Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije

jagoda985

Postovana doktorice,
pila sam Yasmin nekih 7 godina i odlucila sam ih prestati korisititi. Zadnju pilulu sam popila 16.07., znaci ne pijem ih vec 5 mjeseci. Nakon sto sam popila tu zadnju pililu, menstruaciju sam dobila kroz 4 dana. Nakon toga sljedeca je dosla 43. dan, pa 35. dan i prosli mjesec 39. dan tj. 14.11. Taj mjesec sam s deckom prakticirala peting preko donjeg rublja, nakon toga dobila menstruaciju (to je ovo 14. 11.) i sad nikako da dode. Danas je 41. dan i jos nista. Mene sve to nekako plasi. Da li je normalno da sad ta menstruacija tako kasni? Mislim, nije da sam ostala trudna od petinga i jos dobila mengu nakon toga. Sto bi moglo bit uzrok? Da li se trebam brinuti?

Molim Vas hitan odgovor
Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je bila u 11 mjesecu i kako ste napisali dosta Vam šeta ciklus tako da je vjerojatno i sad to u pitanju samo je duže od prethodnih. Ako ne bi došla do kraja mjeseca javite se ginekologu radi UZV.

mala edita

Molim Vas za pomoc,,
Nova sam ovdje,,,
Prije svega da vas sve pozdravim,,,
Imam 23 godine u braku sam vec 2,5 godine i imam bebu od 14 mjeseci,zadnju menstraciju sam imala 07.09.2011.sad mi kasni vec 6 dana,,kupila sam pre neki dan kucni test i pokazao mi je blijedu crticu a ja nemam nikave simptome trudnoce,,inace ne koristimo kontracepciska sredstva,,neznam sta da radim inace mi uvijek dodje 2 dana prije,,neznam sta da radim,,ne bih bas volila da sam trudna jer moj muz nema stalni posao tako da bih voljela da dodje,,,pomozite ako ste imale slican problem..

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ponovite test za par dana.

Angels10

Postovani,
trebala sam da dobijem 12-og po racunanju plodnih i ne plodnih dana,medjutim evo 17-ti dodje meni menstuacije jos nema..A trebala sam da imam odnos sa deckom danas 17-og medjutim odgodili smo to ya kraj marta..Pa zelim da pitam dal je zabrinjavajuce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Angels10

Moze li posto sam od 12-og osjetila peckanje pri mokrenju,evo danas citav dan imam temperatutu i sad sam isla u hitnu i propisali su mi da uradim urin posto sam rekla da da me ko pecka,pa da li moze zbog toga da kasni:.a inace uvijek mi bude redovna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Svakako napravite i test na trudnoću.

Angels10

Imam neku bakterijicu pa tako sad mi je vec lakse..Al nisam imala odnos sa deckom..Hvala vam na savjetu i na brzim odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Angels10

Evo mene opet,izvinite sto sam dosadna al moram da pitam..
Posto sam vec rekla da planiram da imam odnos sa deckom pa da vas pitam sta vi mislite koje kontracepcisko srestvo da koristim kondom je najsegirniji vijerujem al ja opet nekako imam strah od pucanja,pa da li vi mislite ako bi nesto krenulo ne daj Boze da uzmem onu jednu pilulu ,,Za dan posle,, a sobzirom da sam operisala slezini dal ce skoditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako uz kondom. Ako treba day after pilula možete je uzeti.

Angels10

Znaci smijem tu pilulu i ako sam operisala slizenu nece skoditi nista?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da neće.

Angels10

I samo jos nesto da pitam,posto sam ovih dana bila prehladjena tj bolesna pa da pitam dal ima kakve povezanosti sa odnosom?(mislim na neke bolesti)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

maja112

Pijem logest prvi put, to su mi i prve kontracepciske pilule (imam 18 godina), međutim, nikad al nikad nisam imala redovitu menstruaciju uvijek je bilo kašnjena, jakih bolova itd. Sada nakon popijene prve kutije evo vec mi je 5. dan pauze i nista, nema menstruacije, nema cak ni nikakvih znakova koje sam prije imala prije menstruacije (bol, napetost, nervoza...)... i sad me to uzasno jako brine, jer nemam bas iskustva s pilulama...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. Ne brinite.

Angels10

Hvala vam punoo,i izvinite na glupim pitanjima happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.