Kontracepcija

Kako ranije dobiti menstruaciju ?

Kame

Poštovana,
moje pitanje vjerojatne je već *prožvakano * ali nisam našla odgovor na svoje pitanje iako sam već pročitala oho ho postova na temu kontracepcije.
Jučer sam dobila menstruaciju i počela prvi put piti Yaz pilule. Prije toga nisam nikada pila nikakvu kontracepciju. Ako pijem pilule kako treba,menstruaciju bih trebala dobiti u vrijeme korištenja placebo tableta,dakle 3. -7.8.Zanima me kako ranije dobiti menstruaciju (npr. 29.7.) budući da početkom osmog idem na more ?

Natalija Beljo, dr. med.

prekinite piti roze tbl onoliko za koliko zelite pomaknuti mengu.

marergn

Poštovana,

pijem Logest već 5 godina i nisam do sada nikada odgađala menstruaciju. Zanima me kako bih mogla dobiti menstruaciju 3,4 dana prije nego bih trebala. Da li samo prestanem piti par dana prije tablete i zatim nakon 7 dana počnem s novom kutijom ili?

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Koliko dana želite da dode prije toliko pčrekinite piti od toga brojite 7 dana pa opet 8 dan počnite piti.

inga001

Dobar dan! milim vas da mi odgovorite kako dobiti menstruaciju 5 dana ranije? krečem na more 15.08. a menstruaciju trebam, dobiti 13.08. da li je to izvedivo?
HVALA!

Natalija Beljo, dr. med.

javite se svom ginekologu da Vam propise Duphaston koji počnite piti 5-7 dana prije tj od 06/08/10

dajana1989

Poštovana, kako sam radi putovanja htjela ranije dobiti menstruaciju, paketic sam prekinula piti 7 dana prije nego inače. dobila sam menstruaciju i nakon 7 dana počela piti novi paketic. molim vas recite mi dali je odluka ispravna te da li je umanjena zaštita? Unaprijed zahvaljujem!

jtkalec

Postovana doktorice.

Imam 20 god i redovito uzimam kont. pilule,uvijek sam na vrijeme dobivala mjesecnicu i nikad nije bilo problema svi nalazi papatest su pozitivni. Prije nekoliko dana imala sam krvarenje nalik na mengu, koju sam morala dobit tek 3 dana kasnije.Nije bila klasicno krvarenje nego onako povremeno traje vec 2 dsana pa na par sati prestane pa opet. malo je tamnija krv nego uobicajno. Zanjima me da li je to moguce zbog kakvih stresa, prehlada... ili mozda nekva upala. Sta poduzeti? Unaprijed zahvaljujem..

Natalija Beljo, dr. med.

dajana1989 Dobro ste napravili.
jtkalec Može biti od stresa, ali isto tako i ako ste malo preskakali sa vremenom pijenja može se pojaviti krvarenje .