Kontracepcija

Kašnjenje menstuacije

sigurnost

Poštovana,

kasni mi menstruacija, cca 10 dana. Ciklusi su mi inače 28-34 dana, danas je 39-ti. Još nikad nije bilo van okvira od max.34 dana. Trudna nisam jer nisam imala odnose već skoro 9 mjeseci.
Prije 5 dana sam se probudila sa groznim bolovima u donjem dijelu leđa....kroz dan se stanje poboljšalo, ali još uvijek svako jutro lagano osjećam bol. Protumačila sam si prvo da je kičma (radim fizički, pa se oznojim, a u hladnom sam prostoru). sad mi pada na pamet da nemam neku upalu jajnika pa je bol i izostanak menstruacije povezano s tim?
Zvala u petak ginekologa, smatra da nije hitno da moram čekati 10.1. za pregled (?!).
Ne znam da li ima kakve veze, prije dva tjedna sam bila na vađenju krvi/mokraće i bilo je sve u redu osim blago povišenih leukocita.
Unaprijed Vam hvala na Vašem odgovoru.

Ispričavam se, zaboravila sam napisati u pitanju prije da imam i neku upalu, gljivice valjda, svrbi, peče.....mažem Canestenom i pijem Lactogyn jer su te dvije stvari jedino što sam mogla dobiti bez recepta.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Postoji i hitna ginekologija, u bolnicama. Treba vam pregled da se vidi što se zbiva.

sigurnost

Menstruaciju sam na kraju dobila, sa par dana zakašnjenja, ali intenzitet kao i inače. Kako sam napisala, prije tri tjedna sam bila na kompletnom liječničkom, sa krvnim pretragam, između ostalog i sve je bilo u redu. Sada sam sa prvim danom menstruacije počela piti Cilest. Pijem ga već godinama, uz prekide od pola godine ili sl. I, od petka, kad sam počela piti, konstantno osjećam vrtoglavicu, glavobolju i mučninu, nekad više nekad manje, ali smeta mi u obavljaju posla. Prije te simptome nisam imala. Može li mi to biti od tableta?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Može, u prvo vrijeme. Promijenite vrijeme uzimanja, nekako najbolje se pokazalo neposredno iza ručka.

sigurnost

A-ha, to mi nije palo na pamet - ja pijem ujutro na prazan želudac (pun kave), prije polaska na posao.

OK, probati ću, hvala.

Kaliopi

Cura i ja imali smo odnose(prve) prije nekoliko dana, njezin ciklus trebao je poceti 9.kolovoza ,ali nije kasni vec 2 dana, s tim da je imala bolove u drobu( prevrtanje jajnika) , i zadnih dana konzumirala je alkohol, ako to sta utjece...molim vas pomozitee, sto da radimo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka za početak napravi test na trudnoću.

duxy32

poštovani, imam odnose sa dečkom i još se nikada nije desilo da je dečko svršio u mene. Pijem kontracepciju redovito već duže vrijeme i nisam nikada zaboravila ni jednu tabletu, a posebno sam pazila na ovu zadnju kutijicu. Završila sam sa kutijicom u petak i inače bi dobila M u nedjelju ili ponedjeljak no već je utorak i ništa. Jako se brinem molim vas da mi kažete postoji li mogućnost da sam ostala trudna iako dečko nije svršio u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom ne postoji. Bit kontracepcije je da menstruacije budu što oskudnije i bezbolnije.
Ne brinite, neki put bude skroz oskudna, neki put malo jača, dakle intenzitet i trajanje znaju se neki put tijekom uzimanja poremetiti.

duxy32

Hvala vam puno, puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

haklberymary

Molim vas ako biste mogli da mi bar donekle pomognete jer mi kasni menstuacije oko 15 dana. Imam redovan odnos sa svojim deckom uz zastitu, uradila sam i dva testa i oba su bila negativne. U toku meseca sam imala bol u levom jajniku koji je nakon 2-3 dana nestao. Ponekad osetim bol u donjem delu stomaka kao kada dobijem menstruaciju. Sta moze biti uzrok kasnjenja, da li bi trebalo da odem kod doktora? Hvala unapred.

Nataša Šemnički, dr. med.

haklberymary ,

obzirom na bolove bilo bi potrebno se javiti ginekologi jer se možda radi o cisti jajnika te treba utvrditi njezinu veličinu i ordinirati gestagenu terapiju.

L.p.

Ajra

Poštovani dr.,
Ne znam odakle bi da počnem jako sam zabrinuta.Posljednju mentruaciju sam imala 9.1. i od tada vise nisam dobila.Obično mi ciklus šeta nekada 2 dana prije a nekada 2 dana poslije.seksualnim odnosima nisam aktivna,nekada poslije moje mestruacije sam da deckom imala samo dodirivanje polnih organa povrsinski gdje je on svršio(trljanjem)a prije toga nisam imala vaginalni odnos.u periodima kada trebam dobiti ciklus imam jako bolan osjecaj u donjem dijelu stomaka,grudi bolne ,grcevi u stomaku.Da li je moguće da je trudnoća u pitanju jer mi kasni 2 mjeseca ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. S obzirom na vaše godine vjerovatno se radi o pcosu ili cisti ili sl. Savjetujem UZV pregled.