Kontracepcija

Kondom-ostao unutra!

kdaca

Poštovani,
19.10. imala sam odnos sa suprugom i koristili smo kondom,ali smo na kraju vidjeli da je ostao u meni.Da napomenem,menstruaciju sam imala od 13.10. do 17.10.,inace mi ciklus traje 28-30 dana.Imam bebu od godinu i po,i jos uvjek dojim.
Molim Vas da mi kazete da li postoji mogucnost trudnoce?
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako bi računali plodne dane onda niste bili u tom periodu, ali ima slučajeva da već od 6 tog dana kod nekih žena počinje ovulacija tako da ako se odlučite popiti hitnu kontracepciju neka to bude Ellaone.

kdaca

Sledeci dan sam bila kod ginekologa i ona mi je samo saopstila da po njoj ne postoji mogucnost trudnoce.Nije mi ni spomenula nista za pilulu za poslije.Sad i da se odlucim da je popijem ,vec je kasno,ali se nadam da ne postoji mogucnost trudnoce.
Hvala Vam na brzom odgovoru.

sarkec

poštovani,prilikom odnosa kondom je ostao u meni i kad sam ga izvadila vidjela sam da je "pun" međutim strah me svejedno...dojim i nisam jos dobila menstruaciju,beba je 7 mj.trebam li se brinuti i što napraviti u takvoj ili sličnoj situaciji pošto dojim i nemam menstruaciju dali se smije uzeti tableta poslije?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete , ali narednih 48 sati nemojte dojiti.

Anora

Poštovani,
Imala sam zaštićen odnos sa dečkom u toku plodnih dana, ali se desilo to da je kondom spao i ostao unutra. Dečko je ejakulirao drugi put u njega, po njegovim rečima vrlo oskudno. Pažljivo smo izvadili kondom, a ja sam popila escapelle pilulu u roku od sat vremena. Zanima me koliko je sigurno da je trudnoća sprečena i koje su posledice pilule? Posle odnosa sam imala krvarenje koje nije prvi put da se dešava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Prema opisanom šansa za trudnoćom je mala.

stels02

Postovani
23.08. smo decko i ja imali spolni odnos koji nemogu bas tako nazvati jer smo tek bili poceli s odnosom koji nije trajo no 5 minuta i kondom je iskliznuo i ostao u meni. E sada ja mislim da su mi tada bili plodni dani i kolka je mogucnost trudnoce al decko tvrdi da nije ejakuriao u kondom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

stels02

Te je kasnije ejakuriao meni u usta

Dreamer123

Poštovanje,
Ja i decko smo jutros imali spolni odnos sa prezervativom i prakticiramo da on ejakulira izvan mene u prezervativ ili bez njega kako kada iako koristimo prezervativ. Tako je bilo i jutros i kad je mu je doslo (otprilike 5 sek prije ejakulacije) izvadio ga je van, ali smo vidjeli da prezervativa nema. Prezervativ je ostao u meni i odmah je izvaden, izvadio ga je on nakon ejakulacije, ali je oprao ruke odmah iza toga i izvadio prezervativ. Mjesecnice su mi inace redovite (ciklus 28 dana) i zadnja je nastupila 13.11. I jucer je bio posljednji dan (18.9.) bili su vidljivi samo poneki smedi tragovi, znaci sad sam u neplodnim danima. Dakle Zanima me trebam li uzeti pilulu za dan poslije nakon opisane situacije, iako sam u neplodnim danima postoji li sansa za trudnocu prema ovome navedenom? Samo da napomenem ne znam da li je to bitno ova zadnja navedena mjesecnica kasnila je 3 dana vjerojatno jer sam dva tjedna prije toga imala prvi spolni odnos sa krvarenjem tokom i iza par dana pa pretpostavljam da je radi toga...Hvala unaprijedhappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji šansa za trudnoću.

Imala sam zasticen odnos gde sam bila u pozi "gore" na njemu i ejakulirao je u kondom i nije ga izvadio a ja sedila na njemu (sto znaci i na kondomu) par minuta i onda sam legla pored njega, njemu na grudi , okrenuta na stranu i tek onda osetila kondom da visi iz mene.Nije bio skroz ceo u meni uvucen da smo ga trazili vec visi onaj dio onaj prsten, a ostatak naravno u meni, sto znaci da mu je spao i ostao samo tako da visi iz mene, e sad nas interesuje kakva je mogucnost s obzirom na poze i polozaje da je to iscurilo u mene i da je doslo do trudnoce. Plodni dani su mi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost da je ejakulat dospio u rodnicu. Mogućnost trudnoće je gotovo ravna nuli.

Papadopulos13

Poštovani,
Prilikom zaštićenog odnosa nakon ejakulacije dečko ga je izvadio van međutim vidjeli smo da kondom visi iz mene odnosno onaj prsten. Zanima nas kolika je vjerojatnost da se možda još unutra nije izvukao pa da se nešto moglo desiti, ali da naglasim da se to desilo 10 dana nakon moje zadnje menstruacije pa ako i je da li u tim danima postoji mogućnost trudnoće , s tim da me dva dana nakon toga muče lagani bolovi jajnika? Hvala unaprijed ako mi možete pomoći vašim odgovorom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji mogućnost da bi na taj način došlo do oplodnje.

Vexer123

Poštovani, danas sam imao spolni odnos sa curom. Prvi puta sam ejakulirao u kondom te nakon toga stavio drugi, ali taj drugi puta nije bilo ejakulacije. Naime, ona je trebala urinirati i primjetili smo da prsten od kondoma visi. Lagano ga je izvukla van, ali je primjetila da ima nesto malo sperme na vagini. Prije 10 dana imala je menstruaciju. Urinirala ja normalno. Sto sada poduzeti? Kupnja ellaone?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za svaki slučaj neka uzme EllaOne

Whatif

Poštovani,

Zadnjih godinu dana sam pila Diane, a prosli mjesec sam napravila pauzu, menstracija je ovaj mjesec dosla 11.08. Ali sam ja ponovno pocela piti Diane 1.dan menstruacije, odnos sa deckom sam imala sa 15.og na 16.8. Decko je koristio kondom, ejakulirao je ali tvrdi da je izvadio i da nije u kondom. Jer nakon nekog vremenq smo skuzili da je kondom ostao unutra. Ja sam tad jos uvijek krvarila..znaci to je bio 4.dan mjesecnice.. Postoji li mogucnost za trudnocom?? I dalje pijem Diane..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate Diane od 1. dana ciklusa ne postoji nikakva šansa za trudnoćom.