Kontracepcija

Kolike su šanse za trudnoću?

emily1986

Ovakava je situacija. Prije odnosa s dečkom, malo smo se zaigrali, i njemu je na penis izašla ona tekućina prije ejakulata, Tada je on stavio kondom, ali je moguće da je dok je stavljao kondom taknuo tu kapljicu i tako je donio na kondom, koji je obrisao drugom rukom, ali opet ne znam koliko dobro. Kakva je situacija s tom tekućinom? Kolike su šanse da se dogodi trudnoća. Ne znam da li ima kakve veze ali do prije mjesec sam pila yasmin, ali sam ga po preporuci ginekologa prestala piti.

Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja. Inače, nikakve.

mala@plava

ovako...pijem tablete Diane35 i u zadnjem tjednu, četiri tablete prije kraja, popila sam tabletu u 17h a trebala sam u 13h, tri dana nakon toga imala sam odnos s deckom i sad me zanima kolike su šanse da ostanem trudna jer u uputama piše da se prvi i zadnji tjedan tablete moraju piti točno na vrijeme,ostale sam popila redovito u 13h? znam da smo vam vjerojatno jako naporne sa istim pitanjima ali samo nam vi mozete pomoći...i da još bi htjela pitati koliko su sigurne tablete Diane35 i kolika je mogućnost da se uz njih zatrudni? unapred zahvalna

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Malo jeste naporne blunk.
To zakašnjenje je OK, nije poremetilo kontracepcijsku efikasnost.
A šansa da zanesete sa svim pilulama je manja od 0,1%

Zmaya

Kraj razdoblja plodnih dana bio je 31.12.,tada sam imala odnos s dečkom, koristili smo prezervativ,iako nije skliznuo ni ispao, svejedno se malo bojim trudnoće sad , da li imam razloga za brigu ako smo imali zaštitu-prezervativ?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kondom nije sigurna zaštita, pogledajte link http://www.youngwomenshealth.org/summarychart.html, i pročitajte topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

Zmaya

Kako kupiti pilule za dan poslije?sad je malo prekasno..a, ne vjerujem da se išta moglo dogoditi. Jer ništa nije iscurilo, imali smo prezervativ u koji je on svršio.

Zmaya

eh i zaboravih reci, pila sam yasmin do prije 2 mjeseca, pa sam morala prekinuti po nalogu doktorice. Zato su mi mjesečnice redovite, i ciklus je 28 dana ako to pomaže..eto..