Kontracepcija

koja kontracepcija

jerry78

Postovani,
imam 36 godina. Do sad rodila 2x carskim rezom, zadnji porod bio prije mjesec dana, dojim.
Prije sam za kontracepciju koristila Triquilar jaaako dugo. Bila sam zadovoljna, bezbrizna.
Buduci da imam previse kilograma, a i 36 godina,te sam u obje trudnoce imala gestacijski dijabetes, sto mi preporucate od kontracepcije? Ja bih najradije opet pilule, no nisam sigurna da li smijem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako da zbog dojenja jedine pilule možete Cerazette. Savjetujte se s vašim ginekologom. Ako ne kanite jedno vrijeme rađati svakako nakon izvjesnog vremena i unutarmaternični uložak.

jerry78

Hvala na odgovoru!
Nikako da prevladam strah sto se tice postavljanja IUD i ideje stranog tijela.
Znaci smjela bih opet "pilule" kad prestanem dojiti bez obzira na godine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i tijekom dojenja.

jerry78

Jer strah me nuspojava "pilula", najvise tromboze.
Da li je uz neke druge oblike hormonske kontracepcije (flasteri, vaginalni prsten,...) manja opasnost tromboze?