Kontracepcija

kašnjenje s uzimanjem kontracepcijske pilule i kašnjenje menstruacije

čokolino

evo ovako... inače koristim yasmin kontinuirano bez pauza siguno 4 godine, ako ne i malo više... tu i tamo znalo mi se desiti da zaboravim popiti koju tabletu... tj da prođe više od 12 h od uobičajenog vremena i uvijek je sve bilo ok... jednom prilikom zaboravila sam popiti tabletu u prvom tjednu uzimanja (3 ili 4 dan uzimanja tableta; u uputama stoji da u tom slučaju ako je bilo odnosa prethodni tjedan postoji mogućnost trudnoće...) na što sam se obratila svojoj ginekologici... odgovorila mi je da je sve ok i da nemam razloga za brigu jer poslije prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula treba barem 14 dana da se razvije nova jajna stanica koja može biti oplođena... i da mi u principu ni tih dodatnih tj dana (što piše u uputama da je dobro idućih tj dana nakon zaboravljene tablete u prvom tj primjeniti dodatnu mehaničku zaštitu tipa kondom) netreba dodatna zaštita...

zadnji ciklus dogodila mi se slična stvar - zaboravila sam popiti tabletu u prvom tjednu uzimanja... odnosno prošlo je više od 12 h od uobičajenog vremena uzimanja... točnije nekih 18 h sam kasnila s uzimanjem... sa svakim novim ciklusom uzimanja započinjem srijedom navečer oko 11, 12 h... a tada sam prvu tabletu popila u četvrtak popodne oko 17 h... inače menstruacije su mi točne praktički u sat od kad sam počela uzimati pilule... zadnja menstruacija mi kasni već dan i pol...

molim vas da mi odgovorite da li imam ikakvih razloga za brigu što se trudnoće tiće uzevši u obzira da:
-u uputama stoji da postoji mogućnost trudnoće ako prođe više od 12 sati od uobičajenog uzimanja tableta u prvom tjednu uzimanja
-menstruacija mi je inače točna u sat, apsolutno uvijek dolazi u isto vrijeme - sada kasni već dan i pol
-navodno nakon prestanka uzimanja tableta treba barem 14 dana da se razvije nova jajana stanica
-zaboravljena tableta je tableta prvog dana uzimanja novog ciklusa prema čemu ispada da pauza uzimanja nije bila 7 dana nego 7 dana i 18 sati - skoro 8 dana...

unaprijed zahvaljujem na vašem odgovoru...

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate brinuti doći će.

efgi

ja se ispricavam sto tako upadam, imam jedan problem, dakle, pijem uredno pilule yasmin vec 3 godine.. sada sam u tjednu kada ne pijem pilule vec imam menstruaciju, u cetvrtak (prekosutra) bih trebala zapoceti s novom kutijom medjutim na putu sam i zaboravila sam uzeti kutiju, hoce li biti problem ako je popijem u subotu kad se vratim kuci i hocu li biti zasticena?
puno Vam hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Bacite dvije počnite, ( čet i petak) u subotu ali obavezno dodatna zaštita ovaj ciklus.

i v a n a

Poštovana doktorice!
Koristim novynette 4 mjeseca. Da li ima potrebe za dodatnom zaštitom ako sam popila pilulu sat kasnije? happy
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

MajaJ

Poštovana doktorice,
počela sam piti pilule yaz prije 2 mjeseca, sada završavam s drugom kutijom. Inače spolni odnos imam bez kondoma, ali uvijek kao prekinuti snošaj. prije 2 tjedna dečko je prvi puta ejakulirao u mene. zanima me postoji li razlog za brigu, mogu li zatrudnjeti dok sam pod pilulama? Pilule pijem redovito, nikad sa zakašnjenjem većim od 2 sata, ali, ponavljam, pijem ih tek 2 mjeseca. sad pijem placebo pilule, sutra drugu, dakle trebala bi dobiti menstruaciju, ali ne osjećam ništa.

unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete OHC nema ovulacije pa ni trudnoće.

plazma123

pijem logest tablete vec godinu dana, desilo mi se da sam jedan dan, pre poslednje nedelje uzimanja tableta, zaboravila popiti tabletu i sutra dan sam popila 2.
a pre toga sam imala nezasticen odnos. postoji li mogucnost za trudnocu ?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

IvanaCoco

Dobar dan. Mengu sam dobila u nedjelju. U utorak sam pocela koristiti Cerezette , gin. mi je savjetovao da posto nisam krenila koristiti pilule od 1.-og dana menge da u utorak uzmem dvije i srijedu isto dvije a u cetvrtak jednu i tako nastavim. Medjutim ja sam u petak prije uzimanja te naredne pilule imala nezasticen odnos( partner je ejakulirao u mene) pa me sad zanima dali postoji mogucnost trudnoce , jer nikad prije nisam koristila pilule , a u uputama pise da ako se krene konzumirati pilule 2. Do 5.-ti dan menge da je potrebna dodatna zastita. Pa me zanima dali to i za mene vrijedi bez obzira sto sam
Popila 2 puta po 2 pilule. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

lukaiandrea1311

uzimam qlaira tablete vec 7 mjeseci i uvik sam ih redovito pila i nisam nikad nijednu propustila. sad sam na 7 pakiranju i zaboravila sam popit 1 tabletu, odnosno popila sam je nakon 14 sati....ta tableta je za 19 dan ciklusa....ocu li sada nastavit normalno s uzimanjem....ima li šanse za trudnocu ako sam jucer oko 18h imala nezasticenb odnos

Nataša Šemnički, dr. med.

lukaiandrea1311

postupite po uputi.

l.p.

missja

Poštovana doktorice,
Imam od 1.mj 2012. problema s mengom...imala sam ju 1.1. 2012.pa ju nisam imala 3mj i otišla sam giniću i dala mi je duphaston i pila sam 10 dana i dosšla mi je 26.4.pa onda opet nisam imala u 5mj.i opet mi je dala duphaston i došla 28.6. i onda 7mj nisam imala...i 8mj je DOŠLA SAMA BEZ PIJENJA TABLETA...

I od tad opet nisam dobila i otišila sam na konotrlu i dala mi je uputnicu za neke hormone: LH FSH PRL TSH estradiol (3.-5. dan ciklusa)...

e sad mene zanima dal vadim samo taj zadnji estradiol od 2.-4. dana ciklusa ili moram i ova 4 hormona??? Ginekologica je imala loš dan pa joj se nije dalo objašnjavat! Plizzzzz help...ne bi baš htjela opet po tabletama...pa me zanima,dal mogu LH FSH PRL TSH obavit bez pijenja? ili vadim sve to kad mi bude 3.dan ciklusa??
dal se to vadi sve odjednom(isti dan) ili moram dolazit par posebno za svaki hormon???

HVALA UNAPRIJED NA ODGOVORU...nadam se da ću moć mirno spavat...
napominjem:nisam bila u spolnom odnosu,imam 23.godine...prije su mi menge bile točne svaki mjesec..i eto od 1.mj ide na preskokce...

jel moguće da šok može izazvat izostanak...naime,imala sam 1.1.2012.,i taman kad sam trebala dobit u 2mj. doživjela sam jedan šok i veliki stres??? pa jel moguće da je to uzrok!? ((
molim vas pomozite,vi ste mi zadnja nada

Nataša Šemnički, dr. med.

missja ,

stres je česti uzrok poremećaja ciklusa.
vađenje učinite po uputi 3. dana ciklusa i obavit če se u jednom aktu svi hormoni.

l.p.

eve00

Poštovani,

imam sljedeći problem - pijem Bellara pilule skoro godinu dana.
Prvu tabletu sam ovoga puta trebala uzeti 28.03. (dakle prije 4 dana).
S obzirom da nikada nisam toliko kasnila s tabletom, zanima me kako ću sada nastaviti uzimati tablete?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu ovaj ciklus. Novu započnite s prvim danom sljedeće menstruacije.

eve00

Uredu, zahvaljujem

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim