Kontracepcija

Mdng

Pocela sam piti Qlaira tablete sa prvim danom menstruacije, 7.10. Menstruacija je trajala 5 dana. Nakpn toga mi se javilo krvarenje na dan uzimanja prve crvene tablete i trajalo je kratko, 3 dana otprilike. nisam dobila sljedecu menstruaciju nakon sto sam popila paketic tableta, nego mi se javilo smedjkasto crveno krvarenje 20.11.
Decko i ja imamo spolne odnose i ejakulorao je 2-3 puta u mene.
Sto se dogadja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako će vam izgledati neki put menstruacia uz ove bilule.

Nova1

Postovani, polovinom mjeseca sam bila kod ginekologa jer sam zeljela da pocnem koristiti kontracepcijske tablete. Prepisane su mi Yaz. Medjutim tada mi doktor nije rekao da ih trebam pocet piti sa prvim danom mjesecnice. Ja sam ih pocela piti 12-og dana ciklusa (14.11.1015.). Zanima me da li sam pogrijesila sto sam ih tada uzela i da li trebam da ispijem kutiju do kraja? Takodje me zanima da li tablete imaju djelovanje sobzirom da sam ih tada pocela piti?
Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste dobro postupili. Zar ne čitate upute. Prekinite s uzimanjem i počnite novi blister s prvim danom uzimanja.