Kontracepcija

kašnjenje menstruacije

Maja013

Doktore, želim samo da vas obavjestim da sam jutros dobila menstruaciju.
Hvala Vam na vašim odgovorima! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

MarinaAna

Poštovani, do 30.01.2013. koristila sam Yaz pilule 6 meseci, poslednju menstruaciju sam dobila 29.01. a nezgodu sa pucanjem prezervativa smo imali 20.02. i nakon dva sata sam popila tabletu za dan posle. Menstruaciju jos uvek nisam dobila,pocela sam da panicim. Kolika je verovatnoca da sam trudna? Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala, gotovo nikakva.

petra90

Poštovanje, imam pitanje u vezi kašnjenja menstruacije nakon prestanka korištenja Qlaire. Pila sam Qlairu 2 godine zbog neredovitih ciklusa. Dok sam ih pila menstruacija se redovito javljala na drugoj crvenoj tableti. Prošli mjesec sam ih prestala piti jer mi više nisu odgovarale. Zadnju menstruaciju sam imala 27.1. pa me zanima može li kasniti zbog prestanka uzimanja Qlaire? Hoće li se ciklusi nakon nekog vremena vratiti u normalu ili će biti ne redoviti kao prije uzimanja pilula? Naručena sam kod ginekologa tek za 5 dana pa vas molim za mišljenje. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da može biti zbog prestanka uzimanja pilula.
Ako je uzrok anovulacijski ciklus prestankom uzimanja istih ciklus će biti kao prije dakle neredovit.

wucko

Poštovani!
Nedavno smo bili kod ginekologa, moja djevojka i ja, problem je bio u tome što smo uzeli pilulu za dan poslije zbog cega je doslo do poremecaja u menstrualnom ciklusu. Doktor joj je dao tablete za izazivanje menstruacije (prema ginekologu i testu za trudnocu nema naznaka trudnoce), sada je vec na kraju sa tabletama a menstruaciji ni traga. Takoder maternica joj je zadebljana. Trebamo li biti zabrinuti? Takoder ima psihicke i fizicke nuspojave tipicne za predmenstrualni ciklus (promjene raspolozenja, razdrazljivost itd.).
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Bili ste na pregledu. Doći će menstruacija. Sve je pod kontrolom.