Kontracepcija

Katarina1311

Pijem Jazz tablete 4meseca. Zaboravila sam juce da popijem 15tu tabletu a imala sam odnos sa suprugom i nismo se pazili. I jutros sam popila obe. Onu od juce i ovu redovnu sto trba danas da uzmem. Jer ih pojem ujutru pko 10h. Sta treba sad da radim? Dal postoji sansa od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Do kraja blistera dodatna zaštita.

IvAjna

Postovani, interesuje me da li slijedece tablete mogu umanjiti djelovanje Yazz kontraceptivnih pilula i dovesti do nezeljene trudnoce ili u toj kombinaciji izazvati neke druge zdravstvene smetnje : aspirin protect 100, magnezijum direkt, omega 3, propranolol, cafetin i paracetamol? Hvala unaprijed na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju učinak pilula.

tkunic1

Poštovani!
Zanima me da li je greška popiti pilulu 7. dan pauze? Npr. zadnju uzimam u nedjelju, pa bi prema uputama prvu iz idućeg blistera trebala uzeti u ponedjeljak što tehnički dođe osmi dan. Pročitala sam različite teorije, neke da se baš uzima sedmi dan pauze, a neke taj osmi, pa bih voljela čuti Vaše mišljenje.
Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Držite se uputa od sedam dana pauze a osmi dan krenete s novim blisterom.