Kontracepcija

Kasni mi menstruacija

michellle

Menstruacija mi kasni 6 dana,zadnji odnos sam imala prije mesec dana. Prije 2 nedelje vratila sam se iz bolinice,tamo sam bila zbog jake upale bubrega. Da li menstruacija kasni zbog terapija koje sam tamo dobijala ili ti uzrok mogla biti trudnoca? imam bolove u jajnicima i javlja se beli sekret na gacicama tzv belo pranje.Hvala.

michellle

koristili smo kondom koji nije pukao.
inace imam policisticne jajnike.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Za početak.

mimi4

Postovani,

imala sam zadnji put odnose 14.01.2014., a zadnji put sam dobila menstruaciju 23.12.2013., tj. menstruacija mi kasni oko 2 sedmice. Nismo koristili nikakvu zastitu, a koliko znam svaki put je svrsio izvan mene, pa ne znam kakve su sanse da neki spremic zaluta i da sam trudna!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Napravite test i rješite se neizvjesnosti.

LadyBoss

Poštovani,

Menstruacija mi kasni tri dana, dan spolnog odnosa nije bio plodan, nismo koristi zastitu samo prekinuti snosaj. Moram napomenuti da vec 5 dana pijem antibiotike zbog upale zuba dali je to mozda razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Svakako i test na trudnoću.

Problem123ghdth

Cura i ja imamo problem inace joj je menstruacija u dan tocna zanju menstruaciju je imala 5.11 kojoj je zadnji dan bio 12.11 na taj zadnji dan smo imali spolni odnos bez zastite ali ne dokraja(prekinuti snošaj) sada joj menstruacija kasni i uz to stalno joj se nesto jede pa cak i nesto sto nevoli mi smo eliminirali trudnocu(stres-obiteljski problemi) tako da nismo pravili test sto bu mogli biti jos uzrocnici tome sto kasni menstruacija

I zaboravio sam navest prekjucer je imala pojacanu sluz(ko u plodne dane) jeli to normalno
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima,

Aglaja

Postovani,

zadnju menstruaciju sam dobila 15.10.2015. Inace sam zadnjih nekoliko mjeseci imala jako neredovne menstruacije, s prosjecnim trajanjem ciklusa od 40+ dana. Takodje sam imala jaku upalu jajnika, vagine, grlica i matericne ovojnice. Na pregledu je ustanovljeno da "mozda" imam i PCOS (mozda zato sto se ljekar nije fokusirao na taj problem, ali je napomenuo da vjerovatno imam, jer na ultrazvuku tako izgleda + neredovne menstruacije). 07.11.2015 sam imala nezasticen odnos, no nije ejakulirao u mene. Dvije sedmice poslije sam imala blago krvarenje, otprilike u trajanju od 3 dana, ali ne konstantno, nego mozda nekoliko "izljeva" u toku dana - nisam uopce morala koristit ulozak. Posumnjala sam na implantacijsko krvarenje, no koliko sam se uspjela informisati, ono nije toliko "krvavo". Napravila sam test na trudnocu 15 dana poslije odnosa i bio je negativan. Onda sam napravila jos jedan 07.12. i opet je bio negativan, no menstruaciju jos uvijek nisam dobila. Koliko su ti testovi uopce pouzdani? Koristila sam obicni HCG test iz apoteke. Nemam nikakve cudne promjene u tijelu sto bi ukazivalo da sam trudna. Prosle sedmice su me boljele grudi, sto se inace desava sedmicu prije nego trebam dobiti, no u medjuvremenu je i to proslo. Da li da uskoro ocekujem menstruaciju ili da idem na pregled?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Kad će doći menstruacije na možemo znati, ako imate pcos može kasniti i nekoliko mjeseci. Sugeriram obradu i započinjanje terapije.