogucnosti kupiti pilule u utorak 20.1 jer nisam imala recept, a inace pocinjem piti uvijek utorkom , sutra ujutro cu ih moci kupiti, da li ja smijem onda popiti u jednom danu za 3 dana ili sto mi je raditi? Insce pijem ih vec par godina...
Unaprijed zahvaljujem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu najbolje. Novi blister započnite s prvim danom iduće menstruacije.

mirela1808

postovani. pijem vec triquillar par godina i kad sam dosla po novi recept kod med. sestre od ginekologa,rekla mi je da proban s novim pilulama (lindynette) da su pilule novije generacije itd. e sad problem je sta su meni falile 2 zadnje pilule iz pakiranja triquilara (zabunom su bacene). ja san to rekla med sestri od ginekologa a ona je prvo kao stala da razmisli,pa je rekla da mogu popit prvu lindynette kad inace i triquillar,da sad ne kupujem bezveze novo pakiranje zbog 2 pilule i da ocekujem da ce mi menstruacija doc prije (i dosla je,dan prije) (ja eto svejedno pitam Vas jer sam zbunjena,ne znan jel me ona uopce dobro razumila sve jer je bila u zurbi). Sad da Vam objasnim: inace kad popijem cijelu kutiju triquillara zadnju pilulu bi popila u cetvrtak, zatim slijedi pauza od 7 dana i 8. dan (petak) bi trebala pocet pit novu kutiju. Sad mene zbunjuje, posto su meni falile te 2 pilule,da li da pocnem pit novo pakiranje lindynette 2 dana prije (u srijedu) ili po starome ( u petak) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s obzirom na neuredno uzimanje s prvim danom ove menstruacije.

mirela1808

e s obzirom da nisam znala bi li ne bi,nisam imala koga pitat posto je jucer bila nedjelja (i bas taj dan sam dobila menstruaciju) jel kasno da danas popijem prvu? hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije kasno.