Kontracepcija

Kasni menstruacija

ivana*

Poštovani,
nisam imala spolni odnos, ali sam se obrisala svoje intimne dijelove sa majicom na kojoj je bilo sperme. Menstruacija mi kasni vec 2 tjedna, iako je inace neredovna, nikad mi nije toliko kasnila. Zanima me dali je moguce da sam tako ostala trudna, ili mi to opet kasni menstruacija, da ne pravim odmah test

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Test nije potreban.

ajamp

Pozdrav, imam 17 godina i problem. ovako, inače nemam redovite menstruacije to jest pojavljivala se među menstruacija. imala sam menstruaciju 26.12. - 01.01, pa zatim, 14.1-21.1, opet sam dobila 1.2.-7.2.
9.2 imala sam zadnji spolni odnos koji je bio prvi nakon dugo vremena i trajao je poprilično kratko, naravno, uz zaštitu. (dakle, dva dana nakon menstruacij) i od te zadnje mentruacije, nisam ju dobila u onolikom intenzitetu ko i uvijek, nego dva i pol tjedna dobivla ili oskudno krvarenje ili neki smeđi iscjedak, uglavnom, dnevni uložak se svaki dan morao nositi. to je znači počelo oko 19.2 . znala se i krv ispustiti ali jedamput na dan malo jače i to je bilo to.. Zatim sam dobila menstruaciju 11.3 i trajala je do 17.3. I evo sad je nemam uopce,znaci kasni mi jako,bojim se,zar je moguceda sam vec dva meseca trudna bez ikakvih simptopa? (Napravila sam test za trudnocu 11.3 ujutro taman kad dobila i menstruaciju i bio je negativan)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Možda cista, pcos, endometrioza i sl.
Savjetujem pregled i uzv.

anonimus0310

Postovani,
zadnja menstruacija bila je 10,04 ,oko 24,04 sam pocela piti amoksicilin zbog jakog i ucestalog kašlja.Sad mi kasni menstruacija.Jeli moguce da kasni zbog tih antibiotika?
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

freza777

Poštovani, moja situacija je sljedeća - zadnju menstruaciju dobila sam 01.04.2014. Ciklusi mi nikada nisu jednako dugački i traju od 31 do 38 dana, međutim nikada mi se nije dogodilo da ne dođe menstruacija. Deveti dan ciklusa (9.4.) imala sam odnos - prekinuti snošaj, ostale dane do 01.05. (31. dan ciklusa) imala sam s kondomima, od 01.05.(vidjela sam na gaćicama ljepljivu prozinkastu kuglicu - jako gustu, nije bilo sluzi više, pa sam zaključila da nisu više plodni dani) do danas imala sam nekoliko odnosa - prekinuti snošaj. U subotu - 10.05.2014. (40.dan ciklusa) napravila sam test za trudnoću koji je bio negativan (doduše nisam na prvi nego na drugi urin). Nemam nikakvih simptoma - obično osjećam bol u jajnicima prije menstruacije, međutim sada nema niti boli niti probadanja, jedino tu i tamo bjelkasti iscjedak koji je na dnevnom ulošlu žuti (nema nikakvog posebnog mirisa) i možda su mi malo osjetljivije bradavice. Također, prošli mjesec (sredinom travnja) sam imala ispit i bila sam na putovanju od 30.04.-4.5. pa je to mogući razlog za kašnjenje, ali ne znam više ni sama da li da čekam ili otiđem kod ginekologice? Također, trebam li pričekati još koji dan po ponoviti test za trudnoću?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Kod ginekologice otiđite jer su vam ciklusi neredoviti da se vidi uzrok tome.

tulipan123

Poštovani!
Imam 16 godina. Dobila sam prvu menstruaciju prije dvije godine. Zadnja četiri mjeseca bih je dobila u roku od 9.-11. u mjesecu, ovaj mjesec mi je po kalendaru trebala doći 11. i prošlo je 10 dana od toga, a ja je još nisam dobila. Prvi put sam stupila u spolni odnos prije 2 mjeseca i uvijek koristimo zaštitu, ali zadnji put 4.5. nismo imali ali nismo ni htjeli ići dalje. Samo smo se trljali i ušao je 2-3 puta u razmacima nakon čega je ejakulirao izvan mene i moguće da je samo kapnulo ili nešto. Da napomenem bili su mi neplodni dani. Nisam se uopće brigala oko toga jer sam mislila da je mala šansa, ali kasni mi već 10 dana i to me zabrinjava. Ujutro ću napraviti test, ali me zanima da li je moguće da mi kasne jer sam tek počela ulaziti u spolne odnose i dok mi se tijelo ne navikne? Uz to jako sam osjetljiva i često se razbolim s tim da u zadnje vrijeme imam alergiju i kašalj me drži već 3 mjeseca, a oči mi tu i tamo nateknu pa sam i zbog toga pila tablete. Također su mi žlijezde ispod pazuha i na vratu malo izražajnije što upućuje na nekakvu upalu. Da ne zaboravim, prije možda 3 tjedna tijekom spolnog odnosa, naravno koristili smo kondom, u početku je sve bilo u redu, ali me odjednom poceo boliti stomak kao da me sjeće kada bi god ušao i stali smo, nisam mogla dalje. Često me zna zaboliti neka tupa bol u predjelu jajnika. Nemam apsolutno nikakve simptome trudnoće, ali me brine zbog toga što kasni. Možda je i zbog stresa što me to zabrinjava, a i sa strane tu je škola i puno toga oko čega se nerviram. Svakako ću otići ginekologu čim je prije moguće, ali me prije svega zanima vaše mišljenje. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kao što ste napisali ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postovima.

Independent1

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 22.4. , ciklusi su inače 29-32 dana .. nezaštićen odnos sam imala 11.5. .. danas je 22.5. menstruacije nema.. a ni nekih simptoma. Dečko je ejakulirao vani . Postoji li mogućnost za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne. Ipak sugerira test da se i vi u to uvjerite.

Pitalica1

Postovani,ja i moja devojka smo imali analni seks pri cemu sam ejakulirao u maramicu,znaci ni blizu njoj.Posle tog smo se istusirali.Da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

devine

Zdravo,
imam vrlo neredovna menstruacija, uvek mi kasni nekoliko dana cak se desilo i nedelju dana, ali ovaj put mi kasni oko 10 dana. Imala sam spolni odnos 3-4 dana posle zavrsetak prosleg menstruacije, svakako sa zastitom ( kondom) a i prekinuli smo pa tako svrsio je van mene, naravno u kondom nakon sto smo i proverili i bio je citav. U zadnje vreme sam pod srtesom i skoro svaki dan sam nervozna zbog to sto mi kasni, ali jos uvek nece mi doci.... I dali ima to nekakve veze sa dietom, posto do pred 2 dana sam drzala un dijeta i smrsavila sam 5kg, ali sam je prekinula posto sam procitala da menzis moze da kasni i zbog gubitak kilograma. Grudi su mi otecene vec nedelju dana ali ne osecam bol a dr simptomi PMS, kao neki bol ili grcevi ne osjecam....Mozete li mi reci koji je moguci razlog zbog kasnenje menstruacije, jel muguca trudnjoca ili stres i dieta?
Hvala vam unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od pcosa, ciste, upale, gubitka kilograma, promjene životnih navika, stresa itd.

star_C26

Poštovani,
zadnju sam mes imala 26.6. 20.7 imala sam nezastičeni odnos gdje je dečko ejakulirao u mene. Uzela sam hitnu interveniciju (mes mi traje 32 dana).
Mes kasni već 5 dana. Imam simptome kao da bi trebala dobiti mes u svakom trenutku ali ništa. Jučer sam primjetila da sam imala smeđi icjedak koji se
mjenja - u nekim trenucima ima ga više, u nekim ima ga manje. Da li mogu očekivati da će mes doći ili je najbolje da napravim test? Jako zabrinuta.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hitna intervencija?
Napravite test već sutra.

star_C26

Hitnu kontracepciju.
Danas sam napravila test, negativan je! Međutim taj smeđi iscjedak imam ga preko dana, kad više kad manje! Kao da se nki komadići nečega otkače. Može biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.